Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire szamit, fontos a penz?

Mennyire szamit, fontos a penz?

Figyelt kérdés
Boldogit titeket a penz?
2021. febr. 14. 21:08
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
81%
Nem a penz boldogit, hanem a penzert vett dolgok, illetve az anyagi fuggetlenseg. Ertsd: miota megvan a Mercedesem, nem kellett meg biciklin sirnom. :)
2021. febr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Voltam úgy, hogy egy ezresem maradt egy hétre (ok ez régebben). Két ötszázas volt, és az egyiket elvesztettem vásárlás közben. Hát na...most már azért jobb érzés, hogy nem kell azon agyalnom, kérjek-e kölcsön kajára vagy ne.
2021. febr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
94%
Nekem nem fontos. Szeretem ha van, és olyankor szórom is, de az sem zavar ha nincs. Olyankor is ugyanolyan boldogan elvagyok.
2021. febr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
95%

Nem boldogít. Én tárgyakra sem igen költök, azok sem tesznek boldoggá.

Értsd úgy, hogy kilógok a mai társadalomból.

-nem veszem meg a legújabb telefont. (Mindig akkor vettem, ha tönkrement az előző)

- a mikróm 24 éves darab, másnak már ciki lenne, én leszarom.


Nem érdekel a trend, és hasonlók. Emiatt sok ismerős, barát le is morzsolódott mellőlem. Mert ciki nekik, hogy én nem követek ilyen olyan lakástrendeket meg hasonlókat.

Engem egyedül az egészség érdekel. Hogy utazhassak, felfedezzek.

2021. febr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyira fontos, hogy ne kelljen a napi kiadásokon aggódni. Ha tízszer ennyi pénzem volna, akkor sem élnék másképp.
2021. febr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
61%
Kérdezz meg egy hajléktalant
2021. febr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
ha lenne elég boldogítana... de nem a pénz, hanem mondjuk, hogy hétfőn nem azért kellene felkelnem, hogy munkába menjek, hanem azért, mert kialudtam magam.
2021. febr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
43%

6, nekem volt egy hajléktalan ismerősöm, azt hiszem nevezhettem a barátomnak.

Ő elmondta hogy miért került oda, hogy hol hibázott, beismerte hogy a saját sara.

De azt mondta hogy semmit nem bán, nem sajnálja magát amiért az utcán él, nem számítanak neki a materiális dolgok. A maga szintjén boldogan élt. Emlékszem, magához vett egy kóbor kutyát és mindenét neki adta. Ha kajához jutott, akkor inkább ő nem evett, a kutyának adta.

Mert ő tudta hogy mik a fontos dolgok az életben. Nem a pénz, nem a földi javak.

Rengeteget tanultam tőle.

2021. febr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
70%

8

El tudom képzelni ahogy a hajléktalan barátod ül az aluljáróba -20fokban, étlen, szomjan. Hónapok, évek óta fürdetlenül és boldog mert nem a földi javak számítanak.

Ezt te sem hiszed el ugye?

2021. febr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Túlságosan függünk a pénztől, minden erre rendezkedett be. Elhanyagolhatatlan. Amíg nincs pénzed, konkrétan semmit nem tudsz csinálni, szó szerint semmit. Én nem szeretem a pénzt, nem boldogít, de na, nem lehet pénz nélkül élni, szóval muszáj hajszolnom és tennem azért, hogy olyan kedvezőbb helyzetben legyek a jövőben, hogy kevesebb munkáért több pénzt kapjak.
2021. febr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!