Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok fiatal miért nem érti,hogy...

Sok fiatal miért nem érti,hogy az élet nem csak buli?

Figyelt kérdés

Mielőtt még valaki írná, nem vagyok nyugger, sajnos még messze van a nyugdíjaskor. Huszas éveim elején járok. Csak felfogtam, hogy az élet nem csak buli.

Komolyan, leesik a pofám a generációmtól... Nagyapáink irigyelhetnek bennünket. Nekik nem az volt a legfőbb probléma, hogy hogyan kéne beb@szni a kocsmában minden héten, meg hogy meg kéne venni a legújabb ájfont, hanem hogy hogyan éljék túl a háborút, meg Rákosit....


2021. febr. 6. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Ez csak demagógia.


Amúgy elég rossz körökben forogsz.

2021. febr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"hogyan éljék túl a háborút, meg Rákosit..."


Meg közbe azért csak bebasztak amikor csak tudtak... :D

2021. febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Minek kell általánosítani ? Huszonéves vagyok és egyáltalán nem szoktam beb@szni, meg kocsmákba járni, bulizni se. Mi a szent sz@rért kell mindenkit egy lapon kezelni ?? Nincs új Iphoneom, de azért hadd ne sírjak már, hogy nem a Rákosi-korszakban éltem...
2021. febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért kíváncsi lennék a kérdezőnek milyen élete van ha nála az "élet" egyenlő Rákosival meg a túléléssel.
2021. febr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Miért kéne érteniük? Kifejtenéd, hogy miért nem lehet valakinek csak egy buli?
2021. febr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Azt azért ne mondd, hogy jobb volt minden nap félelemben élni. De kb. értem mire gondolsz, hiszen a nagyobb szabadság nem jelenthet felelőtlenséget és lustaságot. Viszont nagyjából minden csak nevelés kérdése, és a posztkommunizmus hatásaira is visszavezethető ez a laza attitűd. A rendszerváltás után született gyerekek szülei féltek a diktatúrától és ezért liberálisabb nevelést kaptak az akkor megszületett fiatalok. Nem szeretnék általánosítani, a saját példámból tudok csak kiindulni, nekem anyukám és apukám is mindig a legjobbat akarták olyan címszó alatt, hogy "nekünk ez nem adatott meg, élvezd ki, élj a lehetőséggel". Emiatt nagyon sok buliba mehettem már tizenévesen, és ha jól emlékszem, akkor az egész generációm is ilyen volt. Más problémák kerültek fókuszba, versenyeztünk hogy kinek van szebb ruhája és kié lesz a legszebb pasi a suliból, mindenkinek a menőbb telefon kellett.

21/22 korom körül kezdtem felnőni, és már beláttam, hogy vannak ennél nagyobb problémák is. De én sem nevelném másképp a gyerekeimet, hiszen a serdülőkor pont ilyen, és nem is szabad a Rákosi korszakhoz hasonlítani a jelenkort!


Aki huszonévesen is ennyire céltalan, az elveszett az életben, a kocsmázás pedig nem jelent jót...

2021. febr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%
Rengeteget ittam és buliztam huszonévesen. 32 évesen pedig egyetemi tanár vagyok, éltem 5 országban, van egy jól futó cégem, modern lakásom, és értékes emberi kalcsolataim. Mint ahogy a mai fiataloknak is. Mi a gondod? Hogy veled senki nem akar lógni?
2021. febr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
14%
#7 aha.. persze.
2021. febr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

"Komolyan, leesik a pofám a generációmtól... Nagyapáink irigyelhetnek bennünket. Nekik nem az volt a legfőbb probléma, hogy hogyan kéne beb@szni a kocsmában minden héten, meg hogy meg kéne venni a legújabb ájfont, hanem hogy hogyan éljék túl a háborút, meg Rákosit...."


A múlt azért múlt, mert elmúlt. Azért, mert nekik rossz gyerekkoruk volt, miért ne lehetne másnak buli a fiatalsága vagy az egész élete? Azért, mert ők nem mentek bulizni, otthon ültek, üljön otthon más is? Ugyanezt eljátszák a nők a szülésnél, hogy "Jajj, bezzeg én világháborúban szültem, és imádkozni kellett, hogy nehogy becsapódjon a kórházba egy bomba." Csak attól még ma nem lesz könnyebb senkinek sem a szülése, mert régebben rosszabb volt.

2021. febr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Ez megint egy ilyen tök értelmetlen "ezek a mai fiatalok" közhelyes, semmibe nem mutató kérdés. Függetlenül attól hogy neked mi a korod. Nem is értem, hogy milyen választ vársz vagy mit szeretnél hallani. Régen is voltak bulizó fiatalok meg most is. Ez a világ rendje. Csak mondjuk nagymamám aki élt a rákosi rendszerbe, nem a Morrison's 2-be járt "bulizni" hanem a falusi művházba táncházba.
2021. febr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!