Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék toleránsabb?

Hogyan lehetnék toleránsabb?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy hosszú lesz, de köszönöm, ha valaki elolvassa :)


Tehát az a bajom, hogy nem találom a helyen az emberek között. Nem érdekel a small talk, nem érzem át más nyomorát, például a környezetemben majdnem mindenki azon siránkozik, hogy neki milyen szr élete van, nem jó a meló, lelépne, szr a kapcsolata, onnan is lelépne, de senki nem tesz érte semmit. Igyekszem mindenkivel kedves lenni, de néha már belül üvöltenék, hogy egyszerűen nem lehet másról beszélni, csak a negatív dolgokról.

A másik az, hogy elfoglaltság/szórakozás terén sem találom a közös helyem másokkal, évek óta nem nézek tv-t, nem olvasok divatos regényeket (szürke 50,titok és társai), inkább sci-fi, thriller, történelmi vagy szakmai dolgokat kedvelek. Tehát ezekről sem tudok társalogni😂 A vírus előtt sem jártam nagyon szórakozni, nem köt le az ivás/visítás/dráma, inkább túrázok.Mindezek ellenére elég népszerű vagyok,sokan kérnek tőlem segítséget, vagy felkeresnek, hogy jobban megismerjenek, de egyszerűen nincs olyan bizalmas barátom, aki hasonlóan gondolkodik/él, mint én és ez így egyre rosszabb.

Mi lehet a baj velem? Túl nagy arcom van? Önjelölt, magányos Farkas vagyok? Hogyan változtassak magamon, hogy ne mindig szenvedés legyen nekem 1-1 társas interakció?

26/N



#Talán introvertált #Máshogy viszonyulok a világhoz
2021. márc. 23. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit úgy jön le mintha valamiféle lelki szemetesnek használnának.

Velem is hasonló a helyzet, jó 'hallgatóság' vagyok mert annyira nem érdekel másnak a kínszenvedése, hogy hihetetlen, de megbántani sem akarok másokat hogy nem hallgatom végig :D

Nagyon jó tippet sajnos nem tudok adni, kicsit foglalkozz a felkapott témákkal és akkor talán nem a szenvedés lesz a fő téma

Mondjuk én a magányos farkasra voksolnék, ha magamból indulok ki. :D

2021. márc. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nem vagy ezzel egyedül, jóval fiatalabb vagyok nálad, de abszolút átérzem a problémád. Nem a többséghez tartozunk ez való igaz, és vannak dolgok a társalgásban amiket ez megnehezít. Én sem tudom kezelni ha panaszkodnak nekem, mert én magad nem szoktam még ha van is rá okom. Inkább csak lekevernék az embernek hogy ébredj már fel b***, tegyél ellene ha már ennyira sz*r az életed. De hát nyilván nem tehetjük meg ugyebár. Arra, hogy a természetet részesíted előnyben a sok szenny helyett légy büszke, sokkal többet ad neked mint bármilyen ,,dráma" amit a kortársaid körülötted művelnek. Semmi baj nincs veled, de megértem, ha kicsit alkalmazkodni akarsz. De vannak olyan emberek akikkel mi (illetve te, hiszen rólad van szó) sosem fogunk tudni kijönni és beszélgetni. Hasonló gondolkodású emberekkel felüdülés ezek után beszélni. Nekem drasztikusan lecsökkent a barátaim száma amikor elkezdett kialakulni a személyiségem, de megtanultam, hogy vannak dolgok amik másoknak természetes, hogy megvitatja a barátaival, míg én erre képtelen vagyok. Ezzel talán sok szenvedést megspórolsz magadnak, ha elfogadod. Bár tudnék jó tanácsot adni, de nem tudtam elsiklani a kérdés felett. Gondoltam akkor legalább megerősítelek, hogy nem vagy egyedül. Szép Napot!
2021. márc. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) lehetséges, hogy lelki szemetesnek használnak. Igyekszem konkrét tanácsokat adni, mindig őszinte, néha kemény vagyok, de ugye ennek sértődés a vége néha.
2021. márc. 23. 12:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A negativitásra nem kell toleránsnak lenned. A tolerancia a különbözőségek elfogadásáról szól, nem arról, hogy valami rossz és számodra elviselhetetlen.


Fel kell építeni önmagadban azokat a szűrőket és gátakat, amelyeken ezek már nem jutnak át.


Az interakciókban pedig a legegyszerűbb, ha önmagadat adod. És persze a legnehezebb is. :)

De csak így van esélyed kialakítani olyan kapcsolatokat, amelyekre vágysz. Ha kitartóan keresed, meg fogod találni azokat az embereket, akiket nem a felszínesség és a trendi dolgok vonzanak.


Ha szeretnél erről beszélgetni velem, keress nyugodtan privátban. (Nem ismerkedési célból írom, mielőtt valaki félreértené.)

2021. márc. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem introvertált vagy. Remélem megtalàlod majd azt a pár embert akivel kijösz, szerintem akkor jobb lesz.
2021. ápr. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!