Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nem vagyok szorgalmas,...

Ha nem vagyok szorgalmas, tehát nincs erre napi 2-3 órám mennyi idő alatt lehet meg a német felsőfok?

Figyelt kérdés
Újrakezdő szintről, cikkek olvasásával és sorozatok nézésével.

2021. febr. 25. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Így sose lesz meg.
2021. febr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudnátok tanácsokat adni? Fontos lenne, de nem akarok hazudni, nem vagyok sem lángelme, sem nagyon szorgalmas.
2021. febr. 25. 20:39
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
2-3 ev.
2021. febr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az nagyon sok :(
2021. febr. 25. 20:54
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Pedig ez a minimum, ha felsofokrol van szo.
2021. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nézdd, valami kell hozzá. Ha nincs nyelvérzéked, akkor szorgalom. Nem kell feltétlenül minden nap 2-3 óra, például én könnyebben tanulok tömbösítve. Néha nekiülsz intenzíven (akár egy egész napot rááldozva), bevágod a nyelvtant, vagy ilyesmi, aztán ezen kívül sorozatnézés, cikkolvasás, az jó, mert nem esek ki teljesen. Azért valakihez beszélj is németül, megszólalás nélkül nehéz nyelvet tanulni. Illetve az írást is gyakorolnod kell.


A 2-3 év egyébként reális, bár függ attól, hogy hány nyelvet tanultál már meg, mik azok a nyelvek, milyen szinten vagy most ebből, mennyire van hozzá agyad stb. De szerintem nem lehetetlen rövidebb idő alatt.

2021. febr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

barátnőm angolul tanult 1 évig, majd tett egy felsőfokot, napi kb háromnegyed órát szánt rá + sorozatok, könyvek néha

de teljesen más módszerrel tanult, mint ami a közoktatásban van, angolul tanulta az angolt a legelső pillanattól

de mindenki tudja, hogy ez a módszer a leghatékonyabb, hisz ha valaki kimegy külföldre, kb fél év alatt felsőn van, és ez a tanulási módszer nagyon hasonlít ehhez

de egyébként sem kell 3 év jézusmária, hát magántanárral fél év alatt középfokon van az ember, nem a jó kis középsulis angolozásból kell kiindulni

ja és ismerek több olyat is, akik csak sorozatokból meg videójátékokból tanultak meg angolul, mondjuk ők azért nyomatták rendesen, volt h napi több órát is

2021. febr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kerdezö, soha. Ha nem erdekel egy nyelv, meg idöd sincs ra, csak a papir kell a felsöfokrol, akkor 10 ev alatt sem tanulod meg, meg akkor sem, ha nemet nyelvü területen elsz. Tapasztalatbol mondom, en evtizedek ota ott elek, es latom a honfitarsaim, es egyeb külföldiek esetet. A kulcsszo egy nyelvtanulashoz: erdekel a nyelv. Egyebkent ugy tanulj, hogy magyar forditast ne is lass. Azaz nemet-nemet, mindenfele magyarazat a nyelvhez nemetül menjen, ne magyarul. Sok sikert!
2021. febr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es: én 3 nyelvet tanultam közoktatásban 2 különböző iskolában, összesen több, mint 10 tanártól, de mindegyik az adott idegen nyelven tanította azt. A legelső pillanattól fogva. Ebből volt 2-3 amelyik nem is tudott magyarul. Volt nagyjából 5, amelyik megengedte, hogy valaki lefordítson a másiknak egy szót, ha az kérdezte. A többi megpróbálta körülírni.

Másrészt azért az angol egy külön dolog. A csapból is az folyik, még jó, hogy gyorsan megtanulható. (Persze azért nagyon ügyes a barátnőd, hogy neki ilyen gyorsan sikerült, de ettől még tartom magam ahhoz, hogy a német teljesen más. Bár ismerek olyat, aki előbb tanult meg németül mint angolul, azért ez a kisebbség)

Igen, külön tanárral/intenzív tanulással lehet gyorsan nyelvet tanulni, de a kérdező azt mondta, hogy ő ezt nem szánja rá (mármint az időt)


Ha már egyszer megtanultál svédül, norvégul, dánul és angolul is, akkor mondjuk felére csökken a befektetendő energia. Egyrészt mert van gyakorlatot abban, hogy hogyan is kell megtanulni egy nyelvet (mégegyszer, az angolok kívül, mivel abban még rendes igeragozás sincs, nemhogy der die das, vagy melléknévragozás stb). Másrészt meg mert ezek hasonló nyelvek össze lehet pakolgatni a szavakat. Igaz azért felsőfokon már nem erről szól a dolog.

2021. febr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!