Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolja itthon nagyon...

Miért gondolja itthon nagyon sok ember, hogy ingyen, vagy gombokért kellene neki munkákat csinálnom?

Figyelt kérdés

Illusztrátor illetve hobbi keramikus vagyok. Legutóbbi eset: saccra 3 hónap lenne a munka, cserébe feltüntetné a nevemet a könyv végén, ami számomra szerinte nagyon jó ajánlólevél a jövőre nézve. Amikor mondom, hogy teljesen alapvető szokott lenni, hogy a készítők neveit kiírjuk, megsértődik, hogy én nem hiszek eléggé a könyv sikerében (milyen alapon hinnék?), ezért most ő az, aki nemet mond.

Másik. Ismerősön keresztül jön az ajánlás, nem is íratok vele papírt, gondolom, nem lesz vele baj (első hiba). Kellene szép személyre szabott kancsó, végigmegyünk sok-sok módosítási körön, mire megállapodunk. Küldök képet, ez valami eszményi, már postázzam is, itt a cím! Rendben, csak lenne még egy olyan apróság, hogy ki kéne előtte fizetni. Módosítási köröket nem számolom, ismerős... hát ő ennyit életében nem fizetett még kerámiáért, nem is tudja hogy jött ez ki, mit szólnék ennyihez (harmada a megszabott árnak)? Nem küldöm el a búsba, csak válasz nélkül hagyom és letiltom. A kancsót egy hónap múlva megveszi más rendes áron. De ez még semmi, van hivatkozás terhességre, munkanélküliségre, idős korra, fiatal korra.

Fodrász ismerősöm már felismeri az ingyenélő típust abból, hogy egész hajvágás alatt az anyagi problémáit ecseteli, majd azt várja, hogy keveset fizessen - de azért festést, póthajat, mindent kér egyszerre. Ugyanígy szerlőnél, mesterembernél, mindenhol hallani hasonló eseteket. Nyilván nem ez az életem legnagyobb gondja, de mivel éltem külföldön és ott ezt jóval kevésbé tapasztaltam, elgondolkodtató, hogy itthon mi ennek az oka?



2021. márc. 15. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Hát nem tudom. Én mindig előre tisztázom a részleteket és az anyagiakat is, így nem szokott ilyen kellemetlen meglepetés érni szerencsére.
2021. márc. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Én is így látom, itthon mindenki a másik lehúzásából szeretne jól járni, nálunk ez a nemzeti sport, nrm a vízilabda. A balatoni vendéglátósok is egy nyár alatt akarnak meggazdagodni, mint mindenki.
2021. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
A megrendeléskor-elsö megbeszéléskor tisztázni kell az árat, illetve egy megrendelö lapot aláiratni.
2021. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Benne lehet, hogy egyrészt maszekolsz, másrészt nem adod meg előre az árat. Ha boltban, polcon, árcédulával lenne a cuccod, rögtön nem lenne ilyen baj.


De még ha ez nem is kivitelezhető, akkor is előre kell a vevőt az árról tájékoztatni.

2021. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Hát igen! Ahogy az #1 válaszoló utalt rá, tisztázni kell előtte az anyagiakat. Ha kell kell, ha sokallja, nem dolgozol feleslegesen.


Azért gondolják, mert nem tudják a "tarifát" és abba sem gondolnak bele, mivel mennyi munkád van.

2021. márc. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
Általánosságban értve: mert nagyon sok vállalkozó "nem kicsit szemtelen" módon áraz, és az a pl.: 10.000ft. máshol esetleg 6.000ft.-ért is elmegy, így mégsem veri magát a földhöz az, aki olcsóbb, mert legalább van munkája:):).
2021. márc. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Hát mindenki spórolni akar valahol, nagyon durva dolgokat hallottam már. Pl tűzoltó készülék után töltésnél a "vállalkozó" mondta, h nem lehetne csak félig tölteni, úgy olcsóbb lenne? Erre a töltő csávó mondta, igen a tűz is csak félig fog elaludni tőle. Még ha ki is van írva az ár, akkor is előfordul, h nem lehetne olcsóbban vagy "okosba"???!!!

Az illusztrátor és nem kézzel fogható dolgok árazása meg még nehezebb, a kerámia még oké, mert azt megfoghatod, de egy program, weboldal, kép vagy egy fénykép készítésénél is sokan nem értik, h há mé ennyi??! Meg tényleg van aki olcsóbban megcsinálja a szomszéd pistike...

2021. márc. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Egy barátom is grafikus. Folyamatosan jöttek hozzá hitegetők, ingyen munkát akarók. Későbbi sikerrel, fizetéssel kecsegtetve őt. Hogy miért van ilyen? Nem tudom. Szerintem csórók. Csak az gazdag, aki másokra is költ.
2021. márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaaaj, a jó öreg "pénzt nem adok, de megemlítelek a honlapomon / videómban, és majd ettől sok ügyfeled lesz". Persze, mert ha reklámozod, hogy ingyen dolgozom, az nekem nagyon jó :D Külön oldalak gyűjtik a "working for exposure" alapon dolgoztatni akaró fillérbaszókat. Minden fotós, zenész, webdesigner és képzőművész belefut ezekbe.
2021. márc. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igazából rájöttem, hogy engem mi zavar még nagyon ebben. Ti is írtátok, hogy grafikusoknál, webeseknél tipikusan jelen van ez.

Amikot valaki ingyen munkát kér, az ugye valahol egyértelmű, hogy sajnálja rá a pénzt, kvázi nem érzi úgy, hogy a te munkád ér annyit, amennyit szeretnél érte. Valójában úgy van vele, hogy te csak "rajzolgatsz", az ő anyukája meg ezt hobbiból csinálja ingyé a szomszédnak. Lenézi mélységesen, amit tehivatásból végzel, sokszor éveket tanultál rá csak úgy, mint sokan mások a saját szakmájukban. Ez a felháborító benne, hogy valójában azért olcsózik, mert nem tisztel.

2021. márc. 15. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!