Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet férfi az ilyen?

Hogyan lehet férfi az ilyen?

Figyelt kérdés

Szóval azt mondja, ő nem akar gazdag lenni. Nem akar fejlődni, több lenni, többet keresni. Csak jól akarja magát érezni. Mindent meg akar adni a családnak, amire szükség van. Neki most is mindene megvan, amire szüksége van. Nem érdekli a pénz.

Éppen ez az. Számomra az a férfi, aki keményen dolgozik, sok pénz akar keresni, hogy megteremtse magának és családjának a biztos jövőt. A gyerekei ne fizessenek mondjuk életük végéig bérleti díjat vagy tudjanak tanulni, legyen autójuk, élményeket szerezzenek, tapasztaljanak, ne kelljen aggódniuk az anyagiak miatt, stb.


37 éves és albérletben lakik. Mondtam neki, hogy engem azért érdekel a pénz és azért szeretnék többet és többet keresni, hogy fényesebb jövőt biztosítsak magamnak és a leendő gyerekeimnek.

Például lakást venni, hogy ne mást zsebét tömjem életem végéig. Akár többet is, hogy passzív jogvédelemre tegyek szert. Szerinte nem prioritás a pénz, nem fontos, neki nem kell több, mint amennyi most van. Nem is tesz érte a minimumnál többet. Van autója meg kaja a hűtőben, fizeti az albérletet. 37 éves férfiként ő így boldog és az is lesz. Nem szellemi foglalkozású. Más környezetben (kisebb település) nőtt fel, nem “hajtok a pénzért, hogy sok legyen” szülők mellett. Mást látott otthon, az lehet ennek az oka, ugye?

Másféle barátokkal volt körbevéve. Senki nem volt karrierista, senki sem “hajtotta a pénzt” a környezetében gondolom. Szakmát tanult, abban dolgozik, ahogy minden családtagja szinte és barátai. NEM azt mondom, hogy aki szakmát tanult az nem lehet motivált, sőt. Apám külföldre ment 15 éve, miért? A pénzért, hogy több legyen. Én az egyetemen, a multiknál is ezt látom. Dolgozunk a pénzért, a több pénzért, a fényesebb, kényelmesebb jövőért. Ha valami nem ambíciózus, motivált, akkor nem az és kész, ugye? Őt nem érdekli ez az egész.


Tisztelnem kell és elfogadnom, tudom. Számomra ez nem férfias, nagyon okádék vagyok?


2021. márc. 3. 21:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagy okádék, szerintem is fontos az ambíció függetlenül attól, hogy férfiak vagy nők vagyunk. És igen el kell fogadnod, hogy ő ilyen és tovább kell lépned. Nem kell senkire ráerőszakolni a saját véleményünket.
2021. márc. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%

Az az okádék hogy más életével foglalkozol :D

Nem tetszik ahogy él? Rendben, akkor te élj másképp és ennyi.

2021. márc. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Férfiként, de hasonlóan gondolkodok, mint te. Az viszont elég faroklohasztó lenne, ha ettől lennék férfias egy nő számára. Sokaknak nem prioritás a pénz, karrier és sokan akik inkább ezeket hajszolják nem is nagyon terveznek gyereket vállalni.
2021. márc. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Szerinte nem a pénzről szól az élet és engem nem érdekel semmi más csak az. Nem tudja, hogy a pénz az egyik, ami mozgatja ezt a világot és nem én vagyok az egyetlen, akit érdekel és ezért dolgozik keményen? Nem tudom feldolgozni, hogy lehet ez, hogy ennyire férfiatlan valaki.
2021. márc. 3. 21:15
 5/18 A kérdező kommentje:
0 ambíció van benne, 0 motiváció. Elvan, mint hal a vízben. Igenis az ambíció, a karrier, tesz férfiasság valakit a szememben - NEM csak ez - de ha ez hiányzik, akkor vége.
2021. márc. 3. 21:18
 6/18 anonim ***** válasza:
60%

Mintha a nővéremet hallanám :D ugyan így bombáz ezekkel a dolgokkal amiket leírtál te is.

Szerintem igazad van, csak az a baj hogy engem már régóta nem boldogít a pénz...egyáltalán nem, még vásárolni is utálok ha ezért nem vagyok férfi hát vállalom, sajnálom én ilyen vagyok.

2021. márc. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%
Kitalálom, te vagy a feleség, a "többet keresniből" leesett..
2021. márc. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%
Egyébként egy ambíciózus, igényes, jó szakmával / vállalkozással rendelkező férfi, miért választana téged? Az ilyen férfiak nálad jobb nőket is megkapnak.
2021. márc. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Rendben, akkor számodra vége. De ameddig te az Ő életén siránkozol és dolgozol látástól mikulásig, addig ő kellemesen elvan a saját kis életében, foglalkozik a számára fontos dolgokkal.
2021. márc. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem neked ez túlságosan a mániád, ah írsz róla. Az ambíció pedig nem nőies tulajdonság, te sem vagy nőies.


"Dolgozunk a pénzért, a több pénzért, a fényesebb, kényelmesebb jövőért. "

Másrészről meg eléggé agymosott vagy. A pénz az egy dolog, h kényelmet biztosít, de jobban számít az, h elégedett e az ember az életével, és az a férfi az. Mégpedig úgy, hogy nem is akar többet.

2021. márc. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!