Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért probléma egyes...

Az miért probléma egyes emberek szemében hogy nem akarok gyereket? Mi közük?

Figyelt kérdés
28 éves férfi vagyok és nem akarok gyereket. Nem tudnék vele mit kezdeni felnevelni, türelmem sincs. És egyébként még semmit nem éltem sajnos mert hülye voltam de most már szeretnék élni. De ha lenne barátnőm és ki éltem volna magam akkor se akarnék gyereket. Ezért miért néznek le?

2021. márc. 26. 09:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Lehet mások szeretnének vele foglalkozni.

Mondjuk anyukád örülne ha lenne unokád mert akkor levinnéd hozzá néha.

Eltudná kényeztetni, szórakoztatni stb. Nem azt nézik elsősorban, hogy te szeretnéd e meg, hogy van e türelmed hozzá stb.

Tehát egy picit probléma nekik de nem annyira, hogy ezen fennakadj. Ha nem hát nem. Szerintem nem néznek le csak nem értenek veled egyet mert más a szemléletük.

Én se akarok gyereket de mindig mondják, hogy úgy is lesz meg elkell tartanom majd stb. Jelenleg dolgozok, külön lakok tehát lehetne de nem akarok most se. Van ilyen.

2021. márc. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom ez olyan dolog, hogy "bele van kodolva" a tarsadalomba.
2021. márc. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Ennek három oka van.

Az egyik, hogy az emberek szeretnek másokkal foglalkozni.

A másik, hogy az a fajta emberi viselkedés elfogadott, hogy gyereket vállalni KELL, mert az az élet rendje. Ha másképp gondolkozol, akkor más vagy, mint az átlag.

A harmadik pedig az, hogy vannak emberek, akiknek a kiteljesedést a gyerekvállalás jelenti, és képtelenek elfogadni, hogy másnak pedig nem. Sőt! Ha még ki mered jelenteni, hogy mondjuk nem szereted a gyerekeket, akkor sokak szemében rosszabb vagy, mint egy sorozatgyilkos.


Amit tudsz tenni, hogy megpróbálod kerülni a témát, vagy semleges választ adni, amit talán elfogadnak (pl. nem találtad meg az igazit, nincs elég pénz gyerekvállalásra stb.). Vagy konkrétan vállalod a véleményed és nem foglalkozol másokkal.

2021. márc. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
14%
Ennek legföbb oka, hogy ezt elmeséled. A gyerekvállalás magánügy, ezért nem kellene közölni máskkal, mit akarsz vagy mit nem.
2021. márc. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom ki és miért néz le, azt se tudom, miért kötöd az orrukra, kinek mi köze hozzá.
2021. márc. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
9%

Ha a barátnőd/élettársad se szeretne, akkor senkinek semmi köze hozzá - szerintem...


Van barátnőd?

2021. márc. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nincs
2021. márc. 26. 11:11
 8/19 anonim ***** válasza:
5%

7: hát akkor elég elhamarkodott az elhatározásod...


Honnan tudod, hogy milyen barátnőd lesz, aki miatt majd megváltoztatod a véleményedet?

Vagy inkább egyedül maradsz, csak azért, mert nem akarsz gyereket?


Persze találhatsz magadnak ilyen mentalitású nőt is.... - de jó kicsi az esélye.

2021. márc. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nem ilyen egyszerű, hogy az ember eltitkolja. Ha csak beülsz egy fodrászhoz, a bájcsevej tuti abba az irányba megy rövidesen, hogy "van-e/lesz-e gyerek?".


Ez egy rossz berögződés a társadalomban. A legtöbben szerintem nem lenéznek, hanem szimplán csak érthetetlennek tartják, mert el sem tudják képzelni, hogy valaki gyerek nélkül is képes boldog, tartalmas életet leélni.

2021. márc. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomó ember azért követi a sablonos, társadalmi normák által diktált életutat, mert nincs elég önismerete és/vagy egyszerűen gyáva kilógni a sorból. Meg akar felelni mindenkinek maga körül ahelyett, hogy saját magának felelne meg. Általában ha ilyenkor megjelenik valaki, aki önazonos és vállalja, hogy másképp gondolkodik akkor ezzel egy olyan tükröt mutat nekik, amit nem bír elviselni a törékeny kis egójuk. Egy kiegyensúlyozott, boldog ember a saját életével foglalkozik, a megkeseredett frusztrált pedig másokéval.
2021. márc. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!