Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálom a vallást?

Miért utálom a vallást?

Figyelt kérdés
Sosem volt a kedvencem sem a tantárgy, se templomba járni, se semmi. Úgy történt, hogy vallásos gimibe kerültem, imádom, a legjobb hely ahová kerülhettem, de amikor hittan van, vagy énekekre terelődik a szó, vagy csak hallgatnunk kell, egyszerűen felfordul a gyomrom. Nem tudom miért, utálom az énekeket, az egész baromságot. Persze ezt senki sem tudja. Én próbálom megszeretni, de nem megy. Egyszerűen rosszul vagyok ha valaki említi pl a Bibliát. Úgy érzem hamis dolog, de nem tudom miért, ez az érzés mélyről jön, és ellenkezik, pedig én tenni szeretnék ellene, de megy. Miért van ez?
2021. márc. 16. 13:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%

Én is katolikus gimibe jártam, bár nem voltam vallásos. Elvoltam a dolgokkal egészen addig, amíg oda be nem kerültem.

Rám szállt pár tanár, mert fekete ruhákban jártam, meg mert ki volt festve a körmöm. Közben egyik legjobb tanuló voltam, semmi probléma nem volt a viselkedésemmel, sportoltam, zeneiskolába jártam, szóval egy tök jó fej gyerek voltam. Beszólogattak, beírtak az ellenőrzőmbe, hazaküldtek átöltözni, mert a fekete farmerhoz fekete pulóvert vettem fel. Pénteken kidobatták velem a májkrémes zsemlémet, mert hogy pénteken nem eszünk húst.

Elvégeztem a gimit, most vagy 28 éves és még mindig néha rémálmaim vannak a megaláztatások miatt. Én biztosan lebeszélném a gyerekemet erről. Mérlegeld te is, megéri-e, több-e a negatív érzés, mint a pozitív.

2021. márc. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Szóval rémálmaid vannak, mert át kellett öltöznöd és csak hétfőtől-csütörtökig ehettél májkrémet. Érzékeny lelkületű lehetsz. Biztos hallottál arról a lányról, aki pár éve az egyik békásmegyeri ház tetejéről leugrott, mert nem bírta elviselni az osztálytársai szemétkedését. (Az nem egyházi iskola volt.)
2021. márc. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%

12

Ja, hát mit is képzel magáról a kérdező, csak a szabadságát fosztották meg...

2021. márc. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
96%

Nem, 12-es nem azért vannak rémálmaim, mert nem ehettem májkrémes szendvicset pénteken, hanem mert megaláztak. Az egy dolog, hogy értelmetlen hülyeség az egész, az meg egy másik, hogy emiatt a szemétbe kellett dobnom az ételemet, aztán vehettem a büfében perecet, úgy, hogy cukorbeteg vagyok.

Amikor felállsz, mert bemegy a tanár az osztályba, jelent a hetes, végigmér a tanár, aztán hazaküld (40 percre laktam az iskolától), majd kapsz 3 óra igazolatlant, mert túl sötét a ruhád, és az egész osztály előtt számonkér, hogy mit is képzelsz, hogy így jössz, na az is bullying.

2021. márc. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, amit a 11-essel csináltak, az is bullying, csak a tanárok részéről, ami számomra sokkal érthetetlenebb, mert nekik kellene, hogy legyen annyi eszük, hogy felmérik, hogy mit szabad és mit nem, és hogy a tetteiknek milyen következménye lehet.


12-es, te egy igazi tulok vagy, és ha már relativizálsz, akkor vannak olyan diákok is, akiket meg megerőszakolnak, és mégsem lesznek öngyilkosok, akkor az általad említett lánynak is "jaj de érzékeny lelke van"?


Ha az én gyeremmel csinálták volna ezt, amit a 11-essel, már nem lenne munkája annak a tanárnak, ezt garantálom. Sajnos sokszor a vallásos iskolákból kerülnek ki a legnagyobb g.cik.

2021. márc. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
50%
Nem jártam egyházi iskolába, de biztos ott is van valami házirend, nem? Tehát vagy benne van a májkrémes kenyér meg az emós kinézet (akár közvetetten is), vagy nincs. Valószínűleg benne van, akkor úgy kell csinálni a dolgokat, vagy lehet másik iskolát keresni. Ha meg nincs benne, akkor a létező összes fórumon tiltakozni kell.
2021. márc. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

16, a házirendben az volt, hogy nem szabad kirívóan öltözködni, ezt specifikálták is, szoknya hossza, vállad nem lehet kint, túl mély dekoltázs nem lehet, ill. az volt még, hogy nem hordhatsz vallási jelképeket, meg megbotránkoztató motívumokat.

Kb. ilyesmi szettem volt, csak nekem szőke a hajam: [link]

Ennek semmi köze az emóhoz, és bár tudom, ez szubjektív, de szerintem még ízléses is.


Az étkezésről meg annyi volt írva, hogy a büfében és a menzán húsmentes ételt szolgálnak fel péntekenként.

Úgy gondolom, hogy a tanár szimplán kivetítette rám a saját nyomorát.

2021. márc. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha így volt, akkor én abban a pillanatban mentem volna az igazgatóhoz, amikor hazaküldenek, illetve amikor kidobatják a szendvicset.
2021. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy álomvilágot képez annak, aki hisz benne.
2021. márc. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!