Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gyűlöli sok proli a...

Miért gyűlöli sok proli a gazdagokat? Nekik luxuscikkekre megy a vagyonuk, nem veszik el senkitől a kenyeret. Nem esznek többet, mint egy átlagember. Inkább a középosztályhoz vándorolnak az általános jóléti cikkek és a jobb minőségű élelmiszer.

Figyelt kérdés
Szóval annyit állítok, hogy a felsőosztály sokkal kevésbé ártalmas az alsóosztályra, mint a kötéposztász, vagyoni elosztás szempontjából. Attól még, hogy a gazdagok pénzét elosztanák, ugyan úgy nem lenne mindenkinek étel az asztalán, mert nem teremne többet a föld, nem tudnának lényegesen több árucikket termelni az üzemek. Németországban és a többi nyugati államban is már csakis a többi ország észrevétlen gazdasági kizsákmányolásával tudják fenntartani az életszínvonalat.

#gazdagság #Vagyoni ellentétek
2021. márc. 16. 12:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Onnantól, hogy leprolizol valakit mi a kérdés?

Olyan mintha azt kérdeznéd az alkoholista miért iszik.

2021. márc. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

"De azért vannak szegények, mert nem tud mindenkit ellátni a gazdaság. "


Par szaz eve meg talan igaz volt, de mara mar nem igaz. A modern gepekkel vilagszinten boven termelunk annyit, hogy alapszinten mindenkit ellehetne latni. Pusztan elmeletileg, ha a megtermelt ertekek, jovedelmek nem volnanak brutalisan aranytalanul elosztva, akkor mindenkinek jutna a melto elethez szukseges minimum.

2021. márc. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
69%
A felső osztály rabolja ki a munkás osztályt, mert megtartja a munkás munkájának az értéktöbbletét arra hivatkozva, hogy az ő magántulajdona a termelőeszközök. Azt hittem egyértelmű...
2021. márc. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Nem egyértelmű. Akkor is maxon pörög a gazdaság. A legtöbb termék nem porosodik raktárakban, hanem megy az emberekhez. Nem termel annyit a gazdaság, ami elég mindenki jólétéhez.
2021. márc. 16. 23:07
 15/25 anonim ***** válasza:
28%
De igenis termel annyit és rohadt sok ehető ételt dobnak ki, mert nem tudták eladni ahelyett, hogy az éhezőknek adnák. A kapitalizmus a profitot helyezi az emberi élet/jólét felé.
2021. márc. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Mégis kapitalisták a legazdagabb országok, és a kommunisták a legszegényebbek között voltak mindig. Őszintén, én sem etetném szívesen az éhezőket, főleg nem más országokban. Óvszert osztani barátságosabban hangzik.
2021. márc. 17. 09:18
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Az önerőből szerzett gazdagság általában belső tulajdonságok és fejlődés eredménye.


Tudom, hogy ez sokakat kiakaszt, de mióta tényként kezelem, az én életem is sokat változott ebbe az irányba.


Aki megveti a pénzt, utálja a gazdagokat, lelkiismereti problémát csinál abból, ha neki több jut, az nem lesz gazdag, amíg ezekkel a beidegződéseivel fel nem számol.


A tévhitekkel tehát célszerű mielőbb leszámolni. Ehhez ezt az írást tudom ajánlani, elég jól összefoglalja, amikre én is rájöttem az évek során, mióta vállalkozom:

[link]


Tény, hogy Magyarországon túlságosan alacsonyak a bérek, és ez nem okés. De nyugaton sem gazdag a gyári dolgozó. Többet megengedhet magának, mint egy magyar társa, de attól még ugyanúgy munkásosztály, ugyanúgy kiszolgáltatott a helyzete, és korlátozottak az anyagi lehetőségei.


Mindenkinek megvan az esélye ma már továbbképeznie magát. Tény, hogy az egyetemi és egyéb formális oktatást nem mindenki tudja megfizetni, de autodidakta módon csak az nem tanul, aki nem akar.


Az internet óriási távlatokat nyitott az önképzésben. Nem egy olyan embert ismerek, aki fizikai munkásból lett értelmiségi úgy, hogy először megtanult néhányt skillt, amivel munkakört váltott, majd finanszírozni tudta belőle a saját, intézményesített továbbképzését.


És még valami a végére: alkalmazottként alig lesz valaki gazdag. Az alkalmazotti lét arról szól, hogy a (vélt) biztonságért cserébe valaki eladja az idejét és a szaktudását aprópénzre váltja. Ez az út csak vegetáláshoz, jobb esetben "tisztes megélhetéshez" vezet, gazdagsághoz sohasem, vagy csak nagyon hosszú idő alatt, sok lemondás mellett.

2021. márc. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenkinek megvan az esélye ma már továbbképeznie magát. Tény, hogy az egyetemi és egyéb formális oktatást nem mindenki tudja megfizetni, de autodidakta módon csak az nem tanul, aki nem akar."


Az a munka amit a szerinted aluliskolázott dolgozó végez is borzalmasan fontos a gazdaság működéséhez, szóval nem érte, hogy miért igazolja az "alulképzettségük" azt, hogy kizsákmányolják őket.

2021. márc. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
16%

"Mégis kapitalisták a legazdagabb országok, és a kommunisták a legszegényebbek között voltak mindig."


Igen, mivel a kialakított szoicalista diktatúra, amit te helytelenül "kommunizmusnak" nevezel, alapból gazdaságilag fejletlen országokban volt jelen, nem beszélve arról, hogy a centralizált tervgazdálkodás tönkrevágta méginkább azt, amit kialakítottak.


"Őszintén, én sem etetném szívesen az éhezőket, főleg nem más országokban. Óvszert osztani barátságosabban hangzik"


A szegény azért szegény, mert kizsákmányolják, remélem te is egyszer elveszted a munkád, nem találsz újat, majd a gyönyörű kapitalisták hagynak éhenpusztulni, mert épp nem vagy kizsákmányolható pozícióban.

2021. márc. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Amúgy nehogy már úgy állítsd ezt fel hogy gazdag munkás vs szegény munkás, ez egy minden munkás vs tőkés harc.
2021. márc. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!