Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért létezik ilyen sok...

Miért létezik ilyen sok életképtelen ember?

Figyelt kérdés
Az egyik sírógörcsöt kap, ha telefonálnia kell, a másik pánikrohamot kap bevásárlás közben. Leszólítok egy csajt az utcán, az elkezd dadogni és vörösödni. Beszédkészség nulla, szocializáció még annál is kevesebb. Mi a fene van a mai fiatalokkal? Mindenki szocfóbiás, meg depressziós?
2021. febr. 25. 19:09
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

20

Hat az itteni valaszaidbol ezt meg veletlenul sem allitanam.

2021. febr. 25. 20:57
 22/34 anonim válasza:
100%

Fél éve vagyok pánikbeteg, körülbelül 7 éve szociális fóbiával küzdök, emellett rettenetesen szorongok sokszor olyan dolgok miatt, amik egy "normális" embernek nem okoznak gondot.

Sajnos egyik szülőm is pánikbeteg, közel 15 éve szedi a gyógyszert rá. Valószínű, hogy tőle örököltem ezt, hogy már nálam is megjelent. Nem tehetek róla...

Sok mindent megadnék, hogy normális életem legyen, én próbáltam ellene tenni, és aktívan próbálok is, de eléggé leszívja az energiámat a mindennapokban. Örülj neki, hogy neked jó lapokat osztott az élet, és nem kell együtt élned ilyen problémákkal. És inkább segítsd azt, aki segítségre szorul, ne nézd le. Nem ő választotta, hogy beteg szeretne lenni. Ahogyan én sem választottam ezt, elhiheted.

Azt mondod, hogy nem ítélkezel, de süt a kérdésedből és a válaszaidból a rosszindulat, hogy azt hiszed te milyen krva tökéletes vagy mert jól kommunikálsz az emberekkel, és nincsenek mentális problémáid.

2021. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Én csak simán normálisnak, átlagosnak érzem magam, barátom, nem tökéletesnek. Már ez is baj?
2021. febr. 25. 21:36
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Sok érzékeny ember van, kb. az emberek 15-20% jóval érzékenyebb. Ez mindig is így volt, az állatvilágban is észrevehető. Régen nem kellett ennyire szociális életet élni. Ma mindenki versenyez: egy jó suliba kerülésért, jó munkáért stb.. Hiába vagy suliban gyenge, akkor is menj gimibe vagy egyetemre.. Sok meló teljesen kikészíti az embert, megfelelni minden nap a főnöknek, munkatársaknak. Az emberek régebben tisztelték egymást, most csak az anyázás megy. Néhány ember pedig nem bírja ezt.. Egyébként meg azért mert valaki dadog amikor leszólítod, szerintem az nem százas aki idegeneket szólít le és csodálkozik ha valakinek ez nem tetszik.. A háborús dolog is sántít, mert manapság is mennek emberek háborúba. Régen pedig sok választásod nem volt, kétlem, hogy hú, de boldogok voltak, mert mehettek meghalni..
2021. febr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

24

Már bocsi, de hogyan ismerkedjek egy szórakozóhelyen anélkül, hogy leszólítanám? Adsz tippeket esetleg? Vagy ma már csak interneten szabad ismerkedni, mert megsértem mások lelki világát ezzel?

2021. febr. 25. 21:39
 26/34 anonim válasza:
97%
A kérdésedben az utcán leszólításról volt szó. Teljesen más a szituáció egy szórakozóhelyen. (De ezt te pontosan tudod...)
2021. febr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Utcán, szórakozóhelyen, tök mindegy. Temetésen is leszólítanék bárkit. Sosem tartottak még ezt furának, hisz jóképű vagyok, nem nyomulós, jó a beszélőkém. Itt a másik reakciója volt a lényeg.
2021. febr. 25. 21:46
 28/34 anonim ***** válasza:
0%
Főleg a globalizáció az oka.
2021. febr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

28

Hogy jön ide a globalizáció? Kifejtenéd?

2021. febr. 25. 21:57
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
Megjelent az okostelefon és barátai
2021. febr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!