Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A belső beszéd stílusának...

A belső beszéd stílusának megváltoztatásának tényleg sok pozitív hozadéka van?

Figyelt kérdés
Általában negatívan, lekicsinylően beszélek magamban. Azt olvastam, hogy a belső beszéd egy nagyon fontos tényező az ember önbizalmához és önbecsüléséhez. Ha magamra erőltetném a pozitív kifejezéseket, akkor is, ha eleinte nem gondolom komolyan, akkor látványos lehetne a változás?
2021. ápr. 3. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben, ha beszélsz magadhoz (gondolati szinten), akkor igen. Azt viszont sokan nem tudják, hogy nem mindenkinek van belső hangja. Sokan másképp gondolkodnak.
2021. ápr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csempéssz humort a belső beszélgetéseidbe.Azzal nem lőhetsz mellé.Irónia/önirónia is megteszi.
2021. ápr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én őszinte vagyok magammal. Valami szarul sikerült akkor beismerem, ha valami jól, megdicsérem magam. Nem ostorozom magam, inkább öniróniát gyakorlok.


Az érdekelne milyen ha valakinek nincs belső hangja? Volt egy másik kérdés és ott derült ki számomra h nem mindenki "beszél magában". Furcsa.

2021. ápr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Off, ez engem is érdekel, ha valaki nem beszél magában!
2021. ápr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Engem az erdekel, milyen amikor valaki beszel magaban? Hogy kell ezt elkepzelni?
2021. ápr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5

Nem lehet elmagyarázni, csak megtapasztalni. Első voltam.

2021. ápr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amikor "beszélek magamban" akkor pl hallom a fejemben a saját hangomon elmondva amit ide akarok írni. Vagy mikor reggel felébredek, elsorolom fejben hogy mit akarok aznak csinálni.

Vagy ahelyett hogy kimondanék valamit, csak fejben mondom el.

A témához kapcsolódva, pl sütök egy sütit és finom lesz, akkor nem dicsérem meg magam hangosan, de belül megjegyzem hogy "jót főztél! 🙂".

Meglepő hogy mások a gondolataikat nem szavakkal fejezik ki, ezt nem tudom elképzelni sem!

2021. ápr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szavakon kívül mivel lehet még kifejezni a gondolatainkat?
2021. ápr. 4. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En nem szoktam ugy beszelni magamhoz, hogy “jot foztel”, szimplan arra gondolok, hogy “de finom lett”. Nem tudom, ez ugyanannak szamit-e, nyilvan mindenki gondolkodik magaban szavakkal, kerdes van-e barmi kulonbseg akozott, hogy valaki ugy beszelget magaval, mintha egy masik szemellyel beszelgetne, vagy szimplan az adott dologrol, helyzetrol gondol valamit :D
2021. ápr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9

Neked van belső hangod. Sok embernek nincs. Tudom, elképzelhetetlen. :D

2021. ápr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!