Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 12 éves lányom miért szeret...

12 éves lányom miért szeret ennyire horrorfilmeket nézni?

Figyelt kérdés

Vettem neki dokumentumfilmeket, mesefilmeket, van itthon Harry Potter, Titkok könyvtára, MARVEL filmek, Pókemberből minden megjelent DVD, de ő azokat a borzalmakat hajlandó nézni csak. Illetve még a Coraline és a titkos ajtót, de azt is azért, mert olyan szerinte olyan szépen és meséhez képest borzongatóan csinálták meg, és a szintén horrorisztikusra sikerült Karácsonyi ének mesefilmet. Horroron kívül csak mexicói sorozatokat néz gépen, mint a Teresa, és az ilyen hülyeségek, és a The Walking Dead-et az 5. évadig. Könyvekből is a Karácsonyi ének, Coraline, Klasszikus rémtörténetek, A kór tirológia, ilyesmik érdeklik.


10 éves kora óta, amikor a legjobb barátnőjénél aludt és titokban megnézték a Kört, azóta rajong a horrorért. Mit ne mondjak, nem vagyok boldog. Szerintem nem kéne ennyi idősen, nemhogy 10... ő meg nagyvidáman mesélte. Nincsenek rémálmai, jól tanul, szépen fejlődik, odafigyel másokra és nagy állatbarát, de ez a horrorfilmes dolog aggaszt. Horroron és amiket fent soroltam, más nem is érdekli. Japán rémtörténeteket is olvasott, már fejből tudja mindegyiket, annyira érdekesnek tartja. Szerencsére nekem nem meséli, nem megy részletekbe, mert falra mászok az ilyenektől. Kénytelen vagyok beletörődni, hogy ő ezeket szereti, de megérteni nem tudom.


Kortól független, szeretném tudni, mit lát ezekben, hogy ennyire szereti? Nem egy pszichopata, a valóságban még csak nem is szereti az erőszakot, az iskolában sem volt soha semmi gond, hogy mit tudom én, valakit úgy utál, hogy elképzeli, vele végeznek.


2021. márc. 21. 13:57
1 2
 11/13 Metionin ***** válasza:
96%
Mert ez érdekli. Én pl. ovis koromban 2 dologra voltam ráfüggve, a természetfilmekre és az x-aktákra :D később meg amikor már tudtam nagyobb mennyiséget olvasni egyszerre, Poe lett a kedvencem. Mindenkinek van valami kedvence ebben a korban, van olyan aki a sorozatokért él, van aki animékért, sárkányokért, van aki meg a horrort szereti. Amíg a gyerek felfogja hogy ez csak film és nincsenek tőle pl. rossz álmai, addig szerintem kisebb korban sem gáz, a kérdező lánya meg már amúgy is elég nagy ahhoz hogy felfogja hogy a valóságban nincsenek zombik.
2021. márc. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
91%

Adrenalinlöketet ad.

Lehet az ingerszegénységet, vagy izgalmak hiányát kompenzálja. Extrémsportokat is szereti? Az is hasonló elven működik, megdobja az adrenalinszintet.


[link]


[link]

2021. márc. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Ízlések és pofonok. Mindenkinek más tetszik. Nem vagyok sorozatgyilkos se semmi,de a horror filmekért énis oda vagyok. Törődj bele, hogy ő azt szereti.
2022. aug. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!