Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért probléma egyes...

Az miért probléma egyes emberek szemében hogy nem akarok gyereket? Mi közük?

Figyelt kérdés
28 éves férfi vagyok és nem akarok gyereket. Nem tudnék vele mit kezdeni felnevelni, türelmem sincs. És egyébként még semmit nem éltem sajnos mert hülye voltam de most már szeretnék élni. De ha lenne barátnőm és ki éltem volna magam akkor se akarnék gyereket. Ezért miért néznek le?

2021. márc. 26. 09:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%

8. Elég agyhalottnak kéne lenned ahhoz, hogy ne tudd 28 éves korodra, szereted-e a gyerekeket, vagy sem.

Kérdező, megértelek, neked egy fokkal még jobb is, mert férfi vagy és ahogy észrevettem, férfiaknál természetesebbnek veszik ezt, a "babázás" iránti sóvárgást általában a nőkkel kapcsolják össze. Én ha nőként azt mondom, nem szeretem a gyerekeket és nem akarok szülni, mindenki meghökken, hogy hogy mondhatok ilyet, nő létemre ez kéne, hogy legyen az életem célja...Azt is megkaptam már párszor, hogy nem is számítok emiatt nőnek :D

Szerintem amúgy ha tudatosabban vállalnának az emberek gyereket, meg tudnák, milyen "mellékhatásokkal" járhat egy terhesség (pl. sok terhes nőnél kialakulnak különböző allergiák vagy egyéb betegségek, amik vagy elmúlnak szülés után, vagy nem...), többen döntenének úgy, hogy nem akarnak gyereket. Csak persze sokan úgy szülnek gyereket, hogy közben magukat se tudják eltartani és napról napra élnek, mert mindenki ezt sulykolja beléjük, hogy "Miért akarsz anyagi biztonságot, mielőtt gyereked lenne? Majd úgyis megoldódik!". Ha valakinek a családjában generációk óta öröklődő betegség van, annak is gyereket KELL nemzenie, mert "A felmenőid is túlélték". Ha valaki esetleg az örökbefogadáson gondolkodik, megkapja a többiektől, hogy "Örökbefogadni nem jó, mert úgyse tudnád úgy szeretni valaki más gyerekét, mint a sajátodat". Számomra már az is elég bizarr amúgy, hogy rengeteg gyerek éli le gyermekotthonokban a fiatalkorát, és eközben egy egész iparág épült arra, hogy a szaporodni szinte teljesen képtelen emberekből is kisajtoljanak egy darab megtermékenyíthető sejtet, mert csak akkor képesek szeretni és felnevelni egy gyereket, amíg az rokoni kapcsolatban áll velük. Aztán ők hívják magukat jó szülőnek.

2021. márc. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%

"Honnan tudod, hogy milyen barátnőd lesz, aki miatt majd megváltoztatod a véleményedet?


Vagy inkább egyedül maradsz, csak azért, mert nem akarsz gyereket?"


Igen, én inkább egyedül vagyok, mint szüljek. Az emberek normális önismerettel tudják egyedül is, hogy akarnak-e gyereket, nem kell ehhez párba állni.


Vagy ennyi erővel mondhatod annak, aki 20 évesen meséli neked, hogy majd szeretne gyereket, hogy honnan tudja, hogy a párja miatt nem változtatja-e meg a véleményét.

2021. márc. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

"Honnan tudod, hogy milyen barátnőd lesz, aki miatt majd megváltoztatod a véleményedet?"

Ezt nem egészen értem, a gyerek iránti vágy miért változna csak attól, hogy valakinek van vagy nincs párja? Szingliként se akartam gyereket, és nem tört rám váratlanul a vágy élettársi kapcsolatban se.. Tényleg nem értelek. :D


Kérdező

Sajnos nem tudom, de szerintem is nagyon zavaró... :/

2021. márc. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért, mert agyilag ott megragadtak, mint #8.

szerintük a gyerekvállalás mindennek az alfája és omegája.

Nem tudsz ezzel mit kezdeni, kerülni kell az ilyen embereket

2021. márc. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
86%

"Ezt nem egészen értem, a gyerek iránti vágy miért változna csak attól, hogy valakinek van vagy nincs párja?"


Ezt egyszer fb kommentben is olvastam, az a logikájuk, hogy mivel megcsinálni egy gyereket kettő ember tud, meg NEM csinálni is kettő ember tud. Lenyűgöző amúgy az érvelés.

2021. márc. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy miért foglalkozol olyan emberek reakcióival, akiknek semmi közük ez életedhez. Beszél? Beszéljen! Sorsára hagyod, aztán hadd mondja! -Majd kihűl a gyomra...
2021. márc. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Meglepően jó válaszok születtek, sok mindent nem lehet hozzátenni, de megpróbálom:


- anyámnak azért probléma, mert egyszerűen önző, unokázni akar, és elvárja, hogy gyártsam neki a gyerekeket

-nagyszüleim szerint ez az élet rendje, házasodj, vállalj gyereket, és ennyi

-rengeteg magyar imád beleszólni mások dolgába, és elvárja, hogy olyan életet élj, mint ő

-az emberek többsége a gyerekvállaláson kívül képtelen értelmet találni üres életének


Amúgy én férfi vagyok, de elég lányos alkat, 14 évesen tudtam, h nem akarok gyereket vállalni vagy házasodni, azóta eltelt több mint 15 év, és azóta sem változott. A gondolattól is rosszul vagyok. alkalmatlan is lennék rá, és nem szeretem a gyerekeket.

Szerintem az emberek többsége át sem gondolja a gyerekvállalást, és mikor megvan a gyerek, lepődik meg rohadtul.


A szomszédunknak tavaly született kisbabája, és gyakorlatilag minden percüket leköti. Nekem sose menne, hogy 10-20 évig figyeljek nevelgessek vkit.

2021. márc. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek szemében minden probléma. Egyszerűen nincs önálló véleményük, meg kell nekik mondani mit kell csinálni, ezért van annyi házasság, gyerek...mert ezt így illik.

Ha nem akarsz gyereket önző vagy.

Ha nem lehet gyereked szánalomra méltó.

Ha egy gyereked van kegyetlen mert nincs testvére.

Ha kettő akkor munkakerülő.

Ha három akkor felelőtlen.

Ha négy akkor minek annyi? Nem volt elég kettő?

Az embereknek soha nem jó semmi. Azt szeretik ha föléd keverednek, ha le tudnak szólni, bele tudnak okoskodni az életedbe. Leginkább vissza próbálnak húzni, nehogy neked könnyebb, jobb és boldogabb életed legyen. Ha nekik szar hát nehogy már neked jobb legyen. Ha te kényelmesen élsz a pároddal, utaztok, jókat esztek, ruházkodtok és autókáztok az irigylésre méltó és le kell szólni mert jobb lenne ha meggebednél a lakáshitelbe és nem lenne 2 filléred a fodrászra, mert nem is lényeges, a házastársad már úgy is "úgy kell szeressen, ahogy vagy". Ha 40 kilót híztál egy gyerekkel és úgy döntesz, hogy nem adod le, akkor viselje el, mert ugye jóban rosszban. Nem számít, hogy amikor megismert 40 kiló voltál, most meg a duplája.

Az, hogy akarsz-e gyereket a te döntésed. Van, aki belátja a korlátait és nem vállal és ezzel nincs gond. Van aki megy a csorda után bambán és szül ész nélkül aztán nem neveli, kiteszi, hogy az utca nevelje és a s*ggfej kölkével küzdenek az iskolában vagy a felelőtlen nemtörődömsége miatt másnak okoz kárt (kötekszik, verekszik, csal, hazudik, lop, balesetet okoz, öl stb.)

Engem személy szerint nem érdekel, hogy lesz-e gyereked és az sem, hogy mit fogsz érezni 20 év múlva...egyedül leszel-e. A gyerek nem garancia arra, hogy lesz, aki gondoskodik rólad de ha ez a cél akkor valóban elég önző gyereket szülni, hogy legyen aki kitörölgeti ha már rászorulsz. Én nem nyitom a szüleimre az ajtót, ezt nem lehet ráerőszakolni senkire. Nem azért van így mert hálátlan vagyok, hanem mert olyan emberek, úgy viselkednek, hogy hidd el te sem nyitnád rájuk.

Azt látom, hogy sokaknak nem kellett volna gyereket vállalni azok közül akik vállaltak. A gyerek nem tart össze egy házasságot, nem lesz megoldás a rossz kapcsolatra. A gyerek egy életen át tartó kötöttség és az emberek nem szeretik a kötöttséget. Nem akarok hülyeséget mondani de az emberek döntő hányada elválik, aki meg nem az nem egyenesen arányos azzal, hogy boldogok. A pénzügyeik nem teszik lehetővé a különválást, ezért együtt maradnak de csalják egymást. Ez a "stabil" háttér nem éppen alkalmas a gyereknevelésre. Lehet, hogy 30 házaspárból nem tudnál felmutatni 1 db olyat sem, akik soha nem csalták egymást, odáig vannak egymásért és alkalmasak stabil érzelmi hátteret biztosítani egy gyermek fejlődéséhez.

Amúgy egy kis adalék: Férfiként könnyebb kilépni egy gyerekes, házas, családos történetből és talán könnyebb utána új partnert keresni de ezt megelőzendőn talán nem kell vállalni a gyereket és akkor nincs "gondod" vele.

2021. márc. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
67%

En egy tizessel oregebb vagyok toled es no. Nem akarok gyereket. Ennyi! Sokan nem hiszik el. Limitalt a felfogasuk!


Te mint Ferfi szerintem meg fiatal is vagy egy gyerekhez, nalad ez meg raer. Meg elned kell, hogy aztan erett apuka lehess. De ha nem akarsz a jovoben se gyereket, az se problema. Ne engedd, hogy masok beleszoljanak a donteseidbe.

2021. ápr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!