Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akinek nem normális a családja...

Akinek nem normális a családja, az hogy viselkedjen normálisan?

Figyelt kérdés

Nem látott normális családi felállás sosem, a szülei nem nagyon foglalkoznak vele. Legtöbbször feszült a hangulat, az egész családnak egy idióta mentalitása van. Nincsenek barátok, nincs problémamegoldás.

Akinek ilyen gyerekkora volt az hogy változtatott ezen? Hogy tanult meg viselkedni társaságban? Hogy lett belőle egy "normális" felnőtt?


2021. márc. 6. 16:34
 1/5 anonim válasza:
100%

Ilyenkor a "belső" hangra lehet csak hagyatkozni.Beszélj sokat világnézeti dolgokról másokkal,olvass tanúlságos történeteket,nézz filmeket,utazz,ha megteheted,ismerj meg minél több embert,egyszóval legyél nyitott.Nem csak otthon,az anya és az apa tudnak tanítani a világ dolgaira,hogy hogy viselkedj.

De az is sokat segít,ha külső megfigyelőként végighallgatsz/nézel másokat,levonod a következtetéseket,tanulsz a hibáikból.

2021. márc. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha látod a problémát, akkor csak nem kell azt csinálni, mint amit a szüleid. Az én szüleim mindenen veszekedtek, én meg pont az ellenkezőjét csinálom, hogy ha valaki veszekszik velem, akkor csendben higgadtan válaszolok. Illetve kompromisszum kerülő vagyok.
2021. márc. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen családban nőttem fel... Nos vannak problémáim, nem mondom, mivel a rokonságomban sem volt senki, akire felnézhettem volna.

Az előző válaszokban jókat írtak. Egyrészt: ha nincs jó példa, a rossz példa is segít. Eszedbe jut, hogy ők hogy reagálnának egy adott helyzetben, akkor te csináld pont az ellenkezőjét.

Valamint próbálok más emberektől mintákat ellesni, többek között barátoktól, akik normálisabb családban nőttek fel, illetve internetről is.

2021. márc. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

5 éves korom óta azon gondolkodom, hogy lenne érdemes viselkedni. Egész életemben magamnak állítottam fel a normákat. Figyeld meg az embereket és azonosulj hozzájuk amennyire jónak érzed.

Elmehetsz pszichológushoz is, hogy megtanulj autonóm lenni.

2021. márc. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a tanáraimtól tanultam rengeteget, nem tananyagra gondolok, hanem magára az életre. Nem mindent tanít meg a család, sőt...
2021. nov. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!