Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavar, ha a páromat egy...

Miért zavar, ha a páromat egy férfi nőgyógyász vizsgálja meg?

Figyelt kérdés

Én 26 vagyok ő pedig 25 lesz a nyáron. 4 éve vagyunk egyutt, lassan 3 éve hogy együtt is élünk, tavaly kértem meg a kezét, szóval nem tartunk a kapcsolatunk elején. Egyáltalán nem vagyok féltékenykedős,100% ban megbízok benne és természetesen nem szólok bele, hogy kikkel barátkozik, mit vesz fel stb. ergó nincs birtoklási vágyam. A kapcsolatunk is tökéletes, ő a legjobb barátom, társam és barátnőm egyben, veszekedni meg nem szoktunk, mert elég nyugodt ember vagyok, néha felidegesítem direkt:D, de csak ennyi szokott lenni.

Nos épp ezért nem értem, hogy miért érzek így. Szeretném kikapcsolni ezt az érzést, de egyszerűen nem tudom, mert zavar a tudat, hogy egy más férfi látja őt lent. Gondolkoztam pszichológuson, de az túl nagy titkolózás lenne, ami nem opció, mert neki nem szoktam hazudni semmiben sem, még ha egy ruháról kéri ki a véleményem amit egyedül vett és nagyon tetszik neki, de nekem éppen nem, akkor sem.


Esetleg ha valaki tudna ajánlani könyvet (angol és spanyol is lehet), cikkeket, tanácsokat, azt nagyon megköszönném, mert borzasztó rossz érzés, hogy ilyet érzek és nem tudom leküzdeni. Fun fact, hogy a cigiről leszoktam sok év után, de ezt még se tudom leküzdeni:(



2021. ápr. 16. 12:42
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nem hinném, hogy lennének önértékelési gondjaim, 10/6-nak tartom magam (bár párom szerint ha nem érezne semmit, ő 10/9 nek tartana, de ez azért túlzás szerintem), sex valami isteni még ennyi idő után is neki is és nekem is, nem vagyok alacsony és a súlyom is pont jó, beszédes vagyok és annó suliban se voltak problémáim, mert én voltam az osztály viccmestere (ami nem éppen jó dolog tudom, de senki nem piszkált soha). Épp ezért nem értem, hogy miért érezhetek ilyet, mert én is úgy tudtam, hogy önértékelési gondok miatt lehet ilyesmi.


Ha elmennék pszichológushoz, elkéne mondanom a páromnak, hogy miért megyek és nem tudnék hazudni neki róla.


Azt is megértem, hogy doktor az illető és nem számít a nem, meg párom is mondta már, hogy egy ilyen vizsgálat kellemetlen és nem is jó érzés, viszont legbelül mégis ott van az a rossz érzés.


Végülis előbb-utóbb csak kinövöm:D más nem terhesség után biztos megedződök, mert ott úgy is sok ilyen orvosos interakció lesz. De remélem azért hamarabb elmúlik ez az érzés, mert 1-2 hétig vizsgálat után borzasztó tud lenni.

2021. ápr. 17. 11:23
 42/44 anonim ***** válasza:
100%

#41

Kérdező!


Erre nem nagyon lehet mit mondani, amiből problémát csinálsz magadnak az egy hülyeség!

Ennek ellenére,ha neked ez ekkora gond, akkor igenis pszichológushoz kell járni vele és ezt nem szabad a párod előtt titkolnod!

Már csak abban is megmutatkozik, hogy nincs rendben az önbizalmaddal valami ebben a kapcsolatban, mert valami titkolandó, szégyenteljes dolognak fogod fel a szaksegítséget, ami - szerinted - gyengeségre utal.

Pedig hidd el, az eszetlen féltékenykedés ennél sokkal kiábrándítóbb dolog!...és ezt tapasztalatból mondom.

2021. ápr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim válasza:
Én nő vagyok és én azt mondom hogy valamennyire meg tudom érteni a kérdezőt. És most lepődjön meg senki de nekem még eddig sose volt nőgyógyászati vizsgálatom pedig már 28 éves leszek. Illetve egyszer voltam még kamaszkoromban de nem vizsgálat miatt mentem. Nekem most jelenleg nincs párom, és mikor volt akkor ő se lepődött meg ezen hogy nem járok, mert most kövezzetek meg, de én is meg a volt pasim is így volt ezzel az egésszel hogy a régi időkben is megvoltak a nők nőgyógyász nélkül. Sőt volt hogy 8 gyereket is szültek (persze orvos nélkül, csak bábával), vizsgálatra meg nyilván életükben nem jártak és tessék mégis megélték az öregkort. Pl dédnagymamám aki mindhárom gyerekét otthon szülte, rákszűrésen meg persze életében nem volt, és mégis megélte a 86 évét. Sőt én baromi cikinek tartom ezt az egész szitut.
nov. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim válasza:
Sőt jó lenne ha ezt pár férfi is elolvasná amit írtam az előbb ezzel a nőgyógyász üggyel kapcsolatban. Előző voltam.
nov. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!