Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kiránduláson, túrázáskor...

Kiránduláson, túrázáskor emberek miért barátságosabbak?

Figyelt kérdés

Egerben lakok és a környéken járok futni hegyekbe, erdőkbe. Bármikor találkozok kirándulókkal, hiába nem ismerjük egymást, szinte mindenki köszön egymásnak, egymásra mosolyognak, szinte automatikusan beszédbe elegyedünk egymással.


Ilyen más helyzetben, utazáskor, városban szinte soha nem tapasztalok.


Miért?



2021. márc. 15. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Etikett a turistaknal
2021. márc. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Mert az erdő megnyugtat,nem kell stresszelni.
2021. márc. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is Egri. Ennek az az oka, hogy ugyanazt csináljuk. Te is kinn vagy, én is kinn vagyok, szeretjük ezt az életet. Hasonlóak vagyunk. Azon, aki rendszeresen túrázik ez látszik. Aki az erdőben magázódik nem jár gyakran erdőben. Onnan tudom, hogy valaki rendszeres túrázó, hogy azonnal tegez és nyitott felém. Az erdő sokaknak a természetet jelenti, a természetes létezési közeget, ahol fel tud szabadulni, jó hangulatban van. Egyértelműen javasolt az erdő a depressziósoknak és egyéb problémákkal küzdőknek. A másik dolog pedig az, hogy az erdőben van egyfajta egymásra utaltság, a segítségnyújtás kötelező, ezért érdemes jó viszont ápolni mindenkivel, sose lehet tudni mire lesz szükséged a következő kanyarban. Annyira nem ritkák a balesetek, hogy el lehetne ezt vetni.
2021. márc. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Gombászok között ugyanez..
2021. márc. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
még jó
2021. márc. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Oldódik a feszültség, no meg nem botlasz lépten-nyomon emberekbe, mint a belvárosban. Utóbbi helyen mire mindenkinek köszönnél, elmenne a hangod is.
2021. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez nekem is rejtély: talán az erdőt, a természetet nem akarják háborgatni, így inkább megjátsszák az "Én szent ember vagyok"-ot. De amikor visszakerülnek a városban, megy ám a szenilitás:).
2021. márc. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem szent emberség. Dehülyevagy.:) Ha bekerülsz egy olyan közegbe, amit szeretsz, akkor te is másként viselkedsz, nem?
2021. márc. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én alföldi gyerek vagyok, de bárhol is jártam az országban mint turista, az emberek köszönnek egymásnak. Mondjuk én kevésbé forgalmas helyen annak is köszönök aki elsőre szimpatikus :-) Most amúgy is ismerkedő kedvemben vagyok. :-)

37/F

2021. márc. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szokás, illem. Meg ha gond van menet közben, egymástól lehet segítséget kérni.
2021. márc. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!