Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valójában szinte nem is...

Valójában szinte nem is léteznek rasszista szavak, csak a túlérzékeny emberek teszik azzá őket?

Figyelt kérdés

Nemrég néztem meg a stopshop 2-őt, és ott mondja teljesen jó szándékból az egyik karakter hogy küszöbb majom, amin a feka csaj jól fölszívja magát, de úgy hogy a mögöttes szándékot leszarja.


Miért van a politikai korrektségben ez a szándékos rosszhiszeműség?


A niggerezés a fehér embernek olyan mint a Harry Potterben Voldemort neve, de igazából ez a szó nem rasszista, azt jelenti hogy fekete. A feketék állandóan niggereznek.



2021. febr. 8. 11:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
40%
Kérj meg egy afroamerikait, hogy magyarázza el neked, milyen kulturális háttere van a "niggerezésnek", és utána gondolkozz el ezen a kérdésen, amit kiírtál!
2021. febr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Jah, hogy a feketéket niggernek hívták a rabszolgaság idején....

...abban az időben amikor a feketék ugyanúgy rabszolgatartók voltak.

Hány éve is volt?

Ha annyira fáj nekik ők miért niggereznek?


Francokat rasszista szó, csak egy eszköz amivel megtarthatják az áldozati státuszt és annak az előnyeit.

2021. febr. 8. 12:03
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
Én a niggerezést értem, bár érdekes, hogy ők meg orrba-szájba niggerezik egymást, de jó, az rasszista. Csakhogy ma már bármilyen szóval utalsz a bőrszínére, akkor rasszista vagy, mint a román focibíró, aki lefeketézte az egyik feketét. Na ez az, ami agyrém.
2021. febr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
2 Ráadásul nem csak négerek éltek és élnek a mai napig is rabszolga sorban a világon, valamint a négereket az arabok is tartották rabszolgaként. Sőt, az arabok mimdenféle rabszolgát tartottak. Ők sokkal rosszabbul bántak a négerekkel, mint a fehérek valaha is tették.
2021. febr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

4


Az a bronxi Reggie-t totál nem érdekli, hogy az arabok is néger rabszolgákat tartottak, ők a fehéreket utálja, és kész, de ő lehet rasszista, mert a múlton kesergés az elvileg jogalap erre.

2021. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%
Ha azt mondom egy cigánynak, hogy cigány, már rasszistaként vagyok elbírálva.
2021. febr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
26%
A fehér privilégium tökéletesen látszik abból, hogy mennyien lepontoztak (első voltam). Ettől függetlenül továbbra is azt tudom ajánlani, hogy olyan dolgokban, amiket nem értetek, mert nincs vele személyes tapasztalatotok, olyan személyt kérdezzetek meg, akinek van, mert ő biztosan el tudja magyarázni nektek! Ez evidens dolog az élet minden területén.
2021. febr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

6


Hát igen, pedig pont az volt rasszista, hogy ennek a népcsoportnak elvették a nevét, mondván az csúnya, degradáló szó, ezzel ledegradálva őket.

2021. febr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%

7 Amiket írsz, az csak az USAban jelenlévő baromság. Sehol máshol nem vergődnek ilyesmin a világban. Nem mellesleg az USAban az ázsiaiak közül kerülnek ki az átlagosan legjobban keresők.

Az a baj ezzel az általánosító hülyeséggel, hogy a "fehér emberek" sem egy homogén massza. Egy csóró ukrán munkás sem élvez a hazájában semmilyen privilégiumot. A világ nem csak az USAból áll, holott az ott élők szeretnek így tenni.

2021. febr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
9, színesbőrű vagy, vagy fehér? Számodra mit jelent a privilégium? Te mit tekintesz annak? Írnál néhány példát?
2021. febr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!