Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lusta emberként mit csináljak,...

Lusta emberként mit csináljak, hogy produktívan töltsem el a napjaimat?

Figyelt kérdés

Már 2-3 alkalommal visszafordíthatatlanul elszúródott az életem, majd csodálatos módon adódtak újabb lehetőségek melyekkel a lustaság miatt nem életem.


Most ismét van lehetőségem, de szorgalmasnak kéne hozzá lennem, produktívan kéne eltöltenem, felhasználnom a napjaimat de egyszerűen nem tudom hogy hogy kell.


Hogyan lehet legyőzni a lustaságot?


2021. ápr. 12. 04:16
 1/3 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Nem tudom, én is ezzel küzdök.

Most azzal próbálkozom, hogy szigorú napirendet tartok, hátha a "rendszer" átmegy "szokásba".

2021. ápr. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem az segít, hogy mindennap írok egy listát, amin a legkisebb dolgok is szerepelnek. Így vannak mini-céljaim és nap végére mindet teljesítem. Sajnos vannak kivételek, amikor pár nem sikerül, de már ez is nagy előrelépés lehet.

Tűzz ki kisebb célokat (pl.: mindennap eszem egy almát), majd lassan nagyobbakat is. Tapasztalatból mondom, hogy az eleje nehéz, de amikor már lendületben vagy, sokkal egyszerűbbé válik majd.

2021. ápr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sunshinedoll ***** válasza:

Érdemes valami módszert kitalálni, hogy lelkes és produktív legyél. Vezess naplót, napi teendők listát, google naptárat, akármit, ami beválik és ragaszkodj hozzá. Érdemes kicsiben is gondolkozni, nem csak hosszú távú célokat kitűzni, hanem akár napi teendőket, napi feladatokat betartani. Mittudom én, ne azzal kezdd, hogy év végére megtanulsz kézen állni, hanem hogy minden másnap nyújtasz vagy jógázol 10 percet. Kellenek a kisebb sikerélmények ahhoz, hogy hosszú távon is fenntartható legyen az utad.

Olvashatsz pár motivációs könyvet is, hátha segítenek.

Összességében azonban ezek olyan dolgok, hogy tippeket, ötleteket meríthetsz belőlük, de neked kell eldöntened, hogy csinálod-e vagy nem.

2021. ápr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!