Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok! Ti ezt hogy vagytok...

Lányok! Ti ezt hogy vagytok képesek csinálni, hogy egyszerűen ignoráljátok a másik embert messengeren?

Figyelt kérdés
Régóta ismerem a lányt. Egyetemen szaktársak vagyunk, ha élőben találkozunk tök jól elbeszélgetünk. Azonban ha írok neki, arra vagy nem, vagy csak 1-2 szóban válaszol. Pedig nyitott kérdéseket teszek fel. Egyáltalán ilyenkor nem érzi rosszul magát hogy látta de nem ír? Én bárki ír rám, egyszerűen nem tudok nem válaszolni, még ha azt is írom hogy "nem szeretnék veled beszélni, ezért még ezért..." de válaszolok. Rosszul érezném magam ha valakit kétségek között hagynék. Ti, akik nem valszoltok, nem érzitek emiatt rosszul magatokat? 22/f

2021. febr. 9. 21:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
56%
20. Én is megmondom, mert nem tartok a konfrontációtól, de az emberek többsége a tapasztalataim alapján ennél konfiktuskerülőbb. 19-es vagyok.
2021. febr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
31%
Igen, sok a konfliktuskerülő, de én nem is csinálok ebből problémát, azzal, hogy közlöm a másikkal, hogy többet gondolt bele valamibe, illetve egyértelművé teszem, hogy én nem akarok tőle többet, részemről tisztáztam, nem is fogok ezen vitatkozni, ha megsértődik, magára hagyom ezzel a problémával, mert onnantól nem az én dolgom. Egy interneten próbálkozó random idegent le tudok tiltani, az ismerőseim között meg nincs olyan defektes, aki képes hülyét csinálni magából azzal, hogy cirkuszol.
2021. febr. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
45%

22 Ez rendben van, de ez a hozzáállás a ritkább.

Egyébként a kérdező is vehetné a lapot, hogy ha valaki rendszeresen nem akar velünk chatelgetni akkor azt nem cseszegetjük meg nem nyomulunk rá.. Nem tudom mi ebben a nehéz.

2021. febr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Fene tudja, ha valaki élőben másképp viselkedik, mint neten, az adhat okot félreértésre, ezért kellene tisztázni, nem sunnyogva ignorálni, hátha veszi a lapot alapon. Nem fogja venni a lapot, próbálkozni fog.
2021. febr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
44%

Egyébként: egy kétszemélyes társalgásban 30-35 százalék a verbális, és 65-70 százalék a nem verbális kommunikáció aránya. Ez azt jelenti, hogy a mondandónk nagyjából kétharmadát nem mondjuk ki szavakkal, hanem hangsúllyal, testbeszéddel vagy épp ki nem mondva közöljük. Ez így van ősidők óta, és egy normálisan szocializálódott ember ért a nem verbális jelekből - esetünkben abból, hogy az illető nem válaszol.

Aki nem mond ki mindent, az nem gerinctelen, hanem pont hogy normális, és azt feltételezi, hogy a másik agya is megfelelően működik. Van az a betegség - az Asperger-szindróma -, aminek egyik velejárója, hogy az illető nem tudja a nem verbális jeleket értelmezni, de ne ebből induljunk már ki.

Nem hiszem, hogy mindent "tisztázni" kéne. Az odáig rendben van, hoyg egy szerelmi kapcsolatot mondjuk illik korrekten lezárni, de nehogy már tisztáznom kelljen bármit is egy olyan emberrel, akivel életemben párszor beszélgettem, és most azt hiszi, öribarik vagyunk, vagy gátlástalanul nyomul. Az ilyet egyedül ignorálni lehet, senkitől nem elvárható, hogy még magát hozza kellemetlen helyzetbe miatta.

2021. febr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy az ignorálás azért nem jó, mert a másik elkezd kombinálni, és nekünk lesz kellemetlenebb, ha nem állítjuk le időben egyértelműen, igenis ki kell mondani, mert nem csak neki lesz gáz a szituáció, ha egyre jobban nyomul.
2021. febr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

"Nem megyek bele abba a gyerekes dologba, hogy látom ( mindenki azonnal lát kB. mindent) de nem válaszolok, mert mit gondol rólam ha azonnal válaszolok stb. Elárulom mit gondolok azokról a lányokról akik egyből visszairnak mikor látják: végre egy értelmes lány, aki nem játssza az eszét."


Velem is van, hogy látom az üzenetet, de meglepően nem mindig megy a válasz. Látom, ahogy felvillan az üzenet vásárlás közben, film közben, mosogatás közben, húspácolás közben. De nem fogok leállni a bolt közepén, nem fogom félbehagyni a dolgomat, mert valaki más idegbeteg, ha nem kap azonnal választ.


Ez nem gyerekes. Egyszerűen nem csak a munka a fontos, hanem a pihenés is. Meg más dolgok. Aki azonnal válaszol, arról azt gondolom, egy szerencsétlen ember, aki nem tudja magát lefoglalni, nekem kell őt szórakoztatni.

2021. febr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Értem köszi a válaszokat. Igen talán az volt megteveszto hogy élőben mindig olyan jól dualgattunk stb. És én jobban érdeklődök iránta, ez ellen ugye nem tudok mit tenni, ez érzelem. De a valóság hogy nem erdeklem. Soha többet nem írok neki, nem fogom megalazni magam és hülyét csinálni magamból. Köszi még egyszer a válaszokat.
2021. febr. 10. 17:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!