Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ne nevessetek ki, de nagyon...

Ne nevessetek ki, de nagyon analfabéta vagyok emberi kapcsolatokban, nem tudom, hogyan kell bánni másokkal. Mit csináljak, ha a párom anyukája megölelt?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hogyan vegyem fel a kapcsolatot párom szüleivel (a mindennapos csevegést értem alatta)? Sosem tudtam másokkal csevegni.

Elég szorongó vagyok társasági szituációkban, amiért ostorozom is magam... Legtöbbször annyira izgulok, hogy semmi értelmes nem jut eszembe, de ha mégis, azt is képtelen vagyok kimondani.

Nagyon szeretem párom családját, pedig még alig váltottunk néhány mondatot, s ezt már nagyon tarthatatlannak érzem. Ugyanakkor fogalmam sincs, hogyan kell bánni velük, miben lehet nyíltnak lenni, hogyan lehet őket megnyerni.


Most párom anyukája odajött, miközben a páromhoz beszélt, és spontán megölelt, én pedig nem tudtam mit reagálni, annyira meglepődtem, hiába szerettem volna viszonozni. Ilyenkor például mit mondanátok vagy tennétek?


Az életben egyébként gond nélkül elboldogulok; a munkámban is emberekkel foglalkozom, de ott ugye tudom, hogy mit "kell" mondani, a szakmai tárgyi tudás bőven elég felkészülés volt ehhez, és eddig mindenki szeretett. Ügyintézésben is jó vagyok, mások is meg szoktak kérni, hogy segítsek. De a spontán beszélgetés még néhány mondat erejéig sem megy idegenekkel. Páromnak is azért tudtam önmagamat adni, mert anno rengeteget leveleztünk az első találkozás előtt.


Ti miről szoktatok a párotok szüleivel beszélgetni? Hogyan közeledtetek hozzájuk ismerkedésnél?


2017. aug. 22. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Jesszu, mintha magamat olvasnám. :)

Én azt mondom, hogy az idő a megoldás, ahogy a pároddal is jobban tudtál beszélgetni sok-sok levél után, ha elég ideje együtt lesztek, a szülőkkel is könnyebben megy majd a csevej.

Az a lényeg, hogy a párod legyen tisztában vele, hogy te ilyen vagy, ha anyós/após problémázna a zárkózottságon, akkor ki tudjon állni melletted őszintén.


Egyébként nekem szerencsém van, anyósom szószátyár falusi asszony, szóval őt nem zavarja, ha csak hümmögök mindenre. Szóval sok hümmögés, bólogatás, mosolygás, nekem ez pont elég. :D Megállapította már, hogy elég csendes vagyok, volt, hogy rákérdezett páromnál, hogy haragszom rájuk, azért vagyok ilyen? De így lassan három év alatt azért alakul a dolog.

Én azzal nem tudok mit kezdeni, ha felhív telefonon "csak úgy" beszélgetni, hogy hogy vagyunk. Nagyon aranyos meg minden, de én ezzel nem tudok mit kezdeni. Általában igyekszem úgy terelni a dolgot, hogy a párom kezébe nyomhassam a telefont. :D


Egyébként nem tudom, neked mi a szakmád, de én is emberekkel dolgozom. Nem egyik napról a másikra, de én észrevettem magamon, hogy sokkal könnyebben kezdeményezek beszélgetést idegenekkel, mint pár éve. Pontosan azért, mert az ügyintézéshez azért eléggé ki kell faggatni őket, és nyilván van olyan, aki beszélgetni kezd, stb. Szerintem baromi jó gyakorlás, mert amiatt, hogy neked megvan a szakmai része, hogy mit kell elmondanod, ad egy olyan magabiztosságot, ami másképp nem lenne meg.

Ezt a fajta magabiztosságot kell átültetni a hétköznapokra is. :)

2017. aug. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Asperger szindróma ? A 2000 előtt születetteknél még nem vették komolya sem a szülők, sem pedig a "szakemberek". Főleg nőknél derül ki későn.
2017. aug. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagyunk egy páran a spektrum szélén.
2017. aug. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, mi, én egyszerűen szociofóbiának hívom. Bár ez nem teljesen fedi, mert olyan emberek társaságában sem vagyok beszédes-fecserészős, akik mellett oldott és természetes vagyok; nekem erre nincs igényem. Hallgatni nagyon szeretek, és ha van olyan meglátásom, ami segíthet vagy érdekes lehet, akkor nyitom csak ki a szám. :) És így van ez annak ellenére, hogy amúgy egyáltalán nem vagyok karót nyelt, imádok nevetni és nevettetni, mókázni hülyeségeken is. De ezt az oldalam elég kevés embernek merem megmutatni.


Köszönöm szépen a válaszokat :)

2017. aug. 22. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!