Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez már szociális fóbia jele?

Ez már szociális fóbia jele?

Figyelt kérdés

Amikor fodrásznál vagyok, nagyon feszült leszek a végére. Mármint szó szerint megfeszülnek az izmaim, le is szoktam izzadni és nem tudok ellazulni. Gondolom amiatt van, mert 20-30 percig egy vadidegen matat a fejemen.

Szóval szerintetek ez már szociális fóbiához tartozik, vagy normális, hogy ennyire rosszul viselem, ha valaki az intimszférámban van?



2021. ápr. 15. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, én is utálok ismeretlen fodrászhoz menni, és pont ezen a héten kell. Nincs közös téma csak ülök a székben, elég kellemetlen...de nem fóbia.
2021. ápr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem az.
2021. ápr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább akkor lennél szociális fóbiás, ha maga a tény, hogy ki kell mozdulnod a házból, emberek közé kell menned, kommunikálnod kell másokkal, tenne feszültté. Ha az a szituáció hogy elmész a fodrászhoz, beszélgetsz vele nem zavar, akkor kétlem hogy az lennél.
2021. ápr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elméletben nem zavar a helyzet, meg is lepődök, hogy miért reagálok így fizikailag.

Amúgy sose akarnak beszélgetni a fodrászok. Megkérdezik, hogy mit akarok. Elmondom és utána csend van.

2021. ápr. 15. 12:42
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Szociális fóbiásként írom, hogy ez nem szociális fóbia.


Akkor lenne az, ha elkezdenél szorongani amiatt, hogy egyáltalán időpontot kérj, utána meg még jobban amiatt, hogy teljesítsd az időpontot és még inkább amiatt, hogy mikor ott vagy, természetes viselkedést tanúsíts és abban reménykedj hajvágás közben, hogy nem kérdez az életedről, ha mégis, akkor ne passzívan viselkedj hanem úgy, mint egy normális, átlagos ember, ha pedig nem sikerül extroveltált viselkedést tanusítani, próbálod magad azzal nyugtatni, hogy nem olyannak gondol, amilyennek te gondolod, hogy ő gondol.


Ugyanezek a roppant fontos és létfontosságú, életet meghatározó gondolatok futnak át egy szociális fóbiás ember agyán, amikor boltba kell menni emberek közé vagy az orvoshoz, hogy vegyen fel táppénzre (és ha van lehetőség, inkább telefonon intézi és csak a papírért megy el). Kb. nyugtató nélkül nem is tudnál kimozdulni a házból vagy még azzal se nagyon, mert azt a gondolatot is el kell ültetned a mentálisan zavarodott elmédbe, hogy van hatása, pedig tudod jól, hogy ezen csak pszichiáter tud segíteni, vagy az ő általa felírt gyógyszerek, de még oda se mersz elmenni.

2021. ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!