Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Okosnak számít az, aki folyéko...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Okosnak számít az, aki folyékonyan tudja olvasni idegen nyelvek betűit?

Figyelt kérdés

Olyan nyelvekre gondolok, amik nem latin betűkkel írnak. Görög, kínai, japán, orosz, hindi...


Én a cirill betűket teljesen folyékonyan olvasom, most a grúz írással "szórakozok", igaz még akadozva, de azokat is ki tudom már olvasni. Sokan képesek erre, vagy érezhetem magam különlegesnek? :D


2021. ápr. 2. 09:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyiptomi hieroglifákat próbálj meg inkább megfejteni. Tuti tipp. 😉
2021. ápr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én tanulmányaimból kifolyólag több nyelven is tanultam, emellett tudom olvasni a cirillt, a görögöt, a japánból pedig a katakanát és a hiraganát. Ez csak egy állapot, nem érdem. Mind a négyet meg lehet tanulni néhány nap alatt, szóval önmagában ez nem utal okosságra :)


A koreai hangult is megtanultam még kamaszkoromban, sajnos azt már teljesen elfelejtettem. De az egy tök szuper logikus rendszer, ajánlom :D

2021. ápr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#11: Erről jut eszembe: abból már sokat "megfejtettek": https://www.youtube.com/watch?v=sdYuJxx8IxI Érdekes előadás, egyszer érdemes belenézni. Azt nem mondom hogy kötelező, mert simán lehet hogy baromság az egész. Én hülye vagyok hozzá hogy eldöntsem, hogy igazak-e az elhangzottak. De mint elmélet szerintem érdemes megismerni.
2021. ápr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A cirill betut mind folyekonyan olvastuk rendszervaltas elott egy honap tanulas utan.
2021. ápr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem egy nagy érdem, csak gyakorlás kérdése. Lockdown alatt én is elkezdtem arabul és oroszul tanulni, elõtte 10 évig semmit nem tanultam és így is 2 hét alatt belejöttem.
2021. ápr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!