Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lesz valaki féltékeny?

Miért lesz valaki féltékeny?

Figyelt kérdés

Én már sokszor találkoztam ezzel a témával, a környezetemben majdnem mindenki féltékeny volt a barátnőjére/pasijára akkor is ha csak 2 hónapja voltak együtt. Volt olyan, hogy valaki napokig képes volt követni a barátnőjét, meg olyan is, h elég durva verekedésbe fajult a dolog. Persze az ilyenekkel leépítettem a kapcsolatomat, mert bár látszólag értelmes emberek voltak, de iszonyú ostoba dolgokat csináltak a féltékenység miatt.


És akkor még ott vannak a sztorik amikről csak hallottam, és csak látásból ismerem az illetőt.


Valaki magyarázza el ha van kedve, h mit érzett amikor féltékeny volt. Ilyenkor van hogy valaki pszichózisba is kerül? Vagy hogy kell elképzelni? Amikor emberek képesek autókat összetörni, meg ilyenek. Vagy óránként írogatnak valakinek. Otthon sírnak, mert azt hiszik, hogy valami van, meg összevesznek valakivel, mert szerintük valaki több másodpercig nézte őket mint kellett volna.



2021. márc. 1. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalomhiány.
2021. márc. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem sincs túl sok önbizalmam, mégsem voltam soha féltékeny. Ez így önmagában kevés. Na meg láttam már olyanokat durván féltékenykedni, akiknek annyi önbizalmuk volt amennyi nekem sose lesz.
2021. márc. 1. 12:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik olyan ember, akinek magas az önbizalma és féltékeny is egyben.
2021. márc. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Én nagyon féltékeny típus vagyok alapból is nemha még okot is adnak rá.Na akkor aztán mindent bevetek hogy kiderítsem mi az igazság mert nem szeretnék balfék lenni.Azt éreztem hogy tudni akarom az igazat mindegy mennyire esik rosszul de ne vegyen palira senki mert nem vagyok az.Én így érzek mikor féltékeny vagyok és persze nem akarom elveszíteni akit szeretek és nyilván úgy tájékozódok hogy az ki ne derüljön mert ha rosszul ítélem meg akkor nem akarok emiatt problémát
2021. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

4

Ez hogy a halálba jön ide?

2021. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A látszólag nagy önbizalom túlkompenzálás is lehet egy egyébként alacsony önértékelésre. Az a lényeg, hogy hogyan viselkedik, mert ha őrülten féltékenykedik, az lerántja a leplet az állítólagosan nagy önbizalmáról. Ez a kontrollálási mánia, hogy ki meddig meri nézni a párjukat vagy hogy tudjanak a másik minden lépéséről vagy hogy fontosabbak legyenek a másiknak annak minden emberi kapcsolatánál, ez mind önértékelési problémákat mutat és az ilyenekből simán lesznek bántalmazók is.
2021. márc. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az alap az onbizalomhiany, alacsony onertekeles. Az illeto nem hiszi el magarol hogy ertekes, hogy szeretheto, ezert gyanakszik hogy becsapjak atverik.
2021. márc. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2: Lehet hogy az elet nem minden teruleten vagy magabiztos, de ez nem zarja ki azt, hogy egyebbkent ugy altalaban elegedett vagy magaddal. Esetleg meg buszke is vagy bizonyos tulajdonsagodra elert eredmenyedre. Tehat onkritikusan azt gondolod, nem vagy tokeletes, de egyebbkent mondjuk a hibaiddal egyutt, fasza gyereknek tartod magad, magad elott, akivel "jol jarnak" a partnerek. Ezert nincs benned egy zsigeri alaperzes, hogy a masik nem elegedett veled, nem szeret, csak megjatsza magat.
2021. márc. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos féltékeny típus vagyok. Nekem ez szerintem az ősbizalom hiányából fakad részben. A szüleimnek úgymond nem kellettem, sosem szerettek..ezt nem egyszerű megemészteni, bár már nem érdekel, de biztosan ez is bennem van még. Aztán korábbi csalódás élményből is fakadhat. Nekem az első exem több nővel is megcsalt. Bár mondjuk én új esélyt adtam minden új pasimnak utána. Tehát nem vetítettem rájuk a korábbi csalódottságom. Én még a veszteségérzetet is esélyes oknak tartom. Pl a féltékeny fél nem akarja elveszíteni (már már betegesen) a párját, mert azt szeretné, ha az övé maradna örökre. Aztán szintén saját tapasztalat, hogy ha az egyik fél már nem egyszer hazudott (akár "kisebb" dolgokban is, mint pl jelölgetés, titkos üzenetek exxel stb.) akkor meginog a bizalom, és onnantól gyanakvó vagy.
2021. márc. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Végül is az ilyen gyerekkorból jövő, vagy kitudja honnan való zsigeri érzéseket tényleg nem nagyon lehet átírni. Mint ahogy az előző is mondta, hogy nem akarták a szülei. Ez elég durva lehet, ismertem egy olyan lányt akiről tudtam, hogy megbánták a szülei, hogy megszülték, és hát kb épp hogy nem lett öngyilkos. Meg anorexiás volt, meg ilyenek.


Mondjuk én lehet h azért sem vagyok féltékeny, mert tudom, hogy kitől mit várhatok. És inkább pesszimista vagyok ilyen téren. Olyan emberekből is kinézem a "rosszat" akikből nem is kéne. Vagy legalábbis sok emberbe belevetítek olyan dolgokat, hogy miért nem kéne vele szorosabbra fűzni a kapcsolatot. Én eléggé társasági ember vagyok, meg szeretek ismerkedni, de a család rokonok stb embereken kívül. 4 ember van aki igazán fontos nekem. És a többiekből meg bármit kinézek. Volt olyan barátnőm, akiből már az elején kinéztem azt, hogy esetleg lehet hogy megcsalna. És persze ki tudja hogy így e volt vagy sem, de ezért nem voltam féltékeny, mert eleve úgy álltam hozzá, hogy csinálni fog ilyeneket. És így már az sem zavart volna ha megcsalna.


De a másik két barátnőmnél nem volt ilyen, mert tudtam hogy úgyis elmondanának mindent. Viszont ha úgy alakult volna, hogy időnként félre krtak volna, az sem zavart volna. Mármint én úgy gondolkodok, hogy ha valaki mással akar szexelni, vagy bármit csinálni, akkor csinálja. És ez lehet hogy az én defektem, mert lehet hogy nem jófejségből, meg jézuskrisztusból gondolkodok így, hanem pont a nárcisztikus ellentéte vagyok, nem azt érzem, hogy enyém a világ enyém mindenki, Hanem azt érzem, hogy semmi nem lehet az enyém, és senkinek nem mondhatom meg hogy mit csináljon, meg ilyenek. Nem lennék jó főnök, mert egyszerűen nem vagyok hajlandó bárkinek megmondani, hogy mit csináljon. Meg azt sem tűröm el ha nekem mondják meg. Csak én ilyenkor nem konfliktusba kerülök azzal aki dirigálni akar, hanem lelépek. Kábé mint ha egy játékból lépnék ki. Nem tetszik valami, akkor nyomok egy escapet. Tehát ilyen téren egy óvodás szintjén vagyok. Persze eddig hatékony volt. Lehet h ezért sem változtattam eddig ezen. Vagyis tuti.

2021. márc. 2. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!