Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Halottnak lenni jobb mint...

Halottnak lenni jobb mint élni? Halottként nincs semmi gond, ha élek küzdeni kell szenvedni stb de nem?

Figyelt kérdés
Az élet nagy része szenvedés, kevés a jó. Nem tudom van e valami a halál után, de ha nincs az is jobb mint élni. Nincs küzdés szenvedés, fel se kell kelni többet. Nem érzel legalább semmit. Főleg a reggeleket utálom, felkelni és menni bárhová de leginkább munkába. Mondjuk most pont nincs munkám.

2021. márc. 18. 21:32
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
12%
Lelki gondok miatt végezni magaddal pedig ultra gáz, a legszégyenteljesebb dolog a világon. Az ilyen ember nem érdemel életet. Más IV. stádiumos rákbetegségben is harcol az életért, de ti, b*szki, depresszió, meg a többi f*szom miatt akarjátok feladni. Szégyen! A gyengeség definíciója.
2021. márc. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
79%

Igazából az ember nem akkor hal meg, amikor a teste elporlad, hanem amikor a lelke megcsömörlik.


10-es voltam.

2021. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
13%
A lélek nem létezik. Ha igen, be lehet bizonyítani. A gondolkodás, érzelmek mind biokémiai reakciók. Magyarázhatom én wannabe öngyilkos embereknek.
2021. márc. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor gondolkozok én is el ezen a kérdésen. Válasz persze nincs rá, mivel még nem voltam halott. Egyébként a munkával pont így vagyok mint te, holnap megyek egy felvételre, de már most életkedvem nincs.
2021. márc. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
66%

11: Hidd el, a lelki halál sokkal súlyosabb és végzetesebb, mint a testi.


Ha valaki megsért, olykor fájdalmasabb érzés, mintha belédszúrnának egy kést. A testet helyre lehet hozni, ha a lélek egyszer összetört, akkor az úgy is marad.


Lelket nem tudnak összeforrasztani a orvosok. A rossz dolgok, emlékek, mint valami halálos kór, mérgeznek belülről.

2021. márc. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
52%

16

Ja, téged még sosem szúrtak meg, ahogy látom. Továbbra is ugyanazt mondom: a lélek nem létezik.

2021. márc. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
13. Nekem nem kell halál utáni élet. A semmi is jobb mint élni. Szerintem.
2021. márc. 18. 21:52
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

18

Akkor miért vagy még itt? Önsajnáltatás, mi?

2021. márc. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem a testi halál a legrosszabb dolog a világon.. A legrosszabb dolog az, ha valakinek meghal a lelke a traumáktól, sebektől, amit másoktól kapott, vagy a veszteségélményektől.


Annál rosszabb nincs, mint ha lelki hullaként, zombiként kell végig élned a következő 20-30-40 évedet. Mert megfagyott benne a szeretet. És kiüresedett teljesen.

2021. márc. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
38%
Igazából a tényleges halál az a lelki halál. Ha a lelked meghalt, de a tested él, akkoris ugyanúgy hulla vagy. Pontosabban élőhalott.
2021. márc. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!