Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok mennyire...

A mai fiatalok mennyire bírnák a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy mentálisan is sokkal gyengébbek a régi generációknál és fizikailag is. Mivel otthon gépeznek 16-20 órákat, így nem alakul ki a rendes csontozat, izomzat és mentálisan is kikoptak teljesen a mai, azaz az egyre fiatalabb korosztály.

2021. márc. 23. 23:45
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
88%

#37 vagyok


Úgy látom beletiportam kicsit a hölgy lelkébe :)


A nulla tapasztalattal úgy mondom rendészetibe jártam, tudom milyen futni napi 13-14 km-eket, edzeni, jelenteni, meg a sok bla bla.


Attól függetlenül azok amiknek leírtam, az altiszti nem csak irodistákat nevel, lehet szakosodni ott is, és legalább nem a ranglétra legalján kezdel.

A katona nőkről nem is írok inkább semmit mert ellennék küldve anyukámba pedig az is megérne egy misét...


#39


Csak annyit fűznék hozzád hogy 4 hónap 1x az semmi, vagy évente legyen ismétlés hogy ne felejtsék el az emberek a tanultakat vagy inkább semmi, a másik gond az hogy a többműszakos munkák miatt nem tud az ember egy egyszerű fizikai állapotot sem fentartani.


Keress rá itt hogy akik voltak pl “önkéntesek” mik a tapasztalataik.

A legtöbbjüket kinevetik, megvetik még ha önszántából menne a fiatal akkor is, és szét van szoptattva a szájuk.


Innentől kezdve menjen mindenki katonának aki érez potenciált, én elvagyok a küzdősportal ha meg “ölni” akarok, meg csapatban mozogni megyek egyet airsoft-ra.

2021. márc. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
81%

39: Minek a katonaság ??????? Az egész egy beteg, embertelen dolog és te ezt isteníted ??!! Nincsen háborús időszak, akkor meg mi értelme lenne amúgy ? Ez a 21.század könyörgöm.


Vége van az esztelen háborúknak, öldöklésnek Európában. Elég volt a háborúkból, elég a katonaságból, a fegyvereknek meg sokkal több káruk van, mint hasznuk.


40-es kommentelővel totálisan egyetértek, 10/11, én se fogalmaztam volna jobban. 39-es, a te katonaság-éltetésed és militáns logikád pedig kritikán aluli színvonal, a béka feneke alatt.....

2021. márc. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
88%

Manapság egyszerű közkatonának tényleg az megy ami semmi másra nem volt jó, nem tanult semmit.


Az hogy erősek, kitartóak alap hogy legyenek ha már a nép eteti őket, ha az ember nem dolgozna hanem ezt csinálná ő is ilyen lenne, de valaki szeret pénzt is keresni egy szakmában és nem kell ide egyetem sem.


Véleményem szerint felesleges beállni a seregbe, ugyan azt a szívósságot otthon is eltudod érni ha sportolsz nem kell ahhoz az hogy ordibáljanak veled, meg agymosott ember légy. A mai fiatalok is kibírnák a sorkatonaságot csak az öregebbek nézik le őket, szerintem titkon legbelül írigyek is hogy nem kell manapság átesni ezen és mint egy utolsó proli az orrod alá dörgöli neki mekkora káresza van a gatyában mert ő megjárta a sereget.


Menj be egy vidéki kocsmába ha kinyit egyszer, ott mindenki katona volt hidd el.

2021. márc. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
46%

41 tiszteljen titeket apátok fasza, az. Annyi mocskot tudtok összehozni egy csúnya szó leírása nélkül is, hogy elég volt már a cinikus agyatokból. Ki fogja elviselni, hogy egy aluliskolázott csűrhe ekézze szerinted, aki ma csak károkat csinál, nem pedig segít és istennek hiszi magát, mert elérte a nyugdíjas kort és tudott egy jót tombolni valamelyik szaros háborúban?


A retek háborúkat is az agyatlanok gerjesztik, akik nem képesek diplomáciára. Senki sem kérte, hogy mutassa meg minden fogyatékos, ki a faxagyerek azáltal, hogy kiállt kicsit bunyózni. Ilyen szellemi fogyatékosokkal vannak tele Pest belső kerületei meg a vidéki kocsmák: vergődnek meg beleállnak mindenkibe, hogy legyen ok bunyóra.

2021. márc. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
73%

A kérdés egyértelmű provokáció ! Épeszű ember nem gondolhatja azt, hogy a háborúk, katonaság jó dolog. Hány család szakadt szét, mert a családapát behívták szolgálatra, ott ordibáltak vele, megalázták, megszégyenítették őt ? Ott idegbeteggé vált és a családon vezette le a feszültséget. Ezt kellene visszasírnom ??


Legsötétebb korszakok voltak a történelemben ezek. Örüljünk, hogy most nem kell háborúznunk, Európa nagy részén béke van. Nem olyan rég volt a délszláv háború, hátborzongató belegondolni, hogy a szomszédban volt.


Akik most a katonaságot éltetik, annó azok robbantották ki háborúk százezreit, most is élvezettél néznék az esztelen öldöklést, gyilkolászást.


Aki a militarizmust élteti, meg az öldölést, az valójában a halálkultuszt élteti, istentelen eszméket támogat, sátánista, embertelen, gyilkos logikát követ.


Úgyhogy Kérdező szégyelld magad, hogy kiidegeltél egy csomó embert, gondolom ez is volt a célod... Jár a húsleves és a szelet rántott hús érte.......

2021. márc. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
29%
Néhányan eléggé sérültek vagytok mentálisan, annyi lejön egy-két válaszból. Az egyik dolog, amire szeretném a figyelmeteket felhívni, hogy senki nem éltette itt a háború intézményét, ellenben képesek vagytok csak azért neki ugrani valakinek, mert leírta, hogy milyen hasznos ismeretekkl tud felruházni a katonai kiképzés egy fiatal férfit. Akar a fene háborúzni, ellenben eléggé könnyelmű szemlélet az, hogy az a jó, ha szükség esetén nincs elég, az ország fegyveres védelmére alkalmas állampolgár. Van egy olyan mondás, hogy "Ha békét akarsz, készülj a háborúra!" Bár szerintem ennek a mondásnak az értelmezése jelentős kihívást jelenthet ilyen mentalitású embereknek, - úgy hogy nem is próbálom elmagyarázni, mert teljesen felesleges. Amit még nem értek, hogy mi szükség volt ennyire ellenséges hangnemet megütni egy olyan emberrel, akinek csak annyi a bűne, hogy van véleménye és ezt meg merte fogalmazni emberi hangnemben. Szerintem akik ellenséges hangnemet ütöttek meg, azok sem tudják erre a választ, - úgy hogy ezt sem erőltetem tovább.
2021. márc. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
87%

47: Igen ? Nekem meg abból van elegem, de nagyon, hogy van pár troll az oldalon, ebben a kategóriában is, akik szándékosan szítják és gerjesztik a feszültséget, mert így élik ki magukat.


A Kérdező leírta a véleményét, de tudhatta, hogy 10/9 ember elítéli ezt. Szándékos provokáció ez a kérdés. Hány emberéletet tett tönkre a katonaság... Meg a háborúk. És más kérdésnél is megfigyelhető ez, hogy a Kérdező nem választ vár, csak hergelni akarja a néptömeget.

2021. márc. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
84%

Ezek a köpödelem emberek konkrétan azt művelik, mintha én bemennék a kórházba és az ápolókat kérdezgetnék kedvesen arról, hogy hogyhogy nem futotta annyira, hogy orvosok legyenek, milyen érzés lehet egy orvos kis szolgájának lenni és mennyire sajnálom, hogy emberekről nekik kell lemosni a kakit.


Egy káromkodás nincs benne, ugye? Nincs.

Egy nyíltan tiszteletlen megjegyzés nincs benne? Valóban.

És ha valaki ezért pofánkúrna, mondhatnám, hogy hogy képzelik ezek az emberek, hogy engem bántanak. Hogy képzelik, hogy azt mondják, hogy takarodjak a repedt qrva anyámba, ugye? Hiszen én szépen kérdeztem és kedves voltam. Még részvétet is nyilvánítottam, hogy sajnálom, hogy ennyire vitték. Ugye?


Pontosan ezt művelitek ti is. Szép, trágár szavaktól mentes beszéddel, normális stílusban beszél belőletek az ostobaság és a lenézés. És ha valaki felháborodik azon, hogy ilyen gusztustalan módon sértegetitek és ítélkeztek, spekuláltok róla, akkor nektek áll feljebb.


Kedveseim, lehet, hogy itt páran modortalanok, de legalább nem olyan undorító provokatív férgek, mint ti. Ti szart csomagoltok selyempapírba és masnit köttök rá. Aztán csodálkoztok, ha valaki megeteti veletek.

2021. márc. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy azzal mi lett aki megtagadta a sorkatonaságot?

Támogatások megvonása/sokkal szigorúbb retorziók?


Ez mindig is érdekelt, de már csak nem dobok ki róla külön kérdést.

2021. márc. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
83%

"milyen hasznos ismeretekkl tud felruházni a katonai kiképzés egy fiatal férfit"

Például? :D

2021. márc. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!