Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az informatikusok miért...

Az informatikusok miért annyira lekezelőek sokszor fórumon, vagy telefonon?

Figyelt kérdés

Azért csak fórumon, meg telefonon, mert érdekes módon a cégünk informatikusa is személyesen nagyon normális, illetve gyanítom, hogy élőben már nem mer lekezelő lenni.


Fórumokon dettó. Kb. 70%-uk bunkó, lekezelő. Komolyan nem értem, ez miért van.



2021. febr. 12. 18:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%
Én nem azt tapasztalom, hogy bunkók lennének, hanem inkább azt, hogy van egy olyan fajta arrogancia bennük, hogy úgy érzik, mindenhez értenek. Nyilván azért, mert az absztrakt gondolkodásban, logikában nagyon erősek, ezért a bonyolultabb dolgokat is hamarabb átlátják. De mondjuk az emberekhez ettől még nem biztos, hogy érteni fognak. Másik embertípus, akinél valami hasonlót tapasztalok, azok a filozófusok. Ők nagyon furák, van bennük valamiféle lélektelenség.
2021. febr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%

Mert ők mindent jobban tudnak,bemagoltak mindent,hogy x+y,és kapásból vágják,ha felébreszted is hajnali 3 kor,akkor is elmondja végig az összes DDOS parancsot...De 40kiló vasággyal,nem ér semmit az ember,nincs személyisége...max annyit csinál,hogy gamel,iszik,bulizik,füvezik néha...De a kis pár szőrszáll bajuszát már nem vágja le,hogy lehessen erősebb,és legyen olyan bajsza,amilyenről álmodik...Undi.

És mivel ők mindent jobban tudnak,annyira magasan érzik magukat,hogy szó szerint úgy látják,hogy te a béke sgge alatt vagy. És ilyenkor kéne egy náluk okosabb,műveltebb informatikus,aki letöri a szarvukat,mikor keménykednek,hogy mennyit tudnak. Megtaníthatná nekik azt,hogy mennyire nem tudnak...

2021. febr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
62%

A legtöbb esetben azért bunkók, mert aki felteszi a kérdést, az:

- PC Fórum esetében nem ott teszi fel, ahol kellene, pl. Tudástár helyett társalgóban.

- Ez itt gyk-n még gyakoribb, hogy nem tudja megfogalmazni a kérdést, visszatart egy rakás információt, amiket harapófogóval kell kihúzni belőle.

- Azzal jön, hogy válaszolj neki privátban, anélkül nem is írja le a tényleges kérdést. Nem érti ez miért problémás, és háborog, ha elutasítást kap.

- Nem konkrét kérdést tesz fel, hanem hogy oldja meg valaki helyette a feladatot.

- Miután jó választ kap, elkezdi vitatni a választ, mert ő mégiscsak jobban tudja.


Szvsz az esetek ~80%-át lefedi az ilyesmi, a többi 20%-ban valóban az informatikusok eleve a bunkók. Hogy miért? Szerintem azért, mert az emberek egy jelentős része eleve bunkó, arrogáns, lekezelő. Ha amúgy az ő tudása megkérdőjelezhető, márpedig a szakmában ez is gyakori, akkor beüt a Dunning-Krüger, azok tudnak csak igazán arrogánsak lenni...

2021. márc. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
51%

12:

Nagyon kevés olyan informatikus van, ami bármit is képes bemagolni. A többi, amit írsz, sztereotípiák.

2021. márc. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

13/14

ne haragudj, de amiket felsoroltál, azok „nagyon gyenge kifogások”, hogy is mondjam..inkább olyan óvodás kötekedések, mintha azt lesnék, mibe lehetne bekötni.


jó, hogy ismét előkerült a pc fórum, ugyanis pont pár napja néztem rá, gyakorlatilag bohózat, ami ott megy:


-ha vki feltesz egy kérdést, nagy eséllyel megérkezik Netangel , vagy ki, beleköt a címbe, a megfogalmazásban módjába (etc.), akkor is, ha am semmi gond nincs vele

-utána megérkezik a veteránok közül legalább egy, aki beleköt pl. abba, hogy nincs kérdőjel mondat végén stb.

-ezután vki elkezd pampogni amiatt, h a kérdező rögtön nem írt le 2 oldalnyi információt, ami nem is csoda, hiszen a kérdező nagy eséllyel laikus, és gőze nincs arról, milyen adatok kellenek


ha ekkora még kitart a kérdező, akkor az első 3-4 „szakértő” használhatlan tanácsot ad, és jobb esetben jön vki (aki nem veterán), és megoldja a problémát

nem provokálni akarok, de mintha az informatikusok nagy része egy kicsit defektes lenne.


mondjuk már azon is elgondolkodtam, h vajon az ilyen netes nagyszájú észosztók ténylegesen mennyire értenek az informatikához, mert eddig amit nem tudtak megoldani, azt a programozó testvérem 5 perc alatt megoldotta.

2021. márc. 19. 12:54
 16/17 anonim ***** válasza:
28%

15:

Netangel-t és Stinget ne azonosítsd általaban az informatikusokkal, nagyon sokan az ottani törzskommentelők közül sem bírják az arroganciájukat.


A többi pedig amit felsoroltam, nem kifogás. Ha kérdést teszel fel, fogalmazd meg ellentmondás mentesen, tedd kontextusba, ne tarts vissza információt, ne egy feladatra várj megoldást, hanem konkrétumra kérdezz rá. Akkor kapsz értelmes valaszokat is, még ha lesznek bunkók is.

2021. márc. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nyilván nem segít, hogy egy irodában ülnek hasonló emberek között, meg hát valljuk be, azért általában nem kiváló szociális képességeikkel rendelkező emberekből lesznek informatikusok.

A PC Fórum meg kb. legalja. Annál rosszabb, betegebb társaságot még nem láttam. Anno valami olyasmin kezdtek el pampogni, hogy nem tettem kérdőjelet vagy vesszőt valahova, már nem tudom. Aztán visszaszóltam neki, erre másnap törölték a profilom, meg az x év alatt feltett pár kérdésem. Egy pszichiáter rájuk férne.

Aztán ugye a gép mögött ülve egy szobában könnyű bunkónak lenni. Ha PC fórum legbeképzeltebb tagjai így beszólna mondjuk egy boltban, ha véletlenül meglököd, ahogy neten, lehet megvárnád kint és úgy megvernéd, hogy nem okoskodna egy ideig. Viszont a neten mehet az arcoskodás, szőrszálhasogatás.

Egyébként a mi informatikusunk is hasonló. Telefonon elég lekezelő volt, amikor még nem ismertem személyesen, aztán az irodánk informatikusa. itt azért már más helyzet, se velem, se főnökkel nem mer nagyképűsködni.

2023. febr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!