Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tudnék kezdeni az életemme...

Mit tudnék kezdeni az életemmel? Belefáradok már hogy folyamatosan csak a munkakereséssel töltöm az időm...

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok. Vidéken élek (20 ezres város az ország nyugati részén, Győrtől nem messze), eddig amióta végeztem a sulival többet voltam munkanélküli, mint amennyit dolgoztam. Pénzügy-számvitel ügyintéző végzettségem van, ez okj-n, amit anno nagy nehézségek árán 3-assal végeztem el 23 évesen. Utána elhelyezkedtem egy könyvelőirodába, de csak adatrögzitő voltam 2 évig. Felmondtam, nem nagyon láttam előrejutási lehetőséget meg a fizetés is szar volt (120e Ft). Viszont mivel a rögzitésen kivül semmi másban nincs tapasztalatom, ezért természetesen könyvelőnek nem kellek sehova, rögzitökre meg tapasztalataim alapján egyre kevésbé van szükség, mert a legtöbb könyvelő program már képes arra hogy automatikusan importálja be a saját állományába a számlákat, banki kivonatokat, stb. Ehhez tehát nem nagyon kell már külön ember. Legutóbb kaptam egy állást ahol pénzügyi asszisztensként kellett volna helytállnom, ebbe viszont beletartozott a könyvelési feladatok ellátása, bérszámfejtés, statisztikák etc. egyszóval MINDEN ami történik a cégnél pénzügyileg. Ez nekem szintén megütötte a szintemet, illetve meghaladta. Nincs kapacitásom arra hogy 8 fele figyeljek, egyszerre könyveljek, bérszámfejtsek, e-maileket nézzek és még amiket az ügyvezető mond is maradéktalanul lássam el. Beismertem magamnak hogy ezt az egész pénzügyi szakmát sutba dobom. Nekem nem való. 27 évesen meg már eleve nem vagyok abban a korban amiben a frissen diplomát szerzett emberek, hogy még lenne időm betanulni vagy lenne valaki aki be is tanit dolgokra és nem egyből a mélyvizbe vágnak bele. Mindenhova szükséges a tapasztalat, meg a mérlegképes végzettség. Nekem egyik sincs. Igy úgy döntöttem hogy hagyom a fenébe ezt a szakmát, nem nekem találták ki. :(


Most azon kezdtem el gondolkodni hogy más irányt veszek. Viccesen fog hangzani tán, de szemezgettem olyannal, hogy egy profi takaritocégnél is szivesen dolgoznék. Ugyanis megfogom én a fizikai munkát is, nem derogál. Diák koromban sokat voltam éjszakai árufeltöltő, takaritani meg amúgy is szeretek mondhatni. A fizetés sem rossz ahogy elnéztem. Igaz, egy sulit még ide is el kéne végeznem, de szerintem nagyobb örömmel mennék neki mint egy pénzügyes melónak. :)



A véleményeteket akarom kérdezni hogy szerintetek ilyen 180 fokos fordulat belefér még ennyi idősen?


Még valami: a meglátásom az, hogy igazából tök mindegy, hogy kisvárosban élek, itt is rengeteg a diplomás ember, köztük sok közgazdász, akik egyérteműen lepipálnak engem minden téren ami a pénzügyi szakmát jelenti. Emlitettem, hogy közel van Győr, a győri egyetem is konkrétan okádja magából a diplomások tucatjait minden évben, tehát én úgy gondolom, hogy egy "3"-as OKJ-val nem nagyon tudom felvenni a versenyt az MSC-s diplomásokkal, de a BSC-sekkel sem :) Sajnos úgy itélem meg, hogy 27 évesen nekem már nincs arra időm (meg pénzem sem nagyon) hogy egyetemre járogassak. A haverjaim megtehették, mert őket eltartották otthon, ők könnyen tudományoskodnak meg msc-znek és gondolkodnak a PhD-n is, mert nagyon semmit nem kellett azon kivül csinálniuk hogy tanulnak és ugyanannyi idősek mint én. Nekem nem raktak a fenekem alá semmit. Se jogsit, se kocsit, se diplomát, se munkát. Mindenért magamnak kellett kitaposni az ösvényt. :( :) Ez van.



Válaszaitokat előre is köszönöm!


2021. jan. 28. 15:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Ui.: Az utolsó bekezdésben elnézést kérek a panaszáradatért. Tudom, nekem is ott volt a lehetőség 18 évesen, hogy egyetemre menjek, tudom... milliószor megkaptam már, hogy ne azokat zabolázzam akik éltek a lehetőséggel és komoly szakemberekké avanzsálódnak, hanem magamat hibáztassam. Sajnálom, mint mondtam, nekem erre anyagilag sem volt lehetőségem. Nyilván, én kicsit kakukktojásnak számitok a haveri körben is, mivel velem kevésbé lehet a geocentrikus világról meg a gazdasági globalizációkról beszélni... :'D Mondjuk annyira nem is érdekel és igazából ezért is akarok kilépni a pénzügyi életből. Nem az én világom. Valami egyszerűbb munka való nekem, ahol nem sül ki az agyam...
2021. jan. 28. 15:33
 2/4 anonim válasza:
100%
Alja melóból feltornázni magad tényleges szellemi munkára 100-szor nehezebb, mint fordítva. Szóval ezzel a "fordulattal" szerintem nem lesz problémád.
2021. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kar,hogy nem kaptál több választ, én is csak most látom.. mi lett azóta? Szerintem épp ez az,ha megelégszel a takarítással, akkor benne ragadsz és utána már tényleg szinte esélytelen lesz váltani. Rá is megy az egészséged idővel. Ha ebben gondolkodsz, dolgozz a váltások közben. Nem lesz màs út, mint tanulni, bárhogyan, de oldd meg! Tudom hogy fárasztó az állandó munkakeresés, de tágul a látóköröd közben, hátha közben rájössz,mi érdekel, vagy szerencsével bekerülhet egy jó helyre.
2021. jún. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ps: en most 34 évesen szeretném elkezdeni a mesterszakot, úgy hogy hasonlóan nagy nehezen kitapostam magamnak az utat egy szakmában, de kozben rájöttem, ebből nem lehet rendesen megelni, jobb több lábon állnom. Szinten hátszél nélkül.
2021. jún. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!