Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokszor hallani, hogy nagyok...

Sokszor hallani, hogy nagyok az elvárások manapság. Ez mire szokott leginkább vonatkozni? Párkapcsolatra, anyagiakra?

Figyelt kérdés
Ti hogyan látjátok?

2021. ápr. 9. 10:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az én személyes meglátásom az, hogy sok esetben elvárják egy embertől, nemtől függetlenül, hogy: legyen 30 éves korodra egy stabil, jól fizető munkád, az sem hátrány, ha van autód, lakásod (ne lakj mamahotelben) és lehetőleg családot is alapíts. Főleg a rugalmatlan, szőrszálhasogató emberek szeretik piszkálni ezzel a másikat.
2021. ápr. 9. 10:32
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

pl nézd meg azt a vidit, hogy-radics peti, állásinterjú 2020ban


rendkívül jól bemutatja és kifigurázza, hogy milyen szinten abszurd elvárásokkal tudsz szembesülni.

2021. ápr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy 30 éves korra legyen már egy melóhelye az illetőnek és ha mama hotelezik is, legyen célja elindulni az életben, tegyen félre, stb. A többi bagatel. Nem hiszem, hogy több elvárás lenne, sőt. Öreg- és dédanyáink idejében több volt. Ott tényleg kinézték azt, aki nem házasodott, vagy elvált, zabi gyereke volt. Annyi előnyük volt, hogy egységesen mindenki csóró volt, nem volt autó mindenki valaga alatt, és sokan nem költöztek el a szülőktől. Ill. meló is könnyebben akadt, ha cseléd vagy napszámos állás (kiv. a nagy világválság idején) is, de akadt valami, nem kellettek diplomás emberek, csak józan paraszti.
2021. ápr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenre vonatkozik.
2021. ápr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok!


Hamarosan meg is tekintem a videót.


Az is igaz, hogy a felmenőink konzervatívabb, sokszor begyepesedett emberek voltak, ferde szemmel néztek a balkézről született gyerekekre, az elvált emberekre és az egyedül maradó, mai szóhasználattal szingli nőkre is.

2021. ápr. 9. 11:26
 6/14 A kérdező kommentje:

Megnéztem a videót.


Én is tapasztaltam hasonlót. Emlékszem, alig kerültem ki az Egyetemről, elkezdtem munkát keresni. Több helyen 3 év szakmai tapasztalatot vártak volna.

2021. ápr. 9. 11:36
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzem minden tekintetben nagyot ugrottak az elvárások, főként magánélet, munka, vagy egész pontosan párkapcsolat terén.
2021. ápr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad a véleményed!


Igen, nagyot fordult a világ.

2021. ápr. 9. 20:14
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Mindenki mindent IS akar, cserébe semmit nem tud nyújtani.

A munkáltató nyolcdiplomás agyonképzett embert akar, éppenhogy 6 jegyű fizetéssel. A munkavállaló kijön egyetemről, 0 tapasztalattal, és egyből főnök akar lenni meg 500 nettót akar.

"Nekem fontos hogy egy pasi/nő sportos legyen", de ő maximum a Burger kinges hambit emelgeti.

Vesz egy 600 forintos pólót a Pepcoban, es fel van háborodva hogy "milyen 💩 minőség".

Úgy akarnak lefogyni, hogy közben mindent lehessen enni, ugyanakkora mennyiségben, ja és edzeni se kelljen mert az fárasztó.

Rengeteget akarnak keresni, de valódi munkát, tanulást beletenni lusták (ezért hódít az MLM és az ehhez hasonlól, és nem sajnálom azokat akiket átvernek).

Szóval szerintem nem az a baj hogy nagyok az elvárások, hanem hogy az illető cserébe semmit nem tud adni, semmit nem tesz bele a dologba. A nullára várunk mindent.

Sajnos ez civilizációs ártalom, mert minden téren azt sulykolják belénk, hogy "fizess x ezer forintot, a kezedbe adjuk a tökéletes megoldást, neked meg se kell mozdulni". De ez nem igaz. Aki így gondolkozik, az pont az ellenkezőjét fogja elérni. Ahelyett hogy majd övé lesz a világ, ő lesz az alja, képzetlen "szolganép", aki makd azon sír 40 évesen hogy elrontotta az életét, azorbán meg agyurcsány tehet róla.

2021. ápr. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jól látod a dolgokat. A mai világ a kényelmet helyezi előtérbe. Ezt az ujjal-mutogatok-másra-minden-más-hibája felfogást sosem tudtam mire vélni.


Köszönöm, hogy leírtad a véleményed!

2021. ápr. 12. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!