Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed a youtuberekrő...

Mi a véleményed a youtuberekről ? Ki a kedvenced ? Kik gyártanak igényes tartalmakat ?

Figyelt kérdés
Szerintem amúgy ez egy tök jó és kreatív dolog, mármint ha valaki nem trashyoutuberkedik, hanem értékes tartalmat állít elő. Ez ilyen self-made dolog, nem mindenki alkalmas rá. Nagy adag önbizalom kell hozzá, na meg pénz (kamera, mikrofon stb..)

2021. márc. 24. 18:01
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Van aki megél. És akkor most trasht is felsorolok, de egy Dancsó-Radics Peti bőven megél, de a többi is, csak szerényebben. Youtube+szponzoráció összegétől függ.
2021. márc. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdésemben már egyfajta értékítéletet fogalmaztam meg, pedig nem állt szándékomban. Elvégre mindenkinek más a minőségi és más a trash tartalom, ezek személyenként változnak, nekem meg igazából nincs jogom értékítéletet mondani.
2021. márc. 24. 19:50
 13/33 A kérdező kommentje:

Úgy értem ízlés dolga is ez. Lehet valaki a sütögős

videókat szereti, más a közéleti tartalmakat, megint más a humoros dolgokat, amin lehet nevetni, van aki esetleg a politikai kontentet, vagy reakcióvideót stb.... Én pártatlan vagyok teljesen, a ti véleményetekre vagyok kíváncsi.

2021. márc. 24. 19:55
 14/33 anonim ***** válasza:
47%

Én ezekre vagyok jelen pillanatban feliratkozva:

MHVlog

Fanemademaker

Fókuszcsoport

T.Ádám

Zshowtime

Pisti szerel

Tápos pesti

Zambellymotors vlog

St22lacika

Potyondy Edina

Draskovics Andris

Freakshow

Paulstreet

Becsületenepper

Marco műhelye

Dörner Csenge

Zsozeatya

Lasi

Walter reéb

Retroshock

Xmotortv 2.0

Kittisaurus

Zsuzsanna Kalmár

Tempomat

Mastermilo

Colinfurze

Samodel

6lépés

Royaljordanian

Ezeket általában nézem is. Mondjuk kucsit hosszabb mint gondoltam 😅

2021. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Persze, simán megélnek belőle. Akiket lehet patreonon támogatni, némelyiknél megtudod nézni, hogy mennyi támogatást kapnak havonta. A legalacsonyabb bevétel, amit néztem az 60k volt. Viszont néztem egy videóst, 10 000 feliratkozója van és alsó hangon 2 millió forintot keres a patreonnal. (Neki nem volt kiírva, szóval a legrosszabb eshetőséggel kiszámoltam, az is lehet, hogy 3 milliót keres vele). Mondjuk ő tényleg ad is valamit cserébe, nem csak annyi, hogy hamarabb látod a videót meg hasonlók.


És ez csak a patreon. Ott vannak még a reklám bevételek, a szponzorációk.

2021. márc. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

14, ugyan ez az enyém is szinte, Totalcarra nem vagy feliratkozva? Karottát se nézel HAndrast sem? Nekem pluszba ők vannak meg.


Jah szóval szinte ugyan az mint a 14 csak én régieket is meghagyok pl. Arcnelküli manus, bombahír,tolvajkergetők,nem a tolvajkergetők,tomcatmwi. :D

2021. márc. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
81%

Én elég sokféle témában nézek Youtube-ot... nem feltétlenül csak világmegváltóakban, de azért fontos a befektetett energia és tartalom (tartalom nem az egetrengetően új, hanem engem érdeklő tartalmakat értem. Magyarok közül Partizánt, Pottyondy Edinát, Zshowtime-t, Hédinkét nézem. Ja meg Hollywood Hírügynökséget, amikor épp Szirmai hajlandó új videót feltölteni :D.

Külföldiek közül Philip DeFrancót, Chris Stuckmannt, Impression Blendet, pár könyves vloggert (Eric Karl Andersson, BooksandLala) és pár sminkes vloggert (pl. Angelica Nyqvist, Hannah Louise Poston), pár színház-musical témában alkotó vloggert követek. Meg olyan "összeállításos" csatornákat, mint a Stupid Game Show Answers (mondjuk azt több éve nem frissítették, de még mindig fetrengve röhögök azon a videókon)... ja meg pár olyan feltöltőt, akik brit humoros tv-műsorokat töltenek fel, bár ez utóbbiakat SGSA-stul nem tekintem olyan szempontból Youtubernek, mint amiről a kérdés szól.


Youtubertől függ a véleményem. Sztem alapvetően nem rossz intézmény a Youtube és a youtuberség, viszont vannak jelenségek, amiket utálok, és amik miatt egyes influenszereket megvetek. Pl.:

- akinek a feltöltéseiben semmi hozzáadott tartalmat nem látok (számomra pl. ilyen az, amikor vki csak azt veszi fel, amikor reagál videókra, meg amikor a saját életét, családi életét vlogolja le, azt' annyi)

- aki nagyon gagyin nyomja a szponzorációkat (nekem az a legszimpatikusabb, amikor a szponzor kb. egy pár másodperces reklámszpotként jelenik meg, engem az sem érdekel, ha nem a csatorna profiljába vág... de ne a szponzortermékről szóljon az egész videó, és ne áradozzon róla átlátszóan... kedvencem, amikor rosszul fogja a cuccot a delikvens, vagy láthatóan bontatlan terméket mond a kedvencének)

- affektálva, erőltetett stílusban beszél, nem természetesen

- olyan dolgokat reklámoz, amik a célközönségének károsak (pl. az ilyen prankcsatornák, amiket a témájuk miatt főleg 16 év alattiak néznek, netes szerencsejátékot)

- akik direkt generálják közösségen belül a drámát

2021. márc. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
56%
Ja, és vannak, akik meg tudnak ebből élni, de kevesen. Ahhoz tényleg legalább kinézetre minőségi tartalom kell (hacsak nem kezdték el az elején és lettek szerencsések), elég nézettség és jó szponzorok. Pl. amiről tudok, vagy legalábbis pár éve így volt, Viszkok Fruzsi egy ideig ebből élt, meg a Youtube révén elért márkaszponzorációkból... most nem tudom, van-e bármilyen másodállása... pedig azért nem készít olyan hű, de jó tartalmakat, és látszik a jelenlegi tartalmain, hogy már nem fektet beléjük annyi energiát, mint régebben.
2021. márc. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

#18


Azért ne nyalj be mindent, amit a YouTube-osok mondanak. A legtöbben simán megélnek belőle. A TheVR is főállásban csinálja, pedig ott 3 fele oszlik a pénz. Vagy ott van az anoniminc., ő is főállásban csinálja már egy ideje, pedig 110 000 feliratkozója van, és átlag 30k-s megtekintése. Csak valamiért a legtöbb YouTube-os szeret terelni, mikor arról van szó, hogy megélnek-e belőle.

2021. márc. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
19: kérdés, mihez képest a legtöbben. Azt nem tagadom, hogy a híresek igen, de hát az igencsak KEVÉS az összes Youtuberhez képest... és azért, amikor emberek kérdezik a neten, hogy meg lehet-e élni a Youtube-ból, azért kérdezik, mert fontolgatják, és akkor meg azért jó, ha reálisan látja az ember, hogy nem mindenkinek sikerül ez, még akkor sem feltétlenül, ha tartalmas videókat tölt fel, jó minőségben, mert már telített a piac Magyarországon / nem talál egy olyan szegmenst, ami még felderítetlen.
2021. márc. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!