Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az ateizmusról?

Mi a véleményetek az ateizmusról?

Figyelt kérdés
Szerintetek is szomorú, üres élete lehet egy ateistának?

2021. febr. 7. 18:39
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/162 A kérdező kommentje:

Érdekelt a kulturált ateisták véleménye. Mint írtam senkit se célom megtéríteni. Csak válaszoltam a felmerült kérdésekre.

Emellett pedig, ahogy azt már leírtam ellensúlyozni szerettem volna tibike troll kérdését.

2021. febr. 8. 17:25
 102/162 anonim ***** válasza:
87%

Ha bármelyik gyerekem meghalna, akkor még ha hívő lennék sem nyugodnék bele és nem járnék tovább templomba, örök életre kiábrándulnék és elátkoznám a te istenedet.

Egy szerető isten NEM TESZ olyat, amilyen dolgok megtörténtek és megtörténnek.

Többezer embert tettek már lelkibeteggé egy életre a nyomorult, pedofil papok - hogy csak egy példát említsek. Napestig sorolhatnám az undormányokat, amik jellemzők a fanatikusokra. De nem teszem, mert aki közéjük tartozik, az úgysem látja, mert NEM AKARJA látni. Ettől elvakult.

Alapjáraton kulturált vagyok, ebben a témában viszont rendszerint elszakad a cérna nálam. Gyűlölöm az áktatoskodó, képmutató hittérítőket.

2021. febr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/162 A kérdező kommentje:

Én meg látom, hogy egy csoport ember alapján ítélsz meg egy egész egyházat, vallást, Istent.

Sajnálom, hogy a sok jót nem látod, amit adnak az embernek.

Remélem begyógyulnak a sebeid.

Nem az Isten teszi a rossz dolgokat, hanem a szabad akaratú ember. Akit a gonosz a bűnre csábít. De ez is jellemző manapság, ahelyett, hogy gyűlölnék a sátánt ezek miatt, még őt imádják.

2021. febr. 8. 19:59
 104/162 anonim ***** válasza:
85%

"Nem az Isten teszi a rossz dolgokat, hanem a szabad akaratú ember. Akit a gonosz a bűnre csábít."


Az örökös blabla. Nem unjátok még?

A szabad akaratú ember szövetkezik az ördöggel, hogy meghaljon a gyereke???

Jó lenne, ha már valami újabb, értelmesebb érvet találnátok.

2021. febr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/162 A kérdező kommentje:
Ezt tanítja a vallásunk. Nem kell elfogadnod, de remélem nem gondolod, hogy egy több mint ezer éves egyház majd a kedvedért megváltoztatja a tanítását. :D
2021. febr. 8. 20:15
 106/162 anonim ***** válasza:
79%

Még jó, hogy a te ~2000 éves vallásodnál léteznek sokkal régebbi vallások. Biztos vagy benne, hogy a te képzeletbeli barátod az egyetlen és igazi, mikor a világ egyes részein több ezer évet kellett várni már meglévő vallások mellett, hogy halljanak a te bálványodról? Hogy magyaráznád meg egy Jézus előtt 1500 évvel élő hindunak, hogy majd a még meg nem született bálványod lesz az ő "megváltója"? A hinduizmus még a júdaizmusnál is idősebb, pedig utóbbinak azért van egy nagyon halvány köze a kereszténységhez.


Egy általános iskolásba szerintem több racionalitás szorult, mint beléd, mert ők még meg is értik, hogy egy ember alkotta dologról beszélünk.


Azt el tudom képzelni, hogy vannak emberek, akik a korukat megelőzik, de hogy a tanításaiból egy ilyen központosított, híveit lehúzó, emberi szabad akaratot semmibe vevő, szűk látókörű foshalmot építsenek belőle azt azért túlzásnak tartom.


Magával a hittel nincsen semmi bajom, hihetsz felőlem abban amiben akarsz, a hitednek a tárgya lehetnének akár koboldok is, de ez a középkori barbár stílusú "majd az én hitem szerint jól megmondom, hogy másoknak hogyan kéne élnie" megnyilvánulás a legalja, amit produkálni tudsz. Vannak kevésbé türelmes emberek, mint az itteni válaszadók, szerintem egy-egy rosszul nem kívánt térítési próbálkozás után gyorsan lennél nagy pofonnak kis gazdája.


Szerencsére a mai fiatalok már okosabbak (ha a szüleiktől nem kapják otthon az idétlen agymosást) és nem érdeklik őket a vallások. 21. században ezekben hinni olyan, mintha még mindig a sötét középkorban élnétek. Akkoriban még érthető volt, hogy a meg nem magyarázható dolgok miatt az ember kitalált történeteket, de a tudomány mai állása szerint ezeknek már nem igazán van létjogosultsága. Fogalmazhatnék úgy is, hogy a te istenedet felváltja a tudomány, ami a tieddel ellentétben adott is kézzelfogható dolgokat az emberiségnek, nem pedig csak egy mesét.

2021. febr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/162 A kérdező kommentje:

Kimorgolódtad magad? :D

Látszik, hogy még a halvány lényegét sem fogtad fel az egésznek. Hányszor leírtam már, hogy senkit sem akarok meggyőzni.

Te viszont azt hazudva, hogy felőled a másik azt hisz amit akar újra és újra leképzeletbeli barátozod sok ember Istenét. Akik közül nem egy, enyhén szólva messze meghaladja a te értelmi képességeidet. Szerintem nézz szembe a haragod gyökerével, akkor talán többre mész rosszindulatú személyeskedésnél. Mert így magadat járatod le és nem tűnsz többnek egy sértődött kisgyereknél, aki tehetetlen mérgében nem tud mást csak személyeskedni. ;)

2021. febr. 8. 22:10
 108/162 A kérdező kommentje:

A "sötét" középkor elnevezés és a régen megcáfolt, "a vallás és tudomány összeegyezhetetlen" állítás is elárulja, hogy nem vagy épp otthon az ilyen dolgokban. Amivel nincs is gond, csak akkor gyűlölködni se kell. ;) Mert még lejáratod magad.

De persze mindig lehet fejlődni. Szurkolok neked.

2021. febr. 8. 22:59
 109/162 anonim ***** válasza:
87%

MÉG MINDIG nincsenek sebeim. Csak agyvérzést kapok a hozzád hasonlóktól. Hagyjátok már békén a normális embereket, és hülyítsétek egymást.

A nagy szent emberek köteleznek most szenvedésre nőket pl. Lengyelországban. Remélem az összes bűnük visszaszáll rájuk, és kivétel nélkül a pokolban égnek majd el azért, amit most művelnek (a saját kis hitvilágotok szerint ugyanis ez vár rájuk; ha ez az istenetek szerint bocsánatos bűn, akkor továbbra is megvan róla a véleményem: pszichopata, szadista állat, akinek örömet okoz emberek szenvedése).

2021. febr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/162 anonim ***** válasza:
96%
"Ezt tanítja a vallásunk." - Ti meg elhisztek minden baromságot. És még azt állítod, hogy nem vagytok szemellenzősök. Komolyan most röhögőgörcssöt kaptam.
2021. febr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!