Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Féltek a haláltól?

Féltek a haláltól?

Figyelt kérdés
36 éves vagyok, eddig nem foglalkoztatott. Most valahogy megijedtem (nem a korona, inkább talán a korom miatt).

2021. márc. 6. 22:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
94%

A haláltól én sem tartok, viszont attól igen, hogy előtte hónapokig beteg leszek, lassan elgyengülök, és úgy ér a vég. Ugyanakkor azt sem szeretném, hogy utolsó éveimet szellemileg leépülve, teljesen magatehetetlenül, más gondozására szorulva töltsem. Akkor már inkább haljak meg előtte fiatalabb korban, mint később teljesen öntudatlanul.

A saját halálomtól nem félek, inkább attól tartok, hogy esetleg valamelyik családtagom beteg lesz, és nekem végig kell néznem, ahogy szenved, és hiába szeretnék, de nem tudok segíteni rajta.

2021. márc. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem hiszek azoknak, akik azt mondják, hogy nem félnek a haláltól. Már önmagában a teljes megsemmisülés gondolata is ijesztő, hogy utána jön az elképzelhetetlen semmi. Mindannyian eléggé ragaszkodunk az egónkhoz ahhoz, hogy egyáltalán ne ijedjünk meg a nemléttől, vagy legalább ne szomorítson el bennünket, hogy csak ennyi ez az egyéni életnek nevezett illúzió. Néhány évtized, aztán előtte meg utána a végtelen nemlét.
2021. márc. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
57%

12

Lehet, hogy neked ilyeszto. Nem minden ember egyforma. Nekem a megnyugvást jelenti, az örök nyugalmat, egy hosszú és tartalmas élet lezárását.

Amitől viszont valóban tartok, az a halál körülménye. Hogy szenvedés vagy teljes fizikai/szellemi leépülés után, kínok közt halok meg.

Sokkal szebb csendben elaludni vagy rövid leépülés következtében.

2021. márc. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem hiszek benne, hogy az ember totálisan megsemmisülne, ahhoz túl sok megmagyarázhatatlan dolgot tapasztaltam már életemben. A haláltól amúgy so-so, inkább hirtelen egy balesetben mint kórházban szenvedni egy csomót legyengülve.
2021. márc. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én csak attól félek, hogy mi történik velem a saját halálom után. Attól nem félek, hogy fájdalmaim lesznek, mert a testi szenvedés egy aprócska semmiség a lelkihez képest, ráadasul el is múlik egyszer, ellentétben a halállal, ami örökké tart. A végtelenség és a megsemmisülés felfoghatatlansága rémisztőnek tűnik számomra. Más élőlények halála viszont egyáltalán nem borzaszt el, legfeljebb magától a holttestől undorodnék.
2021. máj. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!