Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kis munkahelyen egy új emberne...

Kis munkahelyen egy új embernek nem illenék bemutatkoznia/a főnöknek őt bemutatnia?

Figyelt kérdés

Kis hely, 20 ember, de abban már a takarítónő is benne van.

Jön egy új ember, 1 hónapja itt van, de senkinek be nem mutatkozik. van egy külön irodája (másnak 10 év után sincs külön irodája, neki azonnal lett....) ott ül, ki nem mozdul, néha látjuk suhanni a folyosón (mosdó) de ennyi.

Senkivel szót se vált, senkinek be nem mutatkozik.

A főnök se mutatta be őt senkinek, voltaképp hivatalosan azt se tudjuk ki ő és mit csinál (de azért saját irodája van neki, másnak 10 év után van egy asztala és örülhet még annak is)


Ez így nem egy lenéző és bunkó szituáció a részükről?


2021. febr. 26. 11:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

A főnöknek kéne bemutatnia őt, és megkérnie egy régit, hogy segítsen neki, esetleg mentorálja őt.


Mivel ez nem történt meg, próbálj meg vele te beszélni ( úgymint: szia, hogy hívnak, én xy vagyok, mit csinálsz, tudok-e segíteni?). Lehet nem olyan extrovertált mint te, vagy megijed a szemetekben lévő gyűlöletettől és lenézéstől és ezért nem mer odamenni hozzátok.

Szerintem nyiss, tedd meg te az első lépést felé és majd megtudod/kiderül, hogy csinál-e valamit, vagy tényleg nem csinál semmit sem.


Vagy jobb úgy gyűlölni(?)/nem szeretni valakit, hogy csak feltételezéseid (amik, vagy igazak vagy nem) vannak róla?

2021. febr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

"vagy tényleg nem csinál semmit sem."



És ha ez kiderül (mert kiderül...) és igazolva lesz hogy egy semmitérő kitartott pincsikutya, akkor mi leygen a köv lépés?

2021. febr. 26. 12:25
 13/26 anonim ***** válasza:
Neked semmi, mert neked győzelem kell, tehát ennek kiderülése pont elég a magad büszkeségéhez. Elégedj meg ezzel!
2021. febr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

"mert neked győzelem kell,"


van olyan ember akinek nem az kell? én még olyat nem láttam.

2021. febr. 26. 12:58
 15/26 anonim ***** válasza:

nem. van aki normálisan akar élni.


Nem tudod, miért történik ez. Lehet, hogy meghalt a felesége, az anyja rákos, s ki van, zárkózott, és a főnök ezzel segít neki, hogy ne kerüljön utcára. Erre nem gondoltál, igaz?


Nem, nem kell a győzelem, az kell, hogy normálisan éljünk. Ennyi.

2021. febr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

"és a főnök ezzel segít neki, hogy ne kerüljön utcára."



gyakran dörgölték az orrom alá itt (is) meg a való életben is hogy a munkahely nem szociális intézmény. annak nincs helye egy munkahelyen aki viszi a pénzt de nem hozza.

ez munkahely, pénztermelésre jött létre. itt nincs helye kitartottaknak, díszmadaraknak.

2021. febr. 26. 13:05
 17/26 A kérdező kommentje:

" s ki van, zárkózott,"



érdekes, én lassan 10 éve vagyok itt de tőlem senki soha meg nem kérdezte hogy zárkózott vagyok-e és kívánok-e külön irodát....

kaptam egy közös irodát 5 másikkal együtt meg egy szakadt szocreál asztalt és érjem be vele.

más meg külön irodával indít. hát érdekes.

2021. febr. 26. 13:09
 18/26 anonim ***** válasza:
65%

köszi a bizonyítást:

-semmit nem tudsz róla

-csak az irigység beszél belőled


Kár is tovább folytatni. Ha majd akarsz gondolkodni, jelezd!

2021. febr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Egyértelműn a főnöknek kellett volna körbevinni, de mivel ez nem történt meg, az meg kuka, én megkeresném az alkalmat és kedvesen bemutatkoznék, meg megérdeklödném, hogy ki ő stb.

Most lehet itt irigyezni, de sztem teljesen érthető, hogy ingerültek a dolgozók, ha szó és hangnélkül beraknak közéjük egy újat és még arra sem méltatják őket hogy bemutassák őt nekik... Pláne jobb munkakörülmények közé. Ez el van cseszve

2021. febr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

" ha szó és hangnélkül beraknak közéjük egy újat és még arra sem méltatják őket hogy bemutassák őt nekik.."


A napnál világosabb miért van külön irodában, és miért nem beszél senkivel.

Azért van külön irodában mert ha közös irodában lenne látnánk mit csinál egész nap (nyilván semmit) és miért nem beszél senkivel-mert ha beszélne előbb utóbb csak be kéne vallani mi is a dolga (és nyilván semmi, patyomkin-meló...)


ezek eléggé evidens dolgok.

Nem véletlen nem lett körbevezetve és bemutatva. Kerülendő a kényelmetlen kérdéseket.

De úgyis kitudódik minden. Nem most jöttünk a falvédőről.

A semmire tartott főnöki pincsikutya esete.

Egy ilyen bújjon is el az irodájában mert ha kijön, a "jutalma" csak megvetés és lenézés lehet semmi más.

A csókos ingyenélőket nem komálják sehol.

2021. febr. 26. 14:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!