Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítélkezik ilyen gyorsan...

Miért ítélkezik ilyen gyorsan sok ember?

Figyelt kérdés

Mintha ez elmúlt 10 évben változott volna meg hogy egyre több ember legalábbis az ismerettségi körömben már nem kíváncsiak a másik tulajdonságaira nem akarnak megismerni vagy megérteni dolgokat hanem inkább minél gyorsabban ítéletet alkotni és elhelyezni a dolgokat a világképükben. Legyen bármi a téma pl: covid, szex, politika, párkapcsolat, vallás, sport, gyereknevelés...bármi


Ez a jelenség tényleg egyre gyakoribb vagy csak az én ismerőseim ilyenek legyen szó 25 éves pályezdő fiatal munkatárstól az idős 70 éves rokonig bárkiről.


De akár egy ilyen fórumon is rengetegen nem hogy nem érdeklődnek de nem képesek elfogadni és megérteni a sajátjukkal nem eggyező véleményt és jön az egymás beskatujázása majd a veszekedés.



2021. márc. 29. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nagyon könnyű, egyszerű, nem igényel sok energiát.
2021. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Az elmúlt 10 év információ áramlása változott meg drasztikusan, most már mindenki mindenről valahonnan tájékozott és mivel a dezinformáció is gyorsan terjed könnyebb egymással ellentétes véleményekbe botlani.
2021. márc. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Na ne is mondd.Én is feltettem egy kérdést,ami elég egyedi volt,és a válaszok fele abban merült ki,hogy én milyen szánalmas vagyok.Itt a gyakoribb meg az életben is sok a fkalap.Sajnos ez van.
2021. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
A 2-esnek igaza van. A másik, amiről nem nagyon szokás beszélni, hogy állítólag a '70-es évek óta folyamatosan csökken az átlag IQ.
2021. márc. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
A pszichológiai kulturáltság szintje alapvetően alacsony, összefüggésben azzal, hogy az alapiskolában és a középiskolában nem tanítanak pszichológiai ismereteket. Ehhez járul még a szemlélettorzító pszichoaktív szerek öntudatlan és visszaélésszerű használata, amely szerek mások irányába gyors ás negatív ítélkezésre hajlamos gondolkodást alakítanak ki.
2021. márc. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért ne? Mi van akkor, ha ítélkezünk?
2021. márc. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os semmi nincs, csak romlanak az emberi kapcsolatok minősége.
2021. márc. 30. 07:57
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

A felszínesebb emberi kapcsolatokban mióta világ világ benne volt az ítélkezés. Csak most a net miatt ez jobban látszik.

Alakíts ki mélyebb emberi kapcsolatokat barátokkal, és akkor meglesz a jó közeged, egészséges környezeted.

2021. márc. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as, valóban nem írtam hogy ezt nem csak neten tapasztalom hanem a rokonok és barátok is megváltoztak. Arról beszélek hogy emberek minimális információ alapján kialakítanak egy képet anélkül hogy bármit is meg akarnának mélyebben érteni. Nyilvál a neten hatványozottan jelentkezik ez:)
2021. márc. 30. 19:24
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarunk gondolkodni, nem akarjuk a másik terhét, érzését megismerni.
2021. márc. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!