Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék produktívabb lenni?

Hogyan tudnék produktívabb lenni?

Figyelt kérdés

Olyan jó nézni, a neten, ahogy az emberek annyi mindent csinálnak egy nap, mintha nem is 24, hanem 48órából állna a nap. Plusz saját szórakozásra is jut idejük.

Ez alatt a három hét alatt, amig zárva a munkahelyem, annyi mindent elterveztem, hogy mivel fogok haladni itthon, mit kell megcsinálni.

Na ebből semmi se lett. Feküdtem az ágyba, sorozatot néztem, közösségi médián lógtam, és semmi motivációm nem volt, hogy bármibe is belekezdjek.

Nagyon nagyon szeretném csinálni amit kell, de egyszerűen nem tudom rávenni magam.


2021. márc. 26. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős :D Engem néha elkap egy ilyen hullám, azt meg azonnal meg kell lovagolni, különben oda az egész.


Szerintem próbálj meg valami jutalmazási rendszert kialakítani magadnak. Kisebb feladatokkal kezdj, kisebb jutalomért (pl. be/kipakolni a mosogatógépet) aztán később nagyobb és kisebb, vegyesen.

2021. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Engem is nagyon motiválnak az ilyen videók, rávenni magad nyilván nehezebb. :D


Nekem az segített, hogy ettem egy jó reggelit, addig sorozatoztam (simán megnéztem egy 40 perces részt, belekalkuláltam ezt az "ébredezést" a napomba), utána kávé mellett összeírtam hogy miket szeretnék ma csinálni. Kerestem valami olyan zenét, ami segít fókuszálni (szerintem ez egyéni, de nekem a Lo-fi és a soft house nagyon bejött), a telómon meg kikapcsoltam a wifit és a mobilnetet, hogy ne nyomogassam (azért nem kapcsoltam ki, mert ha hívnak akkor azt látni akartam). Aztán csak elkezdtem, laptopról 3/4-1 óránként ránéztem a messengerre, de így, hogy nem villant fel a telefonom képernyője, nem is érzek késztetést, hogy nézegessem. Tök jó érzés aztán este kihúzogatni a dolgokat a listáról. Nekem régen főleg a telefonnyomogatás vett el sok ídőt, ezzel a módszerrel már 4-5 körülre simán megvagyok azokkal, amiket aznapra terveztem.

2021. márc. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

4. szabály:

A saját múltunkhoz hasonlítsuk magunkat, ne mások jelenéhez!

2021. márc. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia.

Én úgy tudtam egy elég prodoktiv napokat kialakitani , hogy előző nap este leüeltem és össze irtam mit szeretnék csinálni , mik a céljaim . Lefeküdtem korán és reggel ilyen 7:30kor kelltem majd kezdődhetek is a napra a terveim. Este pedig jutalom képpen sorozatot , TV-t néztem.

Remélem tudtam segiteni.

2021. márc. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is a korán kelés hozza meg a produktivitást. Valahogy ha reggel elkezdem a dolgaimat akkor kb délelőtt végzek is és nem ment el az egésznapom a hülyeségekkel, aztán nyílván délután/este már mengy a film meg a sorozat, de így sokkal jobb érzés nézni, hogy kvázi egy jutalom. És a ma is csináltam valamit kijelentést nagyon jó érezni.



Én úgy vettem rá magamat, hogy mélyen magamba néztem és megmondtam magamnak hogy: Szedd már össze magad! Ha továbbra is így élsz akkor eltelik az élet a fejed fölött! Meg ilyen sablon szövegeket mondtam magamnak, hogy amit ma megtehetsz, ne halazd holnapra.

Tudom nagyon klisé, de nekem ezek bejönnek.

2021. márc. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4%
Mert ezek szokások. Nem csak úgy megy, hogy egyik napról a másikra, hacsak nem ilyen a természeted, hogy mindig tenned kell valamit. Fel kell építeni, hozzá kell szoknod, el kell tiltanod magadtól a szórakozási lehetőségeket a nap nagyrészére, és akkor csak állsz, és muszáj lesz valami hasznosat csinálnod. Nézz utána a produktivitásnak, én beleástam magam.
2021. márc. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be, hogy szimplán elkezdtem csinálni, amihez éppen volt kedvem, volt rá lehetőségem stb., tehát nekiálltam és kész. Én néztem csomó videót mindenféle napirendekkel, rutinokkal, időmenedzsmentel, tanulási tippekkel stb. kapcsolatban és az egyetemen is részt vettem ilyen tanácsadáson. Őszintén szólva nekem ezek egyáltalán nem segítettek, max. picit motiváltabb lettem tőlük ideig-óráig és meghozták a kedvem. Ki is próbáltam pár tippet pl. a pomodoro módszer, a tanulós kuckó kialakítása, szünet tartása és egy kis felfrissítő mozgás, rutin és teendők felvázolása és napló írás stb. Szerintem valahol ez azon is múlik, hogy én ebben kevésbé hiszek és kevésbé vagyok fogékony az ilyen dolgokra, de nekem ez annyira nem vált, ennek szerintem nem én vagyok a célcsoportja. Azt vettem észre, hogy így csak egy plusz terhet teszek a vállamra, van még plusz valamire amire oda kell figyelni, túl van gondolva, megy vele az idő, hajlamosabb vagyok úgy a halogatásra stb., én hosszútávon nem tudtam ezeket tartani és nem is bizonyultak kimondottan hatékonynak. Egyedül azt alá tudom írni vagy legalábbis magamon tapasztaltam, hogy kell egy alap motiváció és szándék vagy elképzelés, a korán kelés és a reggeli aktivitás szerintem jobban megindítja a napod és ha már elkezded akkor könnyebb is folytatni, illetve kellenek a megfelelő körülmények az adott tevékenységhez (kényelem, csend, nyugalom, hely, idő stb., ez attól függ miről van szó). Szóval én semmit sem tervezek meg előre és nincsenek konkrét módszereim, hanem szimplán csinálom, amit tudok és szeretnék.
2021. márc. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!