Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nyugat-Európában élők! Ti is...

Nyugat-Európában élők! Ti is észrevettétek, mennyivel visszafogottabban öltözködnek az ottani nők?

Figyelt kérdés

Tíz éve nem Magyarországon élek, ezért gyakran feltűnik, hogy otthon még mennyire dívik a szűk, szexi ruhák, nadrágok viselete, magassarkú, műköröm, műszempilla. (Ezen az oldalon is mindig ezeket nyomatják szexi nő címszó alatt.) Itt, ahol élek, pedig konkrétan csak a kelet-európaiak viselnek ilyeneket.

A nyugatiak bakancsban, laza ruhákban járnak, de legalábbis nem kirittyentve.



2021. márc. 19. 09:21
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Szerintem senki nem szapult senkit. Amúgy is a téma mellé beszélsz, nem az elegáns-nemelegáns volt a kérdés, hanem sztereotipikus feminin, sokszor EMIATT kényelmetlen öltözék.

Én a kérdést is azért tettem fel ebben és nem a divat kategórában, mert a különbség pszichológiája, szociológiája érdekel.


Szerintem ezzel pl. az is összefügg, hogy külföldi cikkekben, kommentszekciókban sosem olvasok olyan fájdalamas dolgokat, mint "Nagybetűs Nő" és hasonlók...

2021. márc. 19. 10:47
 12/25 anonim ***** válasza:
24%

9 Svéd nő. A többi képen szereplő nőkről nem tudok semmit. Azt írod a kelet-európai stílus elegáns változata ez. Őszintén nem látom ebben a problémát.

Ha a nyugati stílus a toprongyos igénytelenség, az miért lenne jobb ennél?

2021. márc. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
67%

Pedig eléggé arra megy ki a kérdésed, hogy a ‘lemaradt, régimódi’ kelet-európai emberek öltöznek csak így, a menő lezser nyugatiak meg pacskerben nyomják. Gondolom az is bejön hogy nem fürdenek :D jó igényessssen.

Meg mi ez a Foucault kulcsszó? Te valami nagy gondolkodónak hiszed magad, aki a kapitalizmus rabszolgáinak tartja azokat, akik vásárolnak maguknak különféle árucikkeket?

Szerintem foglald el magad valamivel és adjál magadra, igaza van anyukádnak.

2021. márc. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
45%

Sok keleti nő fel akar szedni valami gazdag (akár nyugati) hapit, ha a kérdés esetleg erre irányult volna.


Ja! Nem azt mondom, hogy az összes keleti nő, vagy a többségük így gondolkodna, csak hogy "sok". Még mielőtt elszabadulnának az indulatok.

2021. márc. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
68%
Akár le is pontozhattok, de én meg azt gondolom, hogy a nyugatiak nagyon slamposak, igénytelenek. Legalábbis ez jön le sokszor ilyen kandikamerás boltos fotókból, videókból. Nem azt mondom, hogy full kirittyentve kell boltba menni, de azért fel lehet öltözni normálisan. Pl. farmer-póló-sportcipő, és nem mackónadrág-papucs.
2021. márc. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
21%
Azokat az orszagokat, mar az arabok uraljak, ezert muszaj betartani a saria torvenyeket.
2021. márc. 20. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
Én Hollandiában élek. Csak burkát hordok.
2021. márc. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Friss pelda, par napja ultem a nogyogyasznal, mindenki normalis ruhaban, pulcsiban, erre betipeg egy tiptop no, tizcentis magassarku, barna borhatasu leggings, "NOIES" kabatka, taska...Es persze, hogy magyar volt.
2021. ápr. 13. 09:42
 19/25 anonim ***** válasza:

De basszus, ez miért ne lehetne akár normális ruházat is? Fel lehet venni egy ilyen szettet is ízlésesen és közönségesen is. Az a baj, hogy te fogalomzavarban szenvedsz. Attól, hogy valaki toprongyosan, nő létére férfiakra hajazó ruhákba öltözködik, az még nem lesz visszafogott, sem kifinomult. Aki pedig nő létére női ruhákat hord, az nem lesz automatikusan ízléstelen.

Attól, hogy te haragszol a női ruhákat viselő nőkre, az ugyanolyan normális öltözék, mint a férfi ruhákat hordó bakancsos nők öltözködése.

2021. ápr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

"Es persze, hogy magyar volt."

Te meg kibeszélsz egy idegent "hogynézmárezki" alapon. Mondhatnám erre hogy "tipikus magyar", de nem vagyok olyan mint te hogy az egész népet elkezdjem fikázni úgyhogy "csak" tipikus ítélkező ember vagy. Nem túl nyugatias magatartás...

Tíz év London után azt kell mondjam hogy egyrészt valóban sokan slamposak (és a valóban szép nő is kevesebb mint pl. otthon), másrészt legalább nem szólják le a másikat a külseje miatt (ha már ők maguk se a matyóhímzés kategória) és ha mást nem ezt lehet értékelni bennük. Tedd azt te is.

2021. ápr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!