Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az éppen csak nem analfabéta...

Az éppen csak nem analfabéta emberek miért írnak hosszú betűvel olyan szavaakat amik rövidek?

Figyelt kérdés
Azt hogy mondjuk nem tudja hogy j vagy ly, el tudom tenni valahova, vagy hogy j-vel írja a teát. De mondjuk mikor leírja azt hogy "hógy, "kínt", "életűk", ezeknél nem villannak be nekik hogy élő szóban sem hosszan ejtjük?
2021. ápr. 9. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a kérdéseddel meg is válaszoltad: azért, mert éppen, hogy csak nem analfabéták.

ennyi, mehetünk tovább.

2021. ápr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Nekem van egy 25éves ismerősöm aki gyerekként hipoxiás volt. 5percet volt víz alatt. Ujjáélesztették, nagyon jószivü lány, viszont olyan 10éves szinten megrekedt. Írni is nagyon nehezen ír. Pont ahogy a példat is írtad.
2021. ápr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Magukban valamiért hosszúnak ejtik a magánhangzókat és azt hiszik hogy úgy kell leírni.
2021. ápr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Aki az én kérdésemet ihlette, az szerintem inkább csak simán nagyon iskolázatlan.
2021. ápr. 9. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezen gondolkodtam a minap. Pedig én aztán nem tudok magyarul, csak amennyi a TV-ből ragadt rám, de még én is, hallom, hogy röviden vagy ékezettel kell leírni az adott szót.
2021. ápr. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, de amikor tényleg alig tudsz írni, akkor az ékezetekkel is hadilábon állsz, meg úgy mindennel. (kb. mint mikor az elején jársz egy idegen nyelv írott formájának megtanulásában)
2021. ápr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!