Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kövér vagy túlsúlyos lányok/nő...

Kövér vagy túlsúlyos lányok/nők! Tudtok néhány tippet adni, hogy hogyan lehet ilyen testalkattal is normális életet élni?

Figyelt kérdés

20 kiló felesleg van rajtam (60 kilóról híztam 80-ra) és az istenért sem tudok megszabadulni tőle. Már az első kilók megjelenésétől kezdve sok mindennel próbálkoztam, sajnos teljesen eredménytelenül, és már kezd alábbhagyni a motivációm is. Végre találtam egy olyan orvost, aki hajlandó foglalkozni a problémámmal és remélem, hogy majd a vizsgálatokból végre kiderül valami konkrétum, aminek mentén ismét bele tudok vágni a fogyásba. Viszont addig is megy tovább az élet, ha minden szuper sem fogok tudni egyik napról a másikra lefogyni és valamit kellene kezdenem magammal, mert most legszívesebben befeküdnék egy gödörbe és elásnám magam.

Mindenről az jut eszembe, hogy mekkora vagyok és mennyire undorítóan nézek ki. Ha kinyitom a szekrényemet és meglátom a ruháimat, akkor elkap a sírás, hogy ezek már nem jönnek rám soha. Vettem magamnak újakat, de igazából már csak bő cuccokban érzem jól magam és mostanában semmi mást nem hordok, csak valami nagy felsőt/pulcsit/ruhát és cicanadrágot vagy harisnyát. Sokszor szerintem már úgy nézek ki mint valami csöves, de hiába veszek fel valami csinosabb ruhát nevetségesnek érzem magam benne és kényelmetlen, nem tetszik. Régen szerettem sminkelni, de már azt is feleslegesnek érzem, mert attól még ugyanúgy hájas a fejem és csúnya. A fürdőszobai tükrön kívül a tükrök is le vannak takarva vagy a fal felé vannak fordítva, hogy még véletlenül se lássam meg magamat. Ahhoz sincsen semmi kedvem, hogy elhagyjam a házat, mert akkor már rögtön probléma, hogy mit vegyek fel, hogy nézek ki, meg fognak bámulni az emberek, kibeszélnek, mit fog szólni az XY ha meglát stb. Sajnos elég sok negatív megjegyzést is kaptam a külsőmre az elmúlt időszakban, kb. mindenki megjegyezte valamilyen formában, hogy milyen dagadt vagyok. Ha valakivel találkozom az a legelső gondolatom, hogy biztos rondának tart.

Viszont látok csomó túlsúlyos embert, akik látszólag jól érzik magukat a bőrükben, csinosak, aktív életet élnek, jókedvűek stb. és olyanok mint bárki más. Én is ide szeretnék eljutni, csak jelen pillanatban mérföldekre vagyok ettől...


2021. febr. 23. 15:16
1 2 3
 11/22 Metionin ***** válasza:
90%
Neked inkább depressziód lehet vagy afelé haladsz. Fogd fel a kövérséget egy ideiglenes állapotnak, hiszen teszel ellene, bízz az orvosokban, hátha kiderül hogy mi okozta a hirtelen hízást. 20 kiló nem ugrik fel az emberre csak úgy. De elsősorban a lelkedet kellene rendbe tenni.
2021. febr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
60%
Na, nem véletlen, hogy a kedves 3-asnak van párja, a gonosz beszólongatósoknak meg nincs. :) Hiába a fitness alak, ha belül meg rohadsz. Szerintem minden kövér tudja, hogy egészségesebb lenne könnyebben, csak fogyni s főleg megtartani baromi nehéz annak, aki hízékony. Kár emiatt megkövezni a másikat, mert az ilyen beszólások csak rontanak a helyzeten. Miért nem lehet elfogadni, hogy vannak mások is?!
2021. febr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező! Aki negatív megjegyzést tesz rád, az egy idióta! És azt hiszi olyat mond, amiről te még nem tudsz. Közben meg neked segítségre, bátorításra, biztatásra és főleg szeretetre lenne szükséged. 80 kiló nem a világ vége és ha csak naponta rendszeresen tornáznál otthon videókra, máris jobb lenne a közérzeted. Semmi okod a szégyenkezésre, te is érsz annyit, mint bárki más és ha nem tudsz lefogyni, akkor szeresd meg magad és fogadd el! Ha megbékélsz, pozitívabb kisugárzásod lesz és ezáltal xarni fogsz mások véleményére. Te tudod, hogy miket teszel meg a fogyásért vagy egyél jókat és gurulj, de ne szomorkodd el az életed! Be kellene pasiznod, az helyre tenné az önbizalmadat, de ecetre sajna a legyek sem szállnak szóval előbb magadban dolgozz egy kicsit lelkileg a hozzáállásodon változtatva!
2021. febr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
15: Mint mondtam valojaban barmit ehet, a lenyeg, hogy minimalis legyen.
2021. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én, amikor hasonló helyzetben voltam... nekem is volt egy ilyen elkenődős időszakom, de megbeszéltem magammal, hogy attól nem lesz jobb semmi, ha szarul érzem magam, nyalogatom a sebeimet.

Kövéren is lehet ízlésesen, csinosan öltözni, sminkelni... ha épp fogyás alatt vagy, turkálj magadnak 1-2 alkathoz illő, nem bő cuccot - nem kell egy egész ruhatárat, jobb esetben úgyis csak ideiglenes. Mozogj sokat, fedezz fel új hobbikat... ha majd lecseng a covid, legyenek programjaid.

2021. febr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
92%

18

Igen, csak éppen nem zsírból, hanem izomból. Van különbség.

2021. febr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
20: Pontosan nem tudom, de azert elsosorban a zsirt hasznalja fel szervezet ilyenkor. Szerintem a kerdezo eseteben nemi izomveszteseg nem zavarna, ha sikerulne 20-25 kg fogynia. Utanna majd visszaepiti az izmokat. Elsosorban a kerdezo elkeseredettsegehez merten irtam egy ilyen gyors radikalis megoldast.
2021. febr. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

21

Ide nem fogyókúra kell, hanem diéta, életmódváltoztatás. Szerinted mi történne, ha 4 héten keresztül csak almát enne? 20 kiló fogyás után minden megzabálna és felszedne 30-at.

2021. febr. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

22


Oke hogy eletmodvaltoztatas kell, sport, tudatos taplalkozas, meg minden. De szerintem ezek a dolgok most, es ugy altalaban is, tul bonyultak, korulmenyesek, lasuak, tul sok koncentraciot, es szervezest igenyelnek. Ezekhez kepest, egy szog egyenes modszer az, hogy megeszi azt keves ennivalot(barmit, lenyeg hogy keves legyen), es aztan az egeszet ugy ahogy van elfelejti masnapig. Elfelejti az etelt, a szamolgatast, tervezest, mindent. Egyszeruen gyorsan legyen tul az evesen, es utanna, nincs etel, nincs eves, mintha az embernek nem is volna ilyen testi funkcioja. Bele sem kezdeni abba az "egyezkedesbe", hogy mikor, mennyit, hogyan, mit, es ezzel orakat foglalkozni, mert az csak egy lelkileg eros embernek megy.

2021. febr. 24. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Metionin ***** válasza:
19. Ez oké de a testnek attól még kellene a tápanyag ami abban a minimális kalóriában nincs meg. Igen, elkezd fogyni de szépen kezdi felemészteni az izmait, a belső szervei felmondják a szolgálatot stb. Ha pedig feladja, mert fel fogja adni, akkor kapásból 2x annyit fog visszaszedni.
2021. febr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!