Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Halottnak lenni jobb mint...

Halottnak lenni jobb mint élni? Halottként nincs semmi gond, ha élek küzdeni kell szenvedni stb de nem?

Figyelt kérdés
Az élet nagy része szenvedés, kevés a jó. Nem tudom van e valami a halál után, de ha nincs az is jobb mint élni. Nincs küzdés szenvedés, fel se kell kelni többet. Nem érzel legalább semmit. Főleg a reggeleket utálom, felkelni és menni bárhová de leginkább munkába. Mondjuk most pont nincs munkám.

2021. márc. 18. 21:32
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
33%

21

Ezt még hányszor írod le? Megértettük, elfogadjuk a véleményed.

2021. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
76%

21-es vagyok. Hozok egy példát.


Ha pl egy szülőnek a saját gyerekét kell eltemetnie. Na ő hiába él tovább testben, a lelke meghalt belül...


Egy ilyen traumát például szerintem lehetetlenség feldolgozni. Csoda, hogy nem őrül bele az illető..

2021. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem én beszélek állandóan az öngyilkosságról, meg lelki halálról. Baromság az egész. Nem érvelhetsz tudományos alaptalan kifejezésekkel. Oké, történnek rossz dolgok, traumák, de ezek az élethez tartoznak. Az életen kívül pedig nincs semmi, sosem lesz többé. Nincs esély a változásra. Ettől függetlenül jogod van az életed befejezéséhez olyan módon, ahogy akarod. Ezt a jogot senkitől sem szeretném elvenni.
2021. márc. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Talán ha gazdag lennék lenne értelme, de azt meg nehéz elérni okos se vagyok. Így viszont sok értelme nincs.
2021. márc. 18. 22:19
 25/28 anonim ***** válasza:
24%
Sajnos akarat, munka és odaadás nélkül valóban nem gazdagodott meg senki. Ezért tenned kellene, még a házasodáshoz is, ha nő vagy. A panaszkodásért nem jár pénz.
2021. márc. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
26%

Az életnek van az a nagy előnye, hogy nem teszi nyilvánvalóvá, egyből megtalálhatóvá a boldogságot.

Azért előnye ez az életnek, mert akkor keresni kell, mi teszi az embert boldoggá.

Az élvezetek, a pénz? És akinek nincs pénze, mit élvez?

Mi van ingyen aminek az ember örülhet?

2021. márc. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
38%
Huhuúuú. Neked nagyon jó lesz halál után, amikor majd rájössz mi van utána. 😃😃😃😃😃
2021. márc. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Az hogy mi a "jobb" azt csak itt tudjuk viszonyítani az életben. Itt van jobb, rosszabb.

A halál után lehet nincs semmi, és még az is lehet hogy az elképzelt semmi sincs.

Innen nézve a "semmi" jobban tűnhet mint a jelenlegi élet, problémák, kilátástalanság, stb. Viszont ha eljön az igazi semmi, akkor abban nem lesz már jó, se rossz :)

2021. márc. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!