Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet férfi az ilyen?

Hogyan lehet férfi az ilyen?

Figyelt kérdés

Szóval azt mondja, ő nem akar gazdag lenni. Nem akar fejlődni, több lenni, többet keresni. Csak jól akarja magát érezni. Mindent meg akar adni a családnak, amire szükség van. Neki most is mindene megvan, amire szüksége van. Nem érdekli a pénz.

Éppen ez az. Számomra az a férfi, aki keményen dolgozik, sok pénz akar keresni, hogy megteremtse magának és családjának a biztos jövőt. A gyerekei ne fizessenek mondjuk életük végéig bérleti díjat vagy tudjanak tanulni, legyen autójuk, élményeket szerezzenek, tapasztaljanak, ne kelljen aggódniuk az anyagiak miatt, stb.


37 éves és albérletben lakik. Mondtam neki, hogy engem azért érdekel a pénz és azért szeretnék többet és többet keresni, hogy fényesebb jövőt biztosítsak magamnak és a leendő gyerekeimnek.

Például lakást venni, hogy ne mást zsebét tömjem életem végéig. Akár többet is, hogy passzív jogvédelemre tegyek szert. Szerinte nem prioritás a pénz, nem fontos, neki nem kell több, mint amennyi most van. Nem is tesz érte a minimumnál többet. Van autója meg kaja a hűtőben, fizeti az albérletet. 37 éves férfiként ő így boldog és az is lesz. Nem szellemi foglalkozású. Más környezetben (kisebb település) nőtt fel, nem “hajtok a pénzért, hogy sok legyen” szülők mellett. Mást látott otthon, az lehet ennek az oka, ugye?

Másféle barátokkal volt körbevéve. Senki nem volt karrierista, senki sem “hajtotta a pénzt” a környezetében gondolom. Szakmát tanult, abban dolgozik, ahogy minden családtagja szinte és barátai. NEM azt mondom, hogy aki szakmát tanult az nem lehet motivált, sőt. Apám külföldre ment 15 éve, miért? A pénzért, hogy több legyen. Én az egyetemen, a multiknál is ezt látom. Dolgozunk a pénzért, a több pénzért, a fényesebb, kényelmesebb jövőért. Ha valami nem ambíciózus, motivált, akkor nem az és kész, ugye? Őt nem érdekli ez az egész.


Tisztelnem kell és elfogadnom, tudom. Számomra ez nem férfias, nagyon okádék vagyok?


2021. márc. 3. 21:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%
A te bajod, hogy ilyen mélységesen anyagias szemléletű vagy.
2021. márc. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
35%
Úristen de undorodom az ilyen anyagias emberektől. Fúj.
2021. márc. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem az ő dolga, ha élete végéig dagonyázni akar, akkor csinálja. Mondom ezt úgy hogy huszonéves korom óta jól keresek, befektetéseim vannak, stb...
2021. márc. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
57%

Bocs csak végigfutottam, és szerintem nem vagy okádék, mert ha valaki 37 éves korára nem képes összekapcsolni azt, hogy manapság aki nem hajlandó fejlődni és nem akar eleget keresni az nem fog tudni még magának sem megadni dolgokat nemhogy a családjának, annál bajok vannak fejben...


Egyszóval:


Önző! (meg szélhálmos is, de ez már a másikfele)

2021. márc. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
57%

Nyilvánvalóan nem ugyanazt értelmezitek a "minden megvan" fogalom alatt..


Talán egyeztetnetek kellene!

2021. márc. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
69%

Kinek mi a fontos az életben, ki hogy szocializálódik, mit hoz otthonról. Saját magad válaszolod meg a saját kérdésedet, amúgy teljesen intelligens hozzáállással.

Szerintem ott van az egyetlen hiba, hogy mindenáron akarsz valami ítéletet, konklúziót, valami nagy igazságot, valami fekete-fehér ítéletet a kérdésben. Pedig nincs, és nem is kell lennie.

Ahány ház, annyi szokás, ahány ember, annyi életút.

Ő mást fog tudni megadni a gyerekeinek, mint Te. Te anyagiakat, ő időt. Ennyi. Ezt minden embernek el kell döntenie, ő melyiket tartja értékesebbnek.


Valóban imponáló, ha egy férfi anyagi biztonságot tud teremteni a családjának, és a hagyományos családmodell, és az evolúciós ösztön a nőkben/férfiakban is ezt diktálja alapvetően, de nem mindegy az sem, hogy mit kell érte beáldozni. Pl. Nőként nekem is nyilván öszönösen imponáló a hozzáállásod, de ugyanakkor egy határ, amin túl a barátodé az emberibb, a szimpatikusabb, az élhetőbb. Én pl. biztos nem örülnék neki, ha a férjem külföldre menne dolgozni, hogy hazaküldje a sok pénzt, akkor inkább legyen kevés pénz, de együtt a család.

2021. márc. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Jesszus még mindig nem dolgoztad fel hogy valaki merészel más értékrendet követni mint amit te erőltetsz? Ez beteges.
2021. márc. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

ja a kormány is a klasszikus értékeket"magyarázza"csak valahogy az önmegvalósult nőknek meg kell a biztonság-de ez 22es csapdája vagy egy felodatlan anomália...elvileg a pénzért már megkapta a biztonságot is de mégis kell melléa "kőbalta"....meg a leopárd/tigrismintás boxeralsó

előző életében meg lehet nő szumós vag ypankrátor volt.....

2021. márc. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!