Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sírós baj, többi lent?

Sírós baj, többi lent?

Figyelt kérdés
Elég nevetséges a dolog, de az van, hogy tavaly nem lett fényes a bizonyítványom. Normális ember bánkódik rajta, aztán leszarja a dolgot. Nálam viszont valami gáz van ezzel az egésszel. Az elején úgy voltam, hogy hagyom kijönni, hogy nem fojtom el, de mivel egy hónap után se múlt a sírhatnék, tudatosan abbahagytam. Tudom, hogy a múltban történt, más viccet csinál belőle, az életben sehol nem lesz hátrányomra, a tudás később is megszerezhető stb... Ezek alapján már mint tényt elfogadtam, és nem is vagyok szomorú miatta, igaz azért bánom. Viszont, és itt van a gáz, random sírni kezdek. Nézem az esti sorozatot, erősítek vagy bármi, és minden előjel nélkül egyszer csak folyik a könnyem és így belémvág ez az egész. A figyelmem egyből elterelem, de a sírás nem marad abba. Próbálom elnyomni, de nem lehet. Aztán egyszercsak ugyan ilyen hirtelen elmúlik. És megint jön. Van amikor hetekig nincs, van amikor egész nap ez van. Nem tudom mi ez, de rohadtul nem normális, és ha emberek elött ez rámjön, az gáz lesz. Valami házi módszert mondjatok, hogy mi legyen légyszi. Tudatosan már ötszáz éve továbbléptem, de ez a jelenség itt van, és nem tudom miért. Főleg, hogy amúgy átlagon felül a minden lepereg rólam típus vagyok, olyan dolgok is, amiért tényleg lenne okom szomrokodni, és akkor ezzel szívok. Hogy mulasszam el?

2021. febr. 18. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, ha szabad? 😅😅 tuti hogy random jönnek ezek a sírások?
2021. febr. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy tuti, hogy random jönnek? Igen, nekem úgy tűnik. Amúgy elég öreg vagyok, hehe. 20. :(( Egyetemi "bizi". Gondolom így még gázabb. Tudom, hogy más is lenne szomorú miatta, mert láttam már ilyen kérdést vagy választ is, de ennyire?
2021. febr. 18. 00:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van valami a háttérben, talán csak felületesen léptél túl rajta, nem igazából.

Esetleg, ha idén jó lenne a bizid, megoldaná? Fordíthatnád ezt motivációvá, hogy most mindent beleadsz emiatt.

2021. febr. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 3mashoz! Ennek a hátterében több lesz. Mikor előtör ez a síró görcs mire gondolsz?
2021. febr. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát a sírógörcs nem jó kifejezés. Mert békésen zajlik, és nem olyan felszabadult sírás, nem borul el az agyam, gondolkodni ugyan úgy tudok, meg minden.

A gondolataim úgy néznek ki, hogy jön a sírás, esküszöm nem tudom megmondani melyik jön előbb, a gondolat vagy a sírás, lehet változó. De a kezdő gondolat csak az információ, csupán a számok, hogy 3, 2... Amilyen jegyeket kaptam. Aztán autómatikusan elterelem a gondolatokat, és csak a könnyezés marad. Ha nem tereken el, akkor meg az a következő gondolat, hogy miért akarok ennyire sírni miatta, miért kell ilyen erősen küzdenem, amikor nem is akarom, hogy ilyen fontos legyen, amikor legbelül nem is érdekelne. Amúgy nem nagyon motivál kb semmire. Nagyon el akarom mér engedni ezt a dolgot. Egész életemben kb ez volt az egyetlen dolog, amire rá voltam stresszelve. Próbáltam elengedni, de valahogy mindig sikerült jó jegyet kapni végül, és ez gátolta, hogy elengedjem. Úgyhogy először örültem is neki, hogy talán akkor, most, hogy nem sikerült, sikerül megszabadulni ettől a belső nyomásomtól, de helyette ez lett.

2021. febr. 18. 00:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a stressz lesz. Az egyetem alatt sok ilyen lesz még veled. Én jogot tanulok és velem is volt ilyen időszak csak úgy előtört kezdődött a rossz jeggyel majd hogy mennyit kell tanulnom és nem megy megint rossz jegyem lesz.. nekem az segített hogy szereztem kiválóan megfelelt meg jeles jegyet a kövi félévbe és tudatosult bennem hogy ez már magasabb szint itt 100 oldalak vannak minimum amit meg kell tanulnom megtudtam mennyit kéne tanulnom egy jeles ért és inkább elengedtem lejjebb adtam a 3mas szintre .. muszáj volt mert rosszul voltam a sok tanulástól a stressztől hogy mi lesz.. engedj egy kicsit meg tudatosítsd te is magadba hogy ez már nem középiskola itt magasabbak az elvárások!
2021. febr. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6:

Szerintem pont azzal okozol bajt, ha lentebb adsz az igényekből. Persze, egyetemen első sorban meg kell tanulni, hogy nem olyan könnyű jelest vagy akár elégségest szerezni, továbbá a vizsgák nehézségi szintjei is eltérőek egy tárgyon belül.


El kell fogadni, hogy nem sikerült úgy a dolgozat, ha meg úgy érzed lehetett volna sokkal jobb is, vizsgázz újra. Az átlagot meg sosem tudtam komolyan venni, azokat meg pláne nem, akiknek ez volt a mindenük. Változó átlagaim voltak, volt, hogy 2.7, de volt 8.0 feletti is.


Később az életben úgy sem fog számítani, hogy miből hanyast kaptál és senkise fogja fírtatni állásinterjún, hogy miért lett rossz átlagod. Felmérik a képességeid és eldöntik, hogy alkalmas vagy-e az adott pozícióra.

2021. febr. 18. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a többi választ is. Akkor elsőnek megpróbálok ráhajtani a jegyekre. Nem tudom mi lesz. Megpróbálom.
2021. febr. 18. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!