Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 21 évesen még nem késő kezdeni...

21 évesen még nem késő kezdeni valamit az életemmel? (többi lent)

Figyelt kérdés

Elkezdtem az egyetemet 3 éve, de olyan szakra mentem, amit nem érzek a magaménak, és csak kínlódás, csalódások sora az egész, semmi sikerélményem. Elmentem passzív évre is, de végül úgy döntöttem visszamegyek, mert csak kéne valami végzettség. Azóta már megbántam,mert semmi változás, motiválatlan vagyok. Késő lenne valami teljesen újba kezdeni? Annyira bizonytalan vagyok az életemmel kapcsolatban, főleg ha belegondolok, hogy mások hol tartanak már ennyi idősen.

Nekem a szülői támogatás sincs meg annyira, ezért a pénzt is nekem kell előteremtenem, és ugye végzettség nélkül a minimálbér, amit meg tudok keresni, szinte csak a túlélésről szólnak a mindennapok. Úgy érzem ez egy ördögi kör,amiből nem tudok kikerülni.



2021. ápr. 13. 14:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%
Szegény megboldogult 104 éves dédanyámtól még megérteném ezt a kérdést. De egy 21 éves korombelitől nem igazán. Én 24 leszek jövőre, mire a mérnökit elkezdem. S úgy, hogy eddig csak alkalmi munkákat végeztem kb. Akiknek meg ez nem tetszik, tehetnek egy szívességet. De ott van a veteményes bármilyen vészhelyzetre, egyáltalán nincs meg bennem a versenyszellem, az állatvilágban még megértem, emberek között már kevésbé.
2021. ápr. 28. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%

Hiába pontozol le. 38 évesen sem késő újat kezdni.

A lényeg, hogy ne kifogásokat keress, hanem keress megoldásokat.


Olvass Jordan Peterson-t.

Azt mondja: Hogy azért, mert szenvedsz és nincs életcélod, nem az a megoldás, hogy azt mondogatod magadnak, hogy "majd lesz valahogy", vagy amit a szüleid mondogatnak neked "minden rendben, jó vagy úgy, ahogy vagy". Nem. Mocskosul nem vagy jó úgy, ahogy vagy. Van egy legjobb éned, amit ki tudsz hozni magadból. Ehhez szenvedni és dolgozni kell keményen. De az élet az, hogy ezért megdolgozz és azt mondhasd, amikor visszanézel, hogy megtetted. És ne azt mond, hogy egy szerencsétlenség vagy, ahogy most is gondolod magad.

2021. ápr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
24%

Így van... én pl most veszek fel 40.000.000 hitelt a vállalkozásom bővítésére...

Amire kell arra jelenlegi ütemben 20év alatt tudnék összesporolni... ha a számításaim bejönnek, márpedig rohadtul átgondoltam oda vissza... szóval hacsak el nem csap egy kamion, akkor tartom magam a terveimhez, 3 év alatt végtörleszteni is tudom, max 4.

Sokminden nem megy úgy, ha csak ülsz és sírdogállsz, hogy neked nem megy... sokmindenért bizony kőkeményen meg kell melózni... és nem csak 21 évesen, de 40 felett is.

2021. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ezeken mindig olyan jókat mosolygok. Drága, még olyan fiatal vagy. Éld az életed! Mintha ma élnél utoljára.
2021. máj. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Na, azóta mi lett ?
2021. júl. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!