Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, hogy segítseg,...

Mit csináljak, hogy segítseg, hogy a párom ne legyen ennyire negatív és pesszimista?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, korábban is észrevettem már ezt, de most fokozódott a dolog, nem hiszem, hogy depresszió lenne. Egyetemista, jól teljesít, az álom szakján van, emellett dolgozik részmunkaidőben egy cégnél, ami szintén egy álommunka, a tanulmányaihoz, érdeklődési köréhez kapcsolódik, jó munkatársakkal van körülvéve, ráadásul óriási lehetőségeket kap a cégen belül. Vagyis ilyen tekintetben abszolút ott van ahol lennie kell, 3 havonta egyszer áradozik is róla, hogy mennyire mázlista emiatt, és mennyire örül. Viszont ezután rögtön, vagy a mindennapokban inkább folyamatosan panaszkodik, mindenben a rosszat látja, egy 95%-os beadandónak se tud örülni, ha végzett valamivel, rögtön jön az, hogy istenem, de még ez is hátra van, közben meg az a bizonyos dolog egy hónap múlvára esedékes. Képes apró dolgokon nagyon felhúzni magát, és napokig pörögni rajta.


Én próbálok segíteni neki, már nagyon sok mindent próbáltam, azt is, hogy én is sajnálni kezdtem, de igazából csak olaj volt a tűzre. Mindig mondom neki hogy de legalább ezen túl vagy, milyen jó hogy itt vagy, büszke vagyok rá, stb., szóval próbálom jobb kedvre deríteni, vagy észrevetetni vele, hogy milyen mázlista, de ezek sem érnek sokat úgy érzem. Maga a kapcsolatunk nagyon jó, de úgy érzem ez egyre nagyobb probléma, a rosszkedve engem is lehúz, és próbálok ennek ellenére pozitív lenni, és felderíteni őt is, de néha már annyira nincs kedvem hozzá, mert úgysem sikerül.


Segítsetek, mit csináljak, hogy deríthetném jobb kedvre? :(



2021. ápr. 7. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Vannak, akiknek semmi se jó. De tényleg. Mindig fog okot találni arra, hogy miért ne érezze jól magát. Inkább segíts keresni neki egy pszichológust.
2021. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maximalista. Nem kell jobb kedvre deríteni. Ez az ő harca. Viszont amit leírtál, hogyan érint téged, jó lenne ha elmondanád neki us.
2021. ápr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mármint *is
2021. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pszichológushoz sajnos kizárt hogy elmenne, akárhogy mondhatnám neki. :(


Igen, egyébként biztosan maximalista, ez nagyon meglátszik rajta, amivel nem is lenne baj, csak egyszerűen nem tudja élvezni ha valamit jól csinált. Soha semmi nem jó, még ha tökéletes is, engem ez zavar igazán, egy másodpercig sem tud örülni neki. Lassan már egy mosolyt is alig tudok kiszedni belőle, és szerintem ez érzelmileg őt is baromira megterheli. :(


Mondtam már neki többször is, de el fogok beszélgetni vele komolyabban is, hátha ér valamit.

2021. ápr. 7. 15:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Take this with a grain of salt but this sounds like High funtioning depression to me, nézz utána, röviden a depresszió azon fajtája amikor a beteg teljesen normálisan vagy éppen hogy kiemelkedően jó abban amit csinál, nem "lusta" ezért is nehéz ezt észre venni.

Fontosnak tartom leszögezni hogy ez csak felvetés, keress fel egy pszichológust akár te magad, és kérdezz utána hogy mi lehet a helyzet a pároddal és hogy mit tehetsz, valószínű hogy neki jobb elképzelése lesz arról hogy elsősorban mi is lehet a háttérben, és persze hogy milyen irányba érdemes elindulni a potenciális javulás felé.


Ha az én véleményem érdekel te sokmindent nem tehetsz érte azon kívül amit fentebb már leírtak mások vagy épp én nemrég. Abban egyetértek hogy nem valószínű hogy meg fogod tudni győzni hogy menjen el ő maga azért is tanálcsoltam hogy talán neked kéne, bár nem tudom hogy egyáltalán bele mehet-e egy pszichológus ilyen témákba ilyen módon, mindenesetre egy próbát talán megér.


Remélem tudtam segíteni, Wish u the best of luck.


Ui.: bocs ha rossz a formatting vagy csupán zavaros a szöveg, nem igazán olvasom vissza és/vagy javítom amit írok mert akkor mindíg találnek valamit ami "nem jó úgy" és végül ezt az egészet propably újraírnám so once again, remélem érthető amit írtam, és sok szerencsét mindenhez.

2021. ápr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!