Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Netes beszélgetés vs. Élő...

Netes beszélgetés vs. Élő beszélgetés? Miért megy nehezebben neten?

Figyelt kérdés

Sok kérdés jelenik meg, hogy szivesen beszélgetne valaki, illetve most volt egy olyan, hogy milyen érdeklődési körről beszélgetnek az emberek szívesen.

Ez mind tök jó, azonban nekem van egy olyan gondom, hogy neten keresztül nem birom fent tartani a beszélgetést, általában az én oldalamról abbamarad. Egyszer-egyszer szivesen beszélgetek valakivel, de sokan arra vágynak, hogy hosszú távú barátságként müködjön a dolog a beszélgetések segitségével.

Sajnos ez a netes beszélgetés probléma a párkapcsolataimra is kihatott, mert ott is zavart másokat, hogy nem annyit beszélek, mint élőben.

És sajnos a hang alapu beszélgetésnél is ugyan ez a helyzet, néha szivesen, de nem tudnám azt csinálni, hogy gyakran beszélgetek valakivel.

Hogy lehet elősegíteni azt, hogy szivesebben beszéljek neten keresztül is hosszú távon?

Vagy csak fogadjam el, hogy élőben szivesebben beszélgetek és úgy jobb partner vagyok?



2021. márc. 28. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is jobban megy élőben. Ott látni a másik reakcióit, testbeszédet stb. Neten keresztül személytelen. Nincs azzal semmi gond, hogy ha nem megy a netes beszélgetés, egyszerűen olyan embereket kell találnod, akik szintén jobban preferálják az élőt.
2021. márc. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehet, de a mostani helyzetben ez nem annyira megvalositható. A barátaim online tartják a kapcsolatot egymással, vagy bedepiztek, új emberekkel nehéz az ismerkedés, az meg hogy egy félidegennel találkozzon, és az élet rejtelmeit találgassa egy üveg bor mellett, teljesen lehetetlennek tűnik.
2021. márc. 28. 17:46
 3/12 anonim ***** válasza:

Én szívesen beszélgetek élőben is.Félek a vírustól,de én is többre értékelem a személyes beszélgetést.Merre laksz?Én miskolci vagyok,ha a közelben laksz, összehozhatunk valamit.


24/L

2021. márc. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de egyrészt én Dunántúli vagyok, másrészt meg nem elsősorban azért írtam ki a kérdést, hogy rám írjanak, akik mernek élőben találkozni, és beszélgetni, hanem inkább, hogy tanácsot kapjak. Persze ha valaki a közelben lakik, nem zárkóznék el előle, de aki messze lakik, azzal ugyanúgy meglenne a probléma, hogy neten keresztül nem menne olyan jól a beszélgetés.
2021. márc. 28. 17:58
 5/12 anonim ***** válasza:

Engem sem motivál a csetelős-hanghívásos online kapcsolattartás. Főleg ismerkedésnél, szerintem ilyenkor fontos látni a másikat, a reakcióit, a mimikáját, stb. Nem sok romantikát látok abban, ha pl valaki unalmában felhív, feltart és közben mondjuk hallod, hogy nem is figyel, mert közben gamel vagy emaileket ír, hallod a billentyűzet kopogását... A csetelés is egészen lélektelen tud lenni, számomra ez nem jelent igazi interakciót. Már nincs is kedvem időt és energiát fektetni ilyen ismeretségekbe - mert olyan gyakori, hogy valaki egyszer csak nem ír többet, ghostingol, stb.


Legfeljebb akkor élek ezekkel a lehetőségekkel, ha valakivel szorosabb, személyes ismeretségem van és valamiért csak így tudunk kommunikálni.

Nem hiszem, hogy ezen változtatni kellene. Sőt, inkább a személyes találkozókra kell fektetni a hangsúlyt ideális esetben.

2021. márc. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A netes csak átvitt értelemben élő, nem közvetlen, húsvér ember van melletted, így nehéz, aki ehhez nincs hozzászokva.
2021. márc. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Élőben azért más beszélgetni szerintem, mert ott látod a másik reakcióját, aki rád figyel, nem még másik X számíú emberrel irogat párhuzamosan, ez meg azért megöli a beszélgetést, mert nem úgy pörög ahogy kellene. Meg azért érdekes témát sem könnyű időnként találni ami a másikat nem untatja. Egy időben én is sokat chatelgettem, és volt amikor tényleg jó beszélgetések alakultak ki belőle, de idővel ez már nem elégíti ki az embert.
2021. márc. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzetet, viszont, amikor fiatalabb voltam (általános vége-gimi eleje és talán közepe is), több netes barátom is volt, és egyre több offline-barátommal is írogatni kezdtünk.

Viszont most, egyetem elején, vettem észre, hogy kicsit megváltozott az értékrendszerem. Nagyon örülök és hálás vagyok, hogy szerencsére maradtak barátaim, akikkel neten is élvezetes beszélgetni, de nekem ez már közel sem elég. Nagyon hiányzik a személyes kommunikáció, és úgy érzem már ott megy jobban a beszélgetés, mert írásban kezd néha napján vontatott lenni.

Én most úgy vagyok vele, hogy kell egy kis kitartás, és közben reménykedem, hogy lassan enyhül annyira a helyzet, hogy lehessen végre rendesen találkozni másokkal.

2021. márc. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez érdekes! Én pont a másik felét tapasztalom: gyakran írok én "utoljára". Valamikor ezt úgy hívtuk chates felületeken (amikor még voltak ilyenek): csetkill!


Mibe, hogy itt is ez lesz :))) Meghívom egy dobozos sörre (Dél-Magyarország) aki még utánam hozzászól a kérdéshez :D


Fáradtságot látok amúgy az emberekben. Azok is elkezdtek a neten többet kommunikálni, akik eddig esetleg nem tették. Tavaly még nagy volt a lendület, mostanra megunták. Akik meg régen is rendszeresen használtak ilyen eszközöket, szintén befásultak.


Nálam mindig is változó volt hogy mennyire szeretek online beszélni, de látva a sok fásultsagot, én is beleeuntam... pedig eleinte örültem a lehetőségnek, sokszor jobb vagyok írásban.


Még egy jelenség: elkezdesz gondolkozni hogy valami frappáns válasz kéne... eltelik a nap, meg mégegy, meg egy pár hét, és sose válaszolsz... régebben ezt mindig magamon tapasztaltam, érdekes másokon is megfigyelni ezt.


Offline találkozások: próbálkozni kell! Ha tényleg vágysz rá, előbb-utóbb találsz valakit aki szintén!


Én egyebként a legutóbbi hetekben jöttem rá, hogy sokaknál TÉNYLEG para az élő találkozás. Én max azért tartottam eddig magam mert 1 kérés volt minimalizálni a kontaktusokat 2 más se próbálkozott nálam hogy találkozni kéne. Most, hogy én próbálkozok, egész furákat látok... de probálkozni kell :)

2021. ápr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nnna mibe, hogy én írok utoljára? 🤣🤣
2021. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!