Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éreztek már az életben kiürese...

Éreztek már az életben kiüresedést, kiégettséget, hiábavalóságot, ahogy múlik az idő ?

Figyelt kérdés

Úgy értem, gyerekként még minden olyan habkönnyű és vidám, a naiv ártatlan gyermek még hisz az erkölcsi, emberi értékekben.


Hiszi, hogy ami minket körülvesz, az egy jó világ és az emberek alapvetően jószándékúak, jóindulatúak, jót akarnak egymásnak.


Aztán ha az ember egyre idősödik, egyre több trauma és bántás éri a többi embertől, egyre több a csalódás és a sokadik pofáraesésnél valami végleg eltörik... A szív, a lélek..


Az ember megtanulja, hogy nem szabad kiadnod magad senkinek, nem szabad megbízni senkiben, hiszen tapasztalatok szerint sokszor átverték, vagy visszaéltek a bizalmával.


Rájön, az emberi kapcsolatok talaja ingoványos mocsár, nehéz kiigazodni rajta. Előre lemeccseli fejben, mit fog mondani a Jutka, vagy a Béla, mert, kiismerte őket, ahogy a többi embert is ismeri, átlát rajtuk, mint a vízen.


Rájön az emberi kapcsolatok törékenységére, a játszmákra és semmi kedve újra belemenni ezekbe, így végül magára marad az ember, egyedül.


A sok csalódás miatt betonfalakat épít maga köré, a kudarcok százai miatt pedig nem megy bele új helyzetekbe, hiszen úgyis kudarc lenne az egész.


A barátok is csak addig vannak veled, míg gyerek vagy, utána elhagynak, belédrúgnak, megbántanak, megsértenek. Eldobnak, mint egy használt papírzsebkendőt, vagy koszos zoknit.


Ha az ember kompromisszumot köt, párt talál és családja lesz, cserébe 1 perc szabadsága nem lesz és állandó alkalmazkodás lesz az élete.


Egyedül meg senkivel nem tudom megosztani se örömöm, se bánatom. Akár meg is halhatok, senkit nem érdekel. Kérdés, miért engednék közel magamhoz bárkit is, ha 99-szer megbántottak, kihasználtak, 100-adszorra is ki fognak. Nincs új a nap alatt..


Így hát az ember saját börtönében marad, a félelmeivel, aggodalmaival, csalódásaival, kudarcaival és az évek során ez csak egyre jobban felerősödik. Rugózik azon, mit kellett volna másképp csinálni, mit rontott el, miért kapott ennyi bántást életében.


Az Élet kifacsarja az emberből a lelket, a szívet pedig összetöri és ridegen elhajítja...



2021. febr. 14. 09:14
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
31 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én naponta ezt érzem, de mitagadás elvagyunk mi így ketten 😀 én és a depresszióm 😀 ma valcsi nap van, megbeszéltük, hogy rendelünk szív alakú pizzát meg palacsintát 😀 úgy érzem, hosszú lesz még ez a kapcsolat.
2021. febr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan leírtad amit érzek.

Én sajnos a mai napig nem tudom feldolgozni, azt a sok bantast amit kaptam.

2021. febr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Már gyerekként is szarnak láttam az egészet,de azzal áltattam magam,hogy jobb lesz,ha felnövök.(Anyám mindig azt mondta,hogy majd ezután jönnek a jó dolgok.Hazudott.)
2021. febr. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Neked könyvet kellene írnod... Vagy verseket, novellákat, bármit. A kérdésed leírását olvasva kijelenthetem, hogy tőled szívesen olvasnék.

Bocsi az offért. ><

2021. febr. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan ezt érzem.
2021. febr. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja. Nem pazarlom ilyen érzésekre az időm.
2021. febr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú amit írtál, es van benne olyan rész, amivel nem úgy vagyok (pl vannak barátaim), de a nagy többség igaz.
2021. febr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Igen, érzem folyamatosan.

De nem hiszek ebben amit te is mantrázol itt sokakkal együtt, hogy minden ember egy pokolfajzat és mindenki mindig csakis azért csinál mindent, hogy nekem rossz legyen.

2021. febr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!