Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem nem rossz...

Csak szerintem nem rossz annyira az élet?

Figyelt kérdés

Sokszor látom itt, hogy tiszta szenvedés és hasonlók. Ti hogy látjátok? Akik szerint rossz, nektek mi teszi/tette azzá?

Akiket ért olyan, ami miatt gondolhatná úgy is, hogy rossz, de mégse így látja, titeket mi ért, és van oka, hogy máshogy látjátok, tudatos ez nálatok, vagy csak természetekből fakad?



2021. ápr. 12. 00:46
A kérdező szavazást indított:
Rossz az élet
Nem rossz az élet
38 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Igen.
2021. ápr. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak szerinted olyan fantasztikus.
2021. ápr. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudod 25 éves koromig azt gondoltam az emberek idióták ha szerintük rossz az élet. Imádtam élni, imádtam minden pillanatát. Felszabadult és energikus voltam 0 gátlással, félelemmel. Igazán éltem.


Utólag jöttem rá milyen szerencsés is voltam. Jöttek a tragédiák, szeretteim elvesztése, megéreztem a mulandóságot, a felnőtt életet, a gondokat, a mókuskereket, a küzdést.. hogy sosincs elég időm mindenre és mindenkire. Emiatt a társas kapcsolataim szétestek, a korral egyébként is kevesebb lesz a barát és rokon. Szóval ha belegondolsz nem mindenki szerencsés fiatalon vagy felnőttként. Valakinek a gyerekkora is szörnyű. Bántják a szülei a családja, a korabeliek, a szomszédok, más etnikumúak, a háború. Mitől lenne boldog egy olyan ember, akinek nem volt gondtalanság az életében? Aki meg sem tapasztalta, hogy tudná milyen az? Nem mindenkinek egyszerű, de az is igaz, hogy sokaknak túl egyszerű és ezért nem értékelik..


Szóval ez nem tudatos és nem természetéből fakad... Szerencse és az alkalmazkodás képességének kombinációja.

2021. ápr. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, picit lehet félreértettek. Az, hogy nem rossz, az nem jelenti feltétlen, hogy fantasztikus. Én csak simán semmilyennek látom, se nem jó, se nem rossz. Egyébként fiatal vagyok, nyílván azért látom így, ezt értem.


Még egy, kérdés ez azóta merült fel bennem, hogy így a válaszokat olvasva, olyan érzésem van, hogy akik nem látjátok jónak, nektek rossz/irritáló érzés, ha valaki igen. Így érzitek, vagy félreértem?

2021. ápr. 12. 01:35
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva engem nem irritálnak azok az emberek akik nagyon pozitívak,vannak viszont olyanok akiket igen is irritál.


Én nem látom jónak.

2021. ápr. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2021. ápr. 12. 01:50
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az életem semleges élmény. Nagyon sok rossz dolog történik velem és rengeteget vagyok magam alatt, de apám optimizmusát örököltem, ezért mindig reménykedem, hogy jobbra fordulnak a dolgaim. Ugyanakkor a lustaságát is megkaptam, így jellemzően az internetbe, művészetbe, gondolataimba menekülök a valódi teendőim elől.

Sokan azt mondják, az élet úgy nem lehet xar, ha az embert támogatja a családja, van pénz, vannak közös programok. Igen, nem egy pokol, amit megélek, de verbálisan bántalmazó, manipulatív közegben élek, ahol 7-en vagyunk és minden ember legelább 1, de inkább több másikat utál. Ebbe nőttem bele, azt hittem ez a normális. Általános iskolából, míg ki voltam közösítve, addig "hazamenekültem" középiskolában, mikor szerettem az osztálytársaimat, csak a jegyem voltak épphogy kicsivel rosszabbak, de a szüleim felkapták ezen a vizet és soha, semmi másról nem tudtak beszélni és folyton vagy velem vagy a nővéremmel kiabáltak, akkor "menekültem otthonról"

Szeretném elérni azt az állapotot, hogy a hely, ahol lehajtom a fejem, és a hely, ahová elmegyek tanulni/dolgozni egyaránt olyan legyen, hogy ne érezzem, hogy egyikből menekülök a másikba, hanem, hogy szívesen vagyok, ahol vagyok, mert hasznos tevékenységet folytatok, melynek hasznát szabadidőmben élvezhetem.

Szavazni nem szavaztam, jelenleg úgy érzem, az életem rossz, de tudom egyrészt, hogy úgyis leszek boldogabb, legkésőbb akkor, ha túl vagyok az érettségin, másrészt, attól, hogy én most nem érzem jól magam, más lehet, hogy kicsattanóan boldog.

2021. ápr. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem irritál, de ha őszinte akarok lenni féltékeny vagyok mások könnyű életére. Akkor is ha csak látszólag könnyű.
2021. ápr. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

7es


Neked a felnőtt élet való. Abban fogod megtalálni önmagad és hidd el jobban jársz, mint aki a gyerekkorát élvezhette és a felnőtt létet nem bírja.


Amit tehetsz, hogy megelőzöd a korod. Tudd mi akarsz lenni, mit akarsz csinálni és akkor a legszebb évek várnak rád a 20as éveidben. Fel a fejjel továbbra is.

2021. ápr. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#7 vagyok:

Őszintén, nagyon bizonytalan vagyok. Mindenki szerint gyerekes, felelőtlen egyén vagyok. Még a szexualitásom sem tiszta számomra teljesen. Az intimitás, érzelmek kimutatása nehezebben megy nekem, mint az emberek túlnyomó részének. Amit megjelöltem egyetemet első helyen, nemrég tudtam meg, hogy tök mást takar, mint gondoltam, és, hogy igazán sosem vágytam arra, hogy ezt csináljam, de egy megfelelő melóhely, jó közeg, kedves főnök, szép fizetés lehet boldoggá tesz majd. Plusz így, mivel szükséges 2 nyelvből vizsga, legalább tényleg megtanulok végre németül.

Szóval mellé is nyúltam meg nem is, meglátom mi lesz, kíváncsian várom. 😇

2021. ápr. 12. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!