Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Megtanulhatok folyékonyan...

Megtanulhatok folyékonyan beszélni idegen nyelven felnőttként is?

Figyelt kérdés
Ezen lehetne veszekedni, de itt, ebben a kérdésben most a folyékony alatt a következőt értem: angolul gyerekkorom óta tanultam, azon őőőő meg "izé" nélkül tudok random dolgokról beszélni, ha nem jut eszembe egy szó, biztonsággal körbe tudom írni más angol szavakkal, és ha más nyelveken elbizonytalanodom, az angol az, amire megkérem e a velem beszélőt, hogy váltsunk. Már ha persze nem magyar az illető. Angol az a nyelv, amin biztonságosnak érzem a beszélést. Még 2 nyelven tanultam, most maradjunk az egyiknél, mert a másikat csak kényszerből. 3 éve kezdtem, de hatalmas szünetekkel (1 év szünet volt a legtöbb), ha egymás mellé rakom az időtartamokat szünet nélkül, akkor kevesebb, mint 1 évnyi tanfolyamra jártam adott nyelvből. De a beszélés, hallás nem megy. Mindig őőőő-zök, elgondolkodom, a grammatikai nemek egyeztetése pici időbe telik. Szívesen tanulok nyelveket, nem állnék meg ennél, de ha elég energiát ráfordítok, sokat beszélek (kommunikáció központú tanfolyamra járok most), meg tudok tanulni ezen a nyelven is úgy, hogy úgy menjen, mint az angol?
2015. okt. 27. 22:00
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Elvileg középfokon vagyok, csak beszédből nem. Direkt nem konkretizáltam a nyelvet, a kérdésem, hogy ugye ez nem függ életkortól? Persze gyerekként fiatalosabb az agy, de meg lehet tanulni?
2015. okt. 27. 22:02
 2/18 anonim ***** válasza:
Persze. De nem tankönyvekből...
2015. okt. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Igen, en az angolt ugy tanultam meg folyekonyan, hogy a parom kulfoldi es elotte egy ertelmes mondatot sem tudtam kinyogni. Csak nagyon lassan, kezze labbal. Kb fel ev alatt folyekonyan belemivodott a nyelv.
2015. okt. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 kispatrik123 válasza:

A fiatalok agya nyilván fogékonyabb, de felnőttként se lehetetlen a nyelvtanulás, sőt...

Azt javaslom, ha van rá lehetőség, az adott országba menj(etek) ki nyaralni, vagy nem tudom, és random dolgokról beszélgess random emberekkel. Akár a napodról a boltosnak, akármi. Minél többet.

2015. okt. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én vagyok az élő példa, hogy meg lehet tanulni! Az angolt én is gyerekkoromtól tanultam, de 14 évesen letettem a középfokút, és azután nem kellett órára járnom, így teljesen megkopott a tudásom. Az egyetem után felvételiztem egy munkahelyre, ahol megkaptam azt, hogy micsoda szégyen, hogy csak angolul és csak középfokon tudok... Szerencsére engem az ilyen dolgok erősen motiválnak, így azonnal nekiláttam, hogy javítsak a helyzeten. 24 évesen járni kezdtem munka mellett egy intenzív angol nyelvtanfolyamra és letettem a felsőfokút. 26 évesen letettem egy másik nyelvből a középfokút (heti 1x jártam nyelvtanárhoz és iszonyú sokat olvastam). Ezt követően munkát kaptam egy külföldi országban, aminek a nyelvét nem beszéltem. Két és fél év alatt munka mellett nyelvtanfolyamra járva ebben az országban megtanultam felsőfokon a nyelvet (27-29 éves voltam ekkor). Mindenki állandóan mondta, milyen jól beszélek, és a C1-es nyelvvizsgát is simán letettem. Ezután kis szünetet tartottam, de 33 évesen kijöttem egy másik külföldi országba, ahol most két éve élek, és már teljesen folyékonyan beszélem az adott nyelvet. Munkatársaimmal csak ezen a nyelven beszélek, és szintén felsőfokú nyelvvizsgát tettem belőle. Most 35 vagyok. Persze igaz, hogy az utóbbi két nyelvet nyelvi környezetben sajátítottam el, de az angol utáni másodikat Magyarországon, és már akkor is felnőtt voltam (24-26 éves). Itt, ahol élek, a nyelvtanfolyamon volt egy 50 feletti csoporttársam is, és bár neki nem sikerült a felsőfokú, de ő is megtanult két év alatt beszélni, még ha nem is olyan folyékonyan, mint a fiatalabbak a csoportunkban.
2015. okt. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Persze. De nem tankönyvekből..."


Így tanultam az angolt is. Csak nagyon jó suliba jártam, és gyakoroltuk a kommunikációt is, meg érdekeltek a zenék, filmek, olvastam is regényeket angolul. De sose éltem külföldön, vagy volt anyanyelvi barátom, csak turista voltam.

2015. okt. 27. 23:45
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha olvasok regényeket, olvasok netes cikkeket, híreket az interneten, ha nézek sorozatokat, filmeket, hallgatok adott nyelvű zenéket, és mellette járok tanfolyamra, akkor az megdobhatja a szintet?
2015. okt. 27. 23:47
 8/18 A kérdező kommentje:
Külföldre nem tudok most menni, és megmondom őszintén, nem is akarok messzi országba utazni.
2015. okt. 27. 23:47
 9/18 anonim ***** válasza:

Akarmit teszel megmarad az a brutalis magyar akcentusod, amirol felismernek mindenhol a vilagon

A "hángérijen ekszent. rekognájzeböl vörldvájd"

2015. okt. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 fuzy ***** válasza:
Csak ajánlani tudom, hogy az illető nyelven gondolkozz. Mivel angolul már ez történik, ezért térsz vissza mindig arra.Ha nem akarsz elbizonytalanodni, akkor a beszélgetés kezdetén közöld a partnerrel, hogy lehet, hogy idegen szavakat(angol) is fogsz használni, és kéred, hogy javítson ki ha valamit nem mondasz helyesen. Ilyenkor az illető nem fog meglepődni és segítőkész lesz.Ugyanakkor amig tanulod a nyelvet rá kell érezni, hogy az illető nyelven a hangsúlyozás milyen érzelmi hátteret fed, mert nem mindig egyértelműen jelenti ugyanazt. Mindkettőtőknek előnyére válik.
2015. okt. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!