Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Okosnak számít az, aki folyéko...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Okosnak számít az, aki folyékonyan tudja olvasni idegen nyelvek betűit?

Figyelt kérdés

Olyan nyelvekre gondolok, amik nem latin betűkkel írnak. Görög, kínai, japán, orosz, hindi...


Én a cirill betűket teljesen folyékonyan olvasom, most a grúz írással "szórakozok", igaz még akadozva, de azokat is ki tudom már olvasni. Sokan képesek erre, vagy érezhetem magam különlegesnek? :D


2021. ápr. 2. 09:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Az hogy megtanulod 40-50 szimbolum jelentését, nem ép egy nagy teljesitmény.
2021. ápr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mitől lennél különleges? 😂Rengetegen megtanulják ezeket a nyelveket, ők is nyilván tudják olvasni.
2021. ápr. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Tanuld is meg a nyelvet, akkor okos leszel. Ez csak bohockodasnak elmegy.
2021. ápr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Sokan tanulnak japánul meg koreaiul, mert az most menő a tinik körében. Viszont nem fordul meg minden sarkon olyan, aki hindiül, perzsául folyékonyan tudna olvasni. Idősekkel is beszéltem, akik tudnak oroszul, de a cirill betűkről fogalmuk sincs, csak beszélni tudnak.


Nem érzem magam annyira különlegesnek, csak azt gondoltam, nem olyan gyakori dolog, hogy valaki ilyen széleskörűen tanul ilyen "eldugott" nyelveket. :)

2021. ápr. 2. 09:45
 5/15 A kérdező kommentje:
#3: A nyelvet is tanulom közben, sőt, még az adott kultúrális szokásoknak is utánanézek. Valószínűleg sosem lesz hasznomra, mert nem szerzek papírt róla, de ez nálam ilyen mánia. :)
2021. ápr. 2. 09:48
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az 50 körüli enberek 8 évig tanulták az oroszt. Én már rosszul beszélek, de mindent el tudok olvasni, ukránul és szerbül is. Ezen kívül a görög az amit nem tanultam, de mivel a jeleket ismerem, ezért a görög olvasással is elboldogulok.
2021. ápr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem attol leszel okos, hogy tudsz valami olyan dolgot, ami most epp nem szamit mainstreamnek. A befektetett energia egy nyelv megtanulasaba nagyjabol hasonlo az osszes nyelvnel, ami bonyolultabb mint a hot egyszeru angol, akkor is, ha epp sokan tanuljak. (Plane egy japan, koreai, ezeknek sem feltetlenul egyszeru a nyelvtana.) Ha megtanulod az egesz nyelvet, legalabb konnyu helyzetben leszel, ha epp egy olyan allast akarnal betolteni, amihez kell a gorog nyelv. (Papirt nem biztos, hogy kernek, van ahol csak szintfelmero interju van.)
2021. ápr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
#4, ez nem ritka. Lehet, hogy ezek nem olyan népszerű nyelvek, mint pl. a koreai, de attól még rengetegen vannak a világban, akik azokat a nyelveket megtanulták. Ettől ne érezd magad különlegesnek. 🙃
2021. ápr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Uh jaj, olvasol folyekonyan. Nagy ügy. Majd ha beszeled folyamatosan akkor legyel buszke magadra, mert az kamatoztathato tudas. Mit ersz azzal ha olvasod, de nem erted? 😂
2021. ápr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hiába tud valaki mondjuk 30 nyelven, ha egyiket sem használja semmire. Viszont ha valaki csak 1 idegennyelven tud, és azt használja is, akkor ezzel ő máris okosabb, mert tudja hasznosítani a tudását. Aki megtanul minden felesleges dolgot, én nem nevezném okosnak, mert ha az lenne, akkor úgy se tanulná meg hiszen tudja, hogy nem fog neki kelleni.

Szóval a kérdés, hogy mennyire használod majd.

2021. ápr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!