Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Netes beszélgetés vs. Élő...

Netes beszélgetés vs. Élő beszélgetés? Miért megy nehezebben neten?

Figyelt kérdés

Sok kérdés jelenik meg, hogy szivesen beszélgetne valaki, illetve most volt egy olyan, hogy milyen érdeklődési körről beszélgetnek az emberek szívesen.

Ez mind tök jó, azonban nekem van egy olyan gondom, hogy neten keresztül nem birom fent tartani a beszélgetést, általában az én oldalamról abbamarad. Egyszer-egyszer szivesen beszélgetek valakivel, de sokan arra vágynak, hogy hosszú távú barátságként müködjön a dolog a beszélgetések segitségével.

Sajnos ez a netes beszélgetés probléma a párkapcsolataimra is kihatott, mert ott is zavart másokat, hogy nem annyit beszélek, mint élőben.

És sajnos a hang alapu beszélgetésnél is ugyan ez a helyzet, néha szivesen, de nem tudnám azt csinálni, hogy gyakran beszélgetek valakivel.

Hogy lehet elősegíteni azt, hogy szivesebben beszéljek neten keresztül is hosszú távon?

Vagy csak fogadjam el, hogy élőben szivesebben beszélgetek és úgy jobb partner vagyok?



2021. márc. 28. 17:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Jaj, akkor egy dobozos sört kapok! De jó!
2021. aug. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sok összetevője van annak, hogy ki melyik kommunikációs csatornát részesíti előnyben.


Élő találkozás, cset, levélírás. Vagy telefon, hanghívás, videóhívás.


Én személy szerint csetelni szeretek legjobban. Itt a gyakorin persze jókat lehet lamentálni, de még saját magamat is unom, ha túl hosszú lesz. :)


Csetelni nagyon jó, ha megtiszteli a két fél a másikat azzal, hogy csak egymásra figyel. Egy idő után egyértelműen szabályokat lehet (kell) felállítani: "figyelj, mindjárt jövök" és akkor egy idő után tényleg mész is. Vagy "figyelj, fáradt vagyok, most nincs kedvem pötyögni, majd holnap/holnapután". Gyakran kell írni, különben ellaposodik, elhal a dolog.


Aki párkapcsolatban kénytelen csetelésre hagyatkozni, az nehéz ügy. Aki a párjával nem szeret csetelni, ott sztem valami gond van, de majd a Kérdező megállapítja, hogy mik lehetnek a gond okai. Csak el kell gondolkodni rajta. Untat a másik? Tényleg frappánsat/humorosat akarok mondani, de az éppen nincs a tarsolyomban? stb.


A telefon/hanghívás témát majd később kifejtem. Előbb várok vmi választ. :)

2021. aug. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!