Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed a youtuberekrő...

Mi a véleményed a youtuberekről ? Ki a kedvenced ? Kik gyártanak igényes tartalmakat ?

Figyelt kérdés
Szerintem amúgy ez egy tök jó és kreatív dolog, mármint ha valaki nem trashyoutuberkedik, hanem értékes tartalmat állít elő. Ez ilyen self-made dolog, nem mindenki alkalmas rá. Nagy adag önbizalom kell hozzá, na meg pénz (kamera, mikrofon stb..)

2021. márc. 24. 18:01
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
58%

Én szeretem, TV nincs is itthon, youtube van helyette, azt nézek ami tényleg érdekel, nálam abszolút a TV helyét vette át. :)


Akiket követek, röviden hogy milyen tartalmat tartok tőlük jónak, hasznosnak:


Magyarok:

Tanulom Magam - értelmes, tudományos témájú kontent

Retroshock - rengeteg munkával összepakolt humoros és/vagy elgondolkoztató videók

Magyarósi Csaba - sok mindenről beszél, szeretem az utazós videóit és a tech témájúakat, pl. ITER-kirándulás

Viszkok Fruzsi - könyves + utazós videóit szeretem

Megyeri Szabolcs, KertTV - kerti tippek, tudnivalók

Vászonzsákoslány - környezetvédelem téma

Tech2 - megbízható kütyü-tesztek

Hormonmentes - hiánypótló magyar nyelvű csatorna szexualitásról, védekezésről, családtervezésről

Papifrankó - tök érdekes egy pap youtuber, András atya szimpatikus nekem, pedig távol áll tőlem mindenféle vallás

Vidman, Radics Peti - hétvégi esti fun :D

Szirmai csatornái - szerettem, bár pár éve lehalt a dolog


Külföldiek:

Planterina - szobanövény-tudnivalók

Gittemary Johansen, Shelbizlee, Kristen Leo - környezetvédelem, stb.

Bernadette Banner - vintage ruhakészítés, divattörténet

Pick Up Limes, RainbowPlantLife, Avantgardevegan - receptek

Mark Rober - kiváló videók tech, tudomány témában

Plant Based Bride, AmandaRachLee - művészet, festés, rajzolás

Peter McKinnon - fotózás, videózás

Jenny Mustard, Matt D'Avella, Ahlynne Eaton - életmód, minimalizmus

Jonna Jinton - svédország északi részén egy apró faluban élő hölgy, nagyon érdekes videói vannak, hogy milyen ott élni, hosszú északi éjszakák, hó birodalma, stb.

Colinfurze, LOOK MUM NO COMPUTER - agymenés-barkácsolás-őrültségek

Molly Burke - egy vak youtuber lány, nagyon érdekes videókat csinál a vaksággal, a saját életével kapcsolatban

2021. márc. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

kérdező: többször is hangsúlyoztad, hogy milyen drága dolog YouTuberkedni, pedig marhára nem így van. a technikának elenyészően kicsi szerepe van benne, hogy egy videó jó, vagy sikeres legyen.

az a tudás sokkal fontosabb, hogy mit kezdesz a meglevő eszközeiddel, mit hogyan tudsz egyszerű, olcsó eszközökkel is JÓL megoldani.

a legfontosabb viszont a tartalom, hogy mit és hogyan adsz elő. azon múlik minden. a legtöbben pont azért nem tudnak befutni, mert azon görcsöl mindenki, hogy mi mindent vegyen még meg a jobb videók készítéséhez, ahelyett, hogy megtanulna minél egyszerűbb eszközökkel jó tartlamat csinálni és a jó tartalmat érdekesen bemutatni a technikára koncentrálás helyett.


arra meg nincs egyértelmű válasz, hogy mennyire lehet megélni belőle. akinek nagyon népszerű a csatornája, azt megkeresik mindenféle ajánlatokkal és aki mindent elfogad, annak akár teljesen haza is vághatja a tartatlmát a sok elvtelenül elfogadott termékelhelyezés - viszont ettől még lehet, hogy megél belőle. akinek nem elég népszerű a csatornája, az hiába csinál nagyon jó tartalmat, attól még képtelen lehet pénzt csinálni belőle. nagyon sok múlik azon is, hogy mennyire sikerül jó megállapodásokat kötni.

a cégek abban érdekeltek, hogy minél olcsóbban kapjanak minél többet a pénzükért. a YouTuberek abban érdekeltek, hogy minél magasabb áron minél kevesebbet nyújtsanak. hogy miben sikerül megállapodni, az meg egy üzleti tárgyalás eredménye. nem terelnek róla a YouTuberek, hogy mennyit keresnek, hanem a szerződéseik tiltják, hogy beszéljenek róla. üzleti titok és első dolga minden hirdetőnek kikötni, hogy tilos nyilvánosságra hozni. így tudnak eltérő árakat elérni a különböző csatornákkal, emberekkel tárgyalva.


ugyanúgy, mint bármilyen üzleti vállalkozásnál, a YouTuberségnél sem (csak) azon múlik, hogy mennyire tudsz megélni belőle, hogy mennyire jó amit csinálsz, hanem sok esetben sokkal fontosabb, hogy mennyire tudod eladni a terméked annak, aki hajlandó fizetni érte. lehet valaki akármennyire jó valamiben, ha nem tudja megtalálni azt, aki fizetni is hajlandó érte...

2021. márc. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

az érték, minőség, igényesség pedig szubjektív fogalmak. mindenkit más érdekel, mindenkit más szórakoztat, ezért mindenki mást tart jónak, értékesnek, érdekesnek. pont azért tud annyi féle dolog megélni egymás mellett, mert mindenkinek más, vagy minden más mértékben jön be.

a YouTube nagy előnye pont az a tévékkel szemben, hogy bárki bármikor csinálhat olyat, amit hiányol és ha elég ügyesen csinálja, akár sikeresebb is lehet a már létező dolgoknál. ha pedig nem lesz sikeres, az sem biztos, hogy azt jelenti, hogy ő nem jó minőségben csinálta, vagy hogy a témája nem volt érdekeks, csak lehet, hogy azt nem sikerült jól csinálnia, hogy az amúgy jó tartalma sikeressé is váljon. a YouTube sikernek nagyon sok apró részlete van, amiket mindet nagyon jól kell csinálni, hogy nagyon sikeressé váljon valami, nem elég csak önmagában jó videókat csinálni (bár nem árt, mert az mindennek az alapja).

2021. márc. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
44%
Mi "nem hasznos" a 21-es válaszomban? Köszönöm az indoklást előre is. :)))
2021. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
67%
#24 bocsánat, én voltam és nem direkt volt. mellé kattintottam és nem lehet visszacsinálni
2021. márc. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

#25

Ó, köszi a választ, sebaj. Ilyen már velem is történt. :)

2021. márc. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
pedig ráadásul jó részében egyet is értek a listádnak is...
2021. márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Tehetségesek, ha meg tudnak élni belőle, nekem már más dolgok ötik le az időmet sajnos nincs sok időm "nézegetni"...


Amikor még volt időm ezzel foglalkozni, akkor a székely vegánon, bartoson, molnár krisztiánon röhögtem sokat, pár tizes lista, aztán kaptunk a melóhelyünkre új tv csatornákat a csomagba, azóta csak discovery science, ha van egy kis szabadidőm.

Otthon a gép a sarokba áll, és nem vagyok okostelefon fan! :)

2021. márc. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
Van aki megél abból, hogy csak tartalmat gyárt de van olyan is aki mellette dolgozik. Nagyon sok olyan youtuber van akik először dolgoztak is a youtube mellett de úgy érezték, hogy ők a tartalomgyártásból is megtudnak élni ezért befejezik a munkahelyükön lévő pénz keresést.( bocsi, hogy ilyen későn reagálok.)
2021. márc. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
a YouTubereknél ugyanúgy, mint bárhol máshol a szórakoztató iparban, irodalomban, filmművészetben, televíziózásban, zenében, vagy másutt, nem feltétlenül az igényes, értékes tartalom a legnépszerűbb és legeladhatóbb - illetve mindenki mást tart igényesnek, értékesnek is. a tömeges népszerűség általában a tömeg többségi ízlését, értékrendjét tükrözi, de távolról sem mindenkiét egységesen.
2021. márc. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!