Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 12 éves lányom miért szeret...

12 éves lányom miért szeret ennyire horrorfilmeket nézni?

Figyelt kérdés

Vettem neki dokumentumfilmeket, mesefilmeket, van itthon Harry Potter, Titkok könyvtára, MARVEL filmek, Pókemberből minden megjelent DVD, de ő azokat a borzalmakat hajlandó nézni csak. Illetve még a Coraline és a titkos ajtót, de azt is azért, mert olyan szerinte olyan szépen és meséhez képest borzongatóan csinálták meg, és a szintén horrorisztikusra sikerült Karácsonyi ének mesefilmet. Horroron kívül csak mexicói sorozatokat néz gépen, mint a Teresa, és az ilyen hülyeségek, és a The Walking Dead-et az 5. évadig. Könyvekből is a Karácsonyi ének, Coraline, Klasszikus rémtörténetek, A kór tirológia, ilyesmik érdeklik.


10 éves kora óta, amikor a legjobb barátnőjénél aludt és titokban megnézték a Kört, azóta rajong a horrorért. Mit ne mondjak, nem vagyok boldog. Szerintem nem kéne ennyi idősen, nemhogy 10... ő meg nagyvidáman mesélte. Nincsenek rémálmai, jól tanul, szépen fejlődik, odafigyel másokra és nagy állatbarát, de ez a horrorfilmes dolog aggaszt. Horroron és amiket fent soroltam, más nem is érdekli. Japán rémtörténeteket is olvasott, már fejből tudja mindegyiket, annyira érdekesnek tartja. Szerencsére nekem nem meséli, nem megy részletekbe, mert falra mászok az ilyenektől. Kénytelen vagyok beletörődni, hogy ő ezeket szereti, de megérteni nem tudom.


Kortól független, szeretném tudni, mit lát ezekben, hogy ennyire szereti? Nem egy pszichopata, a valóságban még csak nem is szereti az erőszakot, az iskolában sem volt soha semmi gond, hogy mit tudom én, valakit úgy utál, hogy elképzeli, vele végeznek.


2021. márc. 21. 13:57
1 2
 1/13 anonim válasza:
32%
kislány még, majd kinövi.
2021. márc. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%

"Nem egy pszichopata"


Még...

2021. márc. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
86%
Én is kisebb koromban oda voltam a horrorokert meg most is. Az előző megjegyzeshez hozza fűzve nem biztos hogy kinövi ez nem egy betegseg. :) ez olyan mint azok a 12 éves lányok akik szeretik mondjuk a meséket. Csak ot mondjuk pont más érdekli. Annyi jó hogy ebből nézve elég bátor lehet.És nem fog sok mindentől felni ^^
2021. márc. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12%

Miért hagyod neki??

Azután egyszer csak egyik éjjel majd elvágja majd a nyakatokat.

És le sem csukják, mert csak 12 éves.

2021. márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%

"10 éves kora óta"


Milyen szülő vagy te???

2021. márc. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%

Coraline egy nagyon jó könyv és film, ha nem is tetszik, borzalomnak nevezni ostoba dolog. A Karácsonyi lidércnyomás és más stop-motion (főleg Tim Burton) filmek is teljesen jók, személy szerint imádom őket, pedig nem vagyok különösen horror rajongó. Ezek nem éppen horrorok, inkább "spooky" filmek.


Őket ez érdekli, ahogyan másokat pedig más érdekel. Komolyan nem értem, hogy neked ez miért ekkora probléma, amikor semmi károsat nem csinál. A semmin aggódsz.

2021. márc. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem kell aggódni, hogy rossz irányba halad a személyisége, ha nincs hatással a viselkedésére :) Nagyon sok, hozzá hasonló korú gyerek néz horrort és játszik ijesztő játékokkal. Azt mondanám, a határaikat feszegetik, hogy mennyire bírják az ilyen dolgokat.
2021. márc. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Én is kicsi voltam még, talán óvódás mikor ilyen horror vígjátékokat meg ilyesmiket kezdtem nézni. 10 éves korom előtt néztem én is horrort.

Nem borzaszt el a dolog. Ez csak egy film. Ma már magasabb az ingerküszöb a gyerekeknél is. Nézz meg egy híradót. Feldarabolta, megkéselte, összeverte, öngyilkos lett stb. Minden este ez megy a hírekben is már. Teljesen elcsépelik, ilyen világban nő fel a gyerek, tágabb lesz az ingerküszöb.

Számomra ezek is csak filmek. Annyi, hogy lekötnek, vannak érdekesek amiknek van egy jól felépített történetük. Nem lesz ettől pszichopata vagy valami.

Én már felnőtt vagyok (24), de max a legyet csapom le, de ha tehetem, akkor azt is előbb próbálom kiengedni. Nem szeretek ártani senkinek, nagyon nyugodt természetű vagyok. Ha tudok akkor teljesen idegeneknek is szívesen segítek. Ja, mellesleg egy "kopasz, kigyúrt állat" is vagyok, de ha pl egy idős néninél is látom, hogy nem boldogul a táskával a buszon egyből lépek oda, hogy segítsek. Ha valaki jön velem szemben a járdán akkor is én húzódok. Az agresszió szikrája sincs meg bennem mindennek ellenére.

Nem baj az, hogy ilyeneket néz. Ezek is ugyan úgy csak filmek. Nem lát bele többet. Nem ettől lesz agresszív pszichopata.

Majd megnézi az összes jó horrort, az összes nézhető horror sorozatot és úgy is nézni kell mást.

Sajnos nem sok van az ilyenekből. De tényleg ne izgulj ilyenek miatt.

Nálam apa szörnyülködött mindíg, hogy hogy tudok ilyeneket megnézni. De mint mondtam, nem lettem pszichopata.

2021. márc. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
"Kedves" négyes és ötös: Ha gondja lenne belőle, ha a lányom félne, rosszat álmodott volna egyszer is vagy agresszív lett volna a viselkedése, akkor megtiltom. De nem történt ilyen. Kiegyensúlyozott lány, semmi panaszom nincs rá, már azon kívül, hogy néha unszolni kell, hogy a ruháit a mosógépbe tegye. Se viselkedés, se tanulás, semmire nem lehet panaszom. Attól nem félek, hogy elvágja a torkomat. Én csak megérteni szeretném, mit lát a horrorfilmekben, hogy miért szereti ennyire a kísértetektől kezdve a zombikon és minden természetfelettin át a véres filmekig, miközben az alapvető személyisége semmi veszélyes hajlamot nem rejt. Szülőnek pedig egész jónak tartom magam, köszönöm a kérdést.
2021. márc. 21. 14:16
 10/13 anonim ***** válasza:
98%
Mit lát valaki a fantasy-ban? Mit lát valaki a romantikában? Mit lát valaki a krimikben? Őt ez érdekli, ahogyan másokat pedig más.
2021. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!